Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Falošná hra so Sputnikom, nehumánne tresty a echo pre obvinených (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Prymula povedal, že pri návšteve futbalu dodržal všetky zákony a že mal výnimku. Škoda, že iní záujemcovia ani len netušili o možnosti takejto výnimky.
Spoplatnením interrupcií ženám nad 40 rokov sa konečne naplní rozpočet zdravotných poisťovní. Možno vyjde lacnejšie potvrdenie od lekára, že je to zo zdravotných dôvodov. Tým nechcem ani náhodou naznačiť niečo o korupcii:-)
To "aj sme plakali, ale nepomohlo" som počula. Aj by ma zaujímalo, kto všetko. O jednom viem určite. Možno sa zo solidarity pridal aj minister.
Pri nehumánnom treste prepadnutia majetku by sa najskôr malo skúmať, či bol majetok nadobudnutý humánnym spôsobom. Ak áno, tak potom aj to prepadnutie majetku by malo byť humánne:-)
 

 

Ku tým záujemcom o lístky na zápas sa správy o výnimke asi nedostali.
A môžeme byť radi, že by máme takéto pozorného a ľudského bývalého ministra, ktorý bdie nad humánnosťou trestov. čo by sme bez neho robili?
 
Hodnoť

Pekne zhrnutie

Najviac sa mi páčilo, to o tom bývalom bábkovom premiérovi:):)
 
Hodnoť

prístup k inrt

Zmenu presadil vyhláškou, ktorá upravuje, kedy sa interrupcia môže vykonať a kedy nie. Keďže nemenil samotný zákon, nemusela o tom diskutovať vláda a ani hlasovať parlament.

Čítaj viac: https://dennikn.sk/2270690/v-p...
 

poslanci to neschválili

schválil to len rezort zdravotníctva teda minister, vyhláškou nie zákonom,
odporúčam si viac zisťovať fakty k téme blogu
 

 

Vďaka za upozornenie, upravím to.
 
Hodnoť

 

Rusi to najskôr skúšali so svojou vakcínou v Nemecku – Merkelová však odkázala, že ju musí schváliť EMA. Šéf európskej diplomacie Borell potvrdil, že Rusko nepožiadalo o registráciu Sputnika v EÚ.

Ruské médiá každý deň informujú, ktorá krajina sa pridala medzi tie, čo budú využívať ich vakcínu Sputnik V. Najnovšie je to africká Ghana, stala sa 31. krajinou na svete, kde oficiálne zaregistrovali ruskú vakcínu Sputnik V.

