Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výživný týždeň II. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Ta poznamka k SOP SR je velmi dolezita. Obcania by si mali uvedimite, ze presne tynmto sposobom centrala v B. Bystrici vydava aj pri inych zalezitostiach "pokyny" podriadenym zamestnancom, aby sa do veci nemontovali, lebo ... Tam je potrebne hladat pricinu chaosu na Donovaloch, V Demanovskej doline ... V krajnom pripafde robia posudky EIA sporiaznene persony z vysokych skol napojene na SOPK SR, obdobne rozne monitoringy pre monitoringy pllatene z eurofondov ...

Obdobne tu mame Slovenskju agebnturu zivotneho prostredia, ktora je napojena na cerpania eurofondov radovo v milionoch eur na rozne navymyslane "projekty," pri beznej kalkulcii predrazene ... Najnovsie - podsla vcerajsieho medoalneho vystupu - iude tato institucia garantovat certifikaciu environmentalnej vychovy t. j. posudzovat organizacie ci na to maju alebo nie. vraj predtym oslovili 68 institucii, no neviem koho, lebo nas nie a to tu nerobime nejake bezvyznamne aktivity.
 
Hodnoť

 

Vystrielam dnesny posledny prispevcok, aby som zdokumentoval rozdielnost pristupu SOP SR k ochrane a tvirbe ZP determinovaneho „postavenim“ ziadatela o vynimku, zamer ...:

20.09.2019 sa konal nocny beh Kvacianskou dolinou pre cca 120 ludi (http://beh.sk/pretek/greta-noc...) . Presne napisane, mal sa konat. Na starte sme sa dozvedeli, ze trasa nemoze ist dolinou, lebo nesuhlasili statni ochranari.

Obdobny pristup – tvrda regulacia – bola v minulosti v NAPANTe pri Nizkotatranskej stihacke (https://pado.blog.sme.sk/c/339...) ci vo Vekej Fatre (beh Tlsta – Ostra).

Stoviek vynimiek na porusovabnie ochrany drihov, zasahy do biotopu, vjazdy vozidiel ... , vsak nevadia. Pred par dnami na Martinskych holiach ktosi v ramci kosenia zmulcoval aj porasty cucoriedok a brusnic, to iste sa stalo pred rokmi na Velkom Boku v NAPANTe ( https://pado.blog.sme.sk/c/466...).

PP Vyhnianske travertiny bola zrusena ako predmet ochrany (https://pado.blog.sme.sk/c/276...) z „preventivnych dovodov“ - ak by existencia blizkeho aquaparku sposobila prusvih, aby nehrozil drakonicky trest. Besenovske travertiny je skoda komentovat ( https://pado.blog.sme.sk/c/380...) ci Malachovske skalky (https://bystrica.sme.sk/c/6785...) je skoda komentovat.

Kazdemu, kto ma v tejto krajine ekonomicku alebo politicku moc, v danom pripade prve suvisi s druhymn, tak si to tu vybavi, na beznych ludoch sa vsak statni ochranari vrsia obmedzeniami.
 

 

Áno lepšie sa naháňajú obyčajní ľudia ako tí, ktorí majú kontakty a sú na nejakej vyššej pozícii. Tento náš bývalý pán transparentný nedostal to čo chcel od regionálnej správy NP, tak sa obrátil na tých, ktorí mu tento problém pomôžu vyriešiť.
Okrem toho sa tu ale dejú aj iné veci. Niekto zobral "spravodlivosť" do vlastných rúk a kosí medvede. Alebo sú to viacerí pomstitelia. Zlé je aj to, že ich v tomto podporujú mnohí ľudia v komentároch na fb a schvaľujú túto aktivitu.
https://myturiec.sme.sk/c/2222...
 

 

Vsimol som si vratane komentarov ... Zial, tusil saom, ze je to len otazka casu kedy sa medvediom zacne venovat samozvany spasitel. Ono vzdy takehoto vyprodukuju vzrastajuce spolocenske vasne.
 
Hodnoť

 

Keď som si prečítal tento článok,nadobudol som pocit,že ho napísal frustrovaný nešťastný looser,ktorý v živote nič nedosiahol a najväčšie potešenie v živote mu robí napádať a osočovať tých úspešnejších.Nenávisť voči Smeru a jej predstaviteľom je podobná k nenávisti nacistov k židom.Tiež ich nedávideli najmä preto,lebo boli v priemere úspešnejší v živote,ako bežná populácia.Vadí mu,že Hrnčiar chce renovovať svoju chatu pod Clebom. To je čo ,vari zločin že niekto sa stará o svoj majetok a ja osobne radšej zavítam do nejakej zrenovovanej chaty,ako do zanedbanej.Ďalej ho trápi,že Hrnčiar sa venuje skialpinizmu a asi pre nedostatok času aj nevšedného zážitku robí aj nočné výstupy na Chleb .Vraj tým porušuje pravidlá.Tak to je skutočne odsúdeniahodné,aj to že jazdí s byciklom po hrebeni Malej Fatry.Ak by autor niekedy išiel na túri po našich národných parkoch,tak by tam stretol stovky turistov vracajúcich sa z túr po 21 hodine.Ešte ža nám tu autor nespomenul ,že Hrnčiar niekedy prešiel cez križovatku pre chodcov na červenú.To by bol ďalší odsúdeniahodný čin nehodný politika.Ďalej ku Sulíkovi- "Namiesto týchto ľudí doplnil listinu o Václava Miku. Áno toho Miku, ktorý sa za starých dobrých časov zabával na chate na Donovaloch v spoločnosti Mariána Kočnera, Moniky Beňovej či Borisa Kollára." Máme túto výtku pochopiť tak,že mal vtedy pred xxx rokmi Mika vedieť,čo sa vykľuje z Kočnera ? Ak mám v detstve kamarátov či neskôr na škole známych,s ktorými sa prestanem stretávať a o 20 rokov sú z nich zločinci,mám sa za to hanbiť či je to nejaký môj prešlap ? Myslím si,že autor tohto výtvoru by sam mal radšej venovať viac sebe ako iným a svojmu rozvoju,aby niečo dosiahol a nie len závistlivo pozerať po úspešnejších a hľadať a hádzať na nich špinu.Ale to je asi také typické pre "Slováka"
 

 

Keď som si prečítal tento komentár, nadobudol som pocit, že ho písal človek, ktorý volí Smer alebo dokonca člen strany, ktorý si aktívne užíva výhody z tohto členstva. Ak nie tak by bolo potrebné začať viac čítať a zaujímať sa o to čo sa tu deje, lebo to nevhodné prirovnanie môže byť aj dôsledkom neinformovanosti.
 

 

Jediné,v čom sa nemýlite je,že som v posledných voľbách volil Smer.Na rozdiel od iných voličov,ktorí buď volia Sulíka,Matoviča,Danka či Bugára,ja som nevolil Fica ale program strany a to ,že sú tam na výkonných pozíciách kvalifikovanejší ľudia,či už členovia alebo nečlenovia Smeru,ako v iných stranách.Tam vidím len krčmových odborníkov,ktorí na všetko len nadávajú, nič sami nevedia a nedokázali a nepredkladajú odborné riešenia problémov,ktoré by ma presvedčili o ich kvalifikovanosti.V živote som nebol ani som sa neuchádzal o členstvo v žiadnej strane,nikdy som nepracoval v štátnej správe ani nebol platený štátom,nikdy sa neuchádzal o štátnu zákazku,takže váš pocit je mylný.Jediný benefit od štátu mám rodinné prídavky na deti.Váš mylný pocit možno vychádza z toho,že ste ešte mladý ,plný entuziazmu ,avšak menej skúsený a rýchlo robiaci uzávery. Možno máte aj pocit,že práve vy lepšie rozumiete tomu,čo sa na Slovensku deje,lebo vy ste lepšie informovaní ako tí ostatní,lepšie viete rozoznať pravdivé informácie od konšpirácií.Píšem mladý preto,lebo podľa vašej fotky usudzujem,že máte tak 1/2 môjho veku.Zároveň vás ubezpečujem,že čítam a zaujímam sa o všetko ,čo sa na Slovensku deje,takže som veľmi dobre informovaný.(žijem v Bratislave)Možno na rozdiel od vás čítam okrem protismeráckych webov Sme ,DenníkN,Aktuality aj nestranné informácie či z druhej strany,napr. Pravda,Hlavné správy,CZSputnik a iné,aby som si urobil komplexnejší názor na veci.Vzhľadom k môjmu veku a skúsenostiam vás môžem ubezpečiť,že neverím slepo žiadnej strane a ohlupovaniu a propagandy z našich médií som zažil požehnane.Dokonca mám pocit,že tej propagandy a vymývania mozgov zo strany MSM je teraz viac,ako za vlády komunistov.Ale to vy vzhľadom k veku nemôžte porovnať.Verím tomu,že čítate a zaujímate sa o dianie na Slovensku.Nebudem hovoriť,že nie ste informovaní,lebo ste možno až priveľmi ,ale len z jednej strany.Doporučujem robiť si názor a robiť uzávery po zvážení informácií z rôznych strán,nie 2x ale 3x merať a raz strihať.Na to ale v dnešnej rýchlej dobe nemá asi každý čas,však ?
 
Hodnoť

Tak tomu sa povie darček! Róbert Kaliňák

Tak tomu sa povie darček! Róbert Kaliňák dostal od šejka Emirátov luxusnú motorku za vyše 190 000 eur!
Minister Spojených arabských emirátov a pre všeobecne geograficky orientovného človeka je známe poznanie: Neexistuje Absolutne priateľstvo v akejkoľvek mysliteľnej forme medzi moslimom a katolíkov a obzvlášť s ministrom východnej Europy. Je pochopitelné že vždy za podobným darom je protislužba. Samozrejme že šejk Emirátov sa orientuje na ľahko podplatiteľného politika vo Východnej Europe. Za podobný dar by politik západnej Európy skončil na ulici bez práce a na krku by mal tím vyšetrovateľov. Samozrejme že politická integrita na Slovensku neexistuje . Šetrením kriminálneho vyšetrovatela Jána Komisára, zariadil Kaliňák ilegálnu dodávku zbraní do Spojených arabských emirátov a za to dostal peniaze a darček. Kaliňák robil vždy špinavé veci s pozície svojej funkcie ktoré mu vždy priniesli peniaze.
Neni náhoda že Kaliňák má teraz novú kryciu firmu v areáli zbrojovky.Vie veľmi dobre koľko sa dá zarobiť na dodávke zbraní do krajín na ktoré je uložené embargo. Kaliňák sa zatiaľ nebojí kontrólnych Slovenskych úradov a novinárov. Smer má všade svojích ludí. Slovenskym novinárom začína svietiť lampička v hlave až keď sa niečo stane. Na Slovensku nies sú novinári akých poznáme na západe, čo vedia odhaliť oveľa skôr korupciu a zločiny ako polícia. Pokúste sa viac zaujímať o pozadia Kaliňakovych obdržaných tzv priatelských darov a terajších aktivít venovať.
 


Najčítanejšie


 1. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 6 214
 2. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 401
 3. Martin Greguš: RTVS – Pumpa: Koliková, Lučanský...patrí smrť a samovražda do humoristickej relácie? 164
 4. Michal Porubän: Komu skutočne pomohol general Lučanský