Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako sa sudca Kliment odkopal (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Hm. Odkopala sa koza

a stal sa z nej Kliment.
A silne sa hrnie do kapusty.
 
Hodnoť

Aké jemné prirovnanie "fľak na tričku".

Žiaľ, pri kauze Cervanová sa ukazuje jedna z veľkých právd justície celého sveta. Tá častejšie pracuje pre prežívších a nie pre mŕtve obete. Takí ľudia ako pán Kliment by nemali čo robiť na sudcovskom mieste. Ale človek, ako postupne dospieva, zisťuje, že svet naokolo nie je čiernobiely, ale má rôzne odtiene od bielej až po čiernu. Nepoznám jediného človeka, vrátane mňa, ktorý by bol len v bielej, ale ak začne prevažovať v jeho živote čierna, nemal by zastávať štátnu funkciu v oblasti spravodlivosti, vlastne by nemal zastávať žiadnu štátnu funkciu, ale takýto stav by bol ideálny a na svete asi neexistuje krajina, v ktorej by aj reálne bol.
 
Hodnoť

To je

otvorený list pre poslancov ?
Či pre premiera, ktorý ho navrhol ?
 
Hodnoť

 

Postoj uviedol, že Kliment povedal: "Prokuratúra je v kríze. Zdá sa mi ako dom s vytrhnutými dverami," uviedol Kliment s tým, že každý mohol vojsť, kedy chcel a s čím chcel, či už politici, kriminálne živly alebo pochybné existencie. To podľa neho treba ukončiť." Zásadný problém je v tom, že mu vôbec nevadí politické pozadie kauzy Cervanová, o ktorom musí vedieť.
Kliment v rozhovore pre postoj -Nepochybujem o tom, že Cervanovú zabili odsúdení Nitrania, uviedol, že cez Mitra sa dostal k Tóthovi. P. Beďač uviedol v blogu https://dennikn.sk/.../kompila...… že: "JUDr. Vladimír Mitro je osobným priateľom a bizniskamošom Milana Valašíka v spoločnosti RHK REAL sro, teda nielen „sudcu“ Klimenta.". Prilepil k tomu dôkaz, kde v tejto spoločnosti okrem prokurátora z kauzy Cervanová - Valašíka, figuruje aj M. Glváč (obhajca absurdnej oficiálnej verzie v kauze Cervanová) - bývalý smerácky minister a Svetlana Ficová (manželka R. Fica). V rozhovore pre postoj pritom Kliment zatajil, že V. Mitro ako Náčelník Správy vyšetrovania VB MV SR, prišiel do kontaktu s kauzou Cervanová už v roku 1990 - thttps://kauzacervanova.sk/mitr... (v r. 1990 NS CSFR prikázal KS v zverejnenom rozsudku, aby prešetril či doznania neboli urobené pod nátlakom väzenskej agentúry, pričom prikázal zainteresovať inšpekciu MV- preto sa ku kauze dostal Mitro). Kliment už ako člen senátu NS SR, ktorý v kauze rozhodol v r. 2006, mal k dispoziícii upratané dokumenty z archívov, z ktorých jednoznačne vyplýva politické pozadie prípadu Cervanová- Husák si dal v roku 1976 zaslať časť spisu, rovnako aj Obzina- federálny minister vnútra. Správy o vyšetrovaní boli zasielané aj ÚV KSČ- všetky tieto dokumenty sú zverejnené už celé roky - https://kauzacervanova.sk/pria... Vyšetrovateľ z r. 1976- K. Toth v zverejnenom prehlásení pre KS z r. 1990, na s. 3 uviedol: "V prípade Cervanovej... mali na tomto prípade vyššie orgány mimoriadny záujem. Už v r. 1976 k prípadu Hrmo sa podávali pravidelne hlásenia Husákovi, ktorý dal príkaz doviezť prípad urýchlene do konca." -https://kauzacervanova.sk/vyse... Kliment, dobre vediac o tom, že kauza Cervanová nemohla byť vzhľadom na toto politické pozadie objektívne prešetrená, bude tliachať o skoncovaní s prepojením s politikmi! Aj Transparency International, ktorých Kliment presvedčil, by tiež mal zaujímať dokument z kanického archívu, o ktorom musel vedieť aj s. Kliment. Vyšetrovatelia a prokurátori z kauzy Cervanová na tlačovke pre agentúru SITA dňa 17. 10. 2003 https://kauzacervanova.sk/klam...…uviedli v prehlásení aj toto: "Prípad bol vyšetrený v rozpore s vôľou mocných. Dokumentuje to aj fakt, že ani jeden z vyšetrovateľov nebol za tento prípad odmenený ani povýšený", upozorňujú vyšetrovatelia a prokurátori." Pod prehlásenie sa podpísali Gerbel, Hanko, Hubcej,Jiskra, Lamačka, Majerhofer- prokurátor z r. 1981, Šimek, Valašík- prokurátor z r. 1981. Tomu odporuje do Kaníc uprataný Návrh J. Stanka na mimoriadne povýšenie do vyššej hodnosti a udelenie peňažných darov v súvislosti s realizáciou akcie "Kamera", zo dňa 5. 4. 1982 https://kauzacervanova.sk/sibe...… teda ešte pred tým, ako sa konal súd s Nitranmi. Návrh je adresovaný Pjescakovi- námestníkovi MV CSSR. Návrh sa týkal týchto vyšetrovateľov: Jiskra, Hubcej, Hanko, Herman, Šimek, Lamačka, Gerbel, Taliga, Kovačík, Vittek, Rohan, Augustín, Zdenikovič, Polgár, Vanín.
 
Hodnoť

 

K SUDCOVI KLIMENTOVI A ZIMÁKOVEJ

Denníkn https://dennikn.sk/2149286/min... k výsluchu Klimenta v súvislosti so Zimákovou a splavom uviedol toto: "10:52 Dostál sa ďalej pýta na podrobnosti ku kauze Cervanová. Chce vedieť, prečo si svedkyňa Zimáková nespomenula, že bola na splave, hneď ako sa priznala, ale až po roku a pol. Kliment povedal, že Zimáková si na to spomenula skôr, bezprostredne mesiac a pol...Dostál sa ďalej dohaduje s Klimentom, či Zimanová vypovedala bezprostredne alebo až po roku a pol. Kliment povedal, že sa pletú a on hovorí o trestnom stíhaní.".

Tu je potrebné upozorniť na niekoľko dôležitých faktov:
Kliment v rozhovore pre Postoj tiež povedal, že Zimáková bola 1. krát vypočúvaná v roku 1980, a "To, že bola na splave, vytiahla až v auguste 1981!". Tvrdil aj toto: "Opakujem, ak by bola naozaj nevinná, ťažko rozumieť tomu, že rok a pol bola celkom pasívna, priznávala účasť na zločine a nevedela si spomenúť na toto alibi." V skutočnosti, Zimáková sa až dňa 28. 8. 1981, na s. 37 zverejneného rozsudku KS https://kauzacervanova.sk/wp-c...… dozvedela, kedy malo dôjsť ku zločinu- 9.7.76, tu tiež viedla, že: „… … nevie či bola na diskotéke 9. 7. 1976 v Mlynskej doline, nepamätá sa na to.“. Keď sa jej potom podarilo zistiť, kde presne v ten deň bola, tak až vo svojej výpovedi zo 6. 10. 1981, na s. 38 rozsudku uviedla 1. krát účasť na splave, ako svoje alibi. JUDr. Bohm, v zverejnenej záverečnej reči v r. 2006 pred NS SR https://kauzacervanova.sk/wp-c... kde členom senátu bol aj sudca Kliment, spolu s Hatalom a Michálikom, cituje na s. 23-24, sťažnosť matky V. Zimákovej na vyšetrovanie z roku 1981. Tu matka uvádza aj toto: "moja dcéra nijako sa nemohla nachádzať v Bratislave a stálo nás veľa námahy, ako túto skutočnosť preukázať, pretože sme nevedeli presný dátum, kedy sa vlastne vražda stala. Až keď moja dcéra Vierka bola vypočúvaná 27. 8. 1981 sa konečne dozvedela, že k vražde a k únosu dievčaťa došlo 9. 7. 1976. Až teraz sme mali určitý bod a začali sme spolu hľadať dôkazy… ". Táto sťažnosť sa našla v Levoči, kde nemala čo hľadať. Teda sudca Kliment sa v rozhovore nemohol tváriť, že nerozumie tomu, prečo Zimáková bola rok a pol celkom pasívna, ak je nevinná, keďže veľmi dobre vedel, že Zimáková prišla s alibi až potom, ako jej až pri výsluchu v auguste 1981 vyšetrovatelia povedali, že skutok sa stal 9.7.1976.

Z uvedeného vyplýva, že sudca Kliment klamal, keď povedal, že Zimáková si na alibi spomenula po mesiaci a pol.
 
Hodnoť

 

1803770 - ty si jeden z odsúdených nitranov? Registrácia 12.11. po oznámení kandidatúry Klimenta. Pri každej zmienke o Klimentovi píšeš svoje siahodlhé prekrúcačky o uvedenej kauze.
 

Nemyl si

prekrucacky s faktami.
 
Hodnoť

Maroš bravo!

Maroš bravo! Dobre napísané. Hádam to koalícii otvorí oči, pri voľbe GP. Isté je, že tento kandidát je predurčený stranou SMER aj HLAS. Je to "náš človek." Len je záhadou, ako to napadlo Matoviča, že si ho zavolal na pohovor. Žeby zabrala tá reklama, Najlepší kandidát na Transparenc.I.?
 


Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 3 814
 2. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 2 205
 3. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 2 001
 4. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 1 904
 5. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 1 275
 6. Karolína Olšavská: Vlastnou hlavou 2 - recenzia alebo Ako chutí moc 1 188
 7. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 1 036
 8. Peter Gregor: Safari pod Tatrami 1 015
 9. Peter Lacina: Kto vie čo je mastektómia, nech zdvihne ruku 988
 10. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 960

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 2. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 3. Jozef Kovalík: Sám
 4. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 5. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 6. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 7. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 8. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 9. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť
 10. Vladimír Bohm: Prečo deti nechcú chodiť do školy a pohŕdajú učiteľmi?


Už ste čítali?