Jedinou krajinou Európskej únie, ktorá tak spravila, je naďalej Maďarsko, no ruské prokremeľské médiá veria, že čoskoro sa pridá aj Slovensko. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) už niekoľko dní dáva otvorene najavo, že ruské vakcíny je pripravený na Slovensko priviezť aj bez odobrenia Európskej liekovej agentúry (EMA).
Ten Dmitrijev, ktorého len pod jeho krstným menom ako „pána Kirilla“ spomínal v piatok slovenský predseda vlády. O vakcínach rokuje s Moskvou bez spolupráce so slovenskou diplomaciou a ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčímu verejne odporučil, aby vakcínu priviezol na výnimku. Dmitrijev má veľmi blízko k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi a pôsobí vo viacerých významných ruských spoločnostiach. „Objavil sa tiež v správe Roberta Muellera o ruskom zasahovaní do amerických volieb. Bol spojkou pre Putinových ľudí, ktorí chceli niečo od Trumpa,“ pripomína šéf Inštitútu pre verejné otázky Grigorij Mesežnikov. Jeho úlohou je teraz presadzovať používanie a výrobu Sputnika V vo svete. Okrem nadväzovania kontaktov s rôznymi krajinami to robí aj tak, že spochybňuje konkurenciu. Britskú AstraZenecu napríklad označil za „opičiu vakcínu”. Spochybňovanie ostatných vakcín a glorifikovanie vlastnej podľa bruselského serveru Politico už nesie znaky globálnej dezinformačnej kampane. Igor Matovič v piatok oznámil, že dohodol nákup dvoch miliónov dávok vakcíny Sputnik V. Foto – TASR Narážku na zlé skúsenosti s britskou vakcínou spravil v piatok pri obhajobe nákupu Sputnika V aj Matovič. „Po očkovaní učiteľov vieme o AstraZenece svoje,“ utrúsil slovenský premiér. Táto vakcína je pritom pre plnenie očkovacieho plánu u nás zásadná. Na Slovensko zatiaľ dorazilo takmer 100-tisíc dávok tejto vakcíny, do konca marca očakávame ďalších 400-tisíc dávok. „Máme niektorých hráčov, ktorí sú veľmi veľkí a budú vyrábať pre celý svet. A máme niektorých, ktorí sú menší a budú vyrábať podľa lokálneho dopytu,” citovali Financial Times Dmitrijeva. Ruské plány vyrábať vo veľkom pre svetové trhy rešpektovaný britský denník označil ako veľmi nerealistické. Prečo Rusko obchádza pravidlá EÚ? Ruskí predstavitelia pravidelne zahmlievajú pravdu aj o tom, že Rusko požiadalo o registráciu v Európskej únii. To, že to nie je pravda, potvrdil Denníku N aj vysoký predstaviteľ Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josep Borell. „Rusko stále nepožiadalo EMA o registráciu a o schválenie svojej vakcíny na distribúciu v EÚ. Súčasťou žiadosti o schválenie musia byť všetky potrebné dáta a žiadosť musí prejsť celým procesom skúmania,“ povedal hovorca šéfa európskej diplomacie Josepa Borrella Peter Stano. Pripomína, že použitie vakcín a očkovacích látok na území EÚ je podmienené schvaľovacím procesom a príslušnou autorizáciou úradmi EÚ. „Práve preto sa musí producent vakcíny obrátiť na Európsku liekovú agentúru,“ hovorí Stano. Stratégiou Bruselu pri vakcinačnej politike je, aby mala spoločnosť, ktorá vyrába vakcíny, výrobné kapacity v EÚ. Ešte predtým musí každý kandidát prejsť autorizačným procesom v EMA. Kde všade zaregistrovali ruskú vakcínu Bielorusko, Argentína, Bolívia, Srbsko, Alžírsko, Palestína, Venezuela, Paraguay, Turkmenistan, Ma
 

 

Gressel sa domnieva, že keby sa Rusi snažili získať certifikát od EÚ, veľmi pravdepodobne by ho dostali. “Oveľa väčší problém súvisí s výrobou, od maďarských kolegov som počul, že v kvalite jednotlivých dodávok sa objavujú značné rozdiely. Rusi nielenže nevedia zaručiť kvantitu, ale ani kvalitu svojich vakcín,“ vraví.
 


Najčítanejšie


 1. Danica Chames: Ako som sa zo zástancu antigénového testovania stala (za pár dní) jeho odporcom 1 633
 2. Matúš Šutaj Eštok: Predlžovanie núdzového stavu je obyčajnou fraškou vystrašeného Igora Matoviča 1 378
 3. Gabriela Sutórisová: Ako sused prerábal byt 856
 4. Miroslav Sopko: Ľudia, nebláznime 687
 5. Pavel Macko: Kaliňák má stále mimoriadne dlhé prsty 528
 6. Pavel Dvořák: Prečo sa 260 miliónov ľudí volá WANG, LI alebo ZHANG? 492
 7. Pavel Macko: Policajný prezident Kovařík a NBÚ musia v prípade Zuriana konať 423
 8. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (26.2. - 4.3.1921) 418
 9. Denis Kinski: Živá kultúra je v kóme, v telke sa pozeráme na hnoj, vadí to ešte niekomu? 345
 10. Michal Hradil: Môžeme si za to sami 294

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Umíráňí
 2. Jozef Neoral: COVID-19 a stopa po nás
 3. Marian Kopernický: Mikrovinárstvo S42 v roku 2020.
 4. Jozef Neoral: Pán premiér svojou rečou iste nepropaguje nárečia
 5. Andrej Csino: Prax Dr. Schamana 06 / Čo ak to nevyjde?
 6. Marek Košík: Kresby neviditeľnej lásky
 7. Olívia Lacenová: Solárne firmy sa ukazujú aj v počas pandémie ako stabilné investície
 8. Matúš Šutaj Eštok: Predlžovanie núdzového stavu je obyčajnou fraškou vystrašeného Igora Matoviča
 9. Stanislav Martinčko: Prezidentka Z. Čaputová rokuje aj so zločincami???
 10. Miroslav Hanko: Vieme ako správne používať (využívať) sociálne siete?? Naučíme sa to vôbec niekedy??


Už ste čítali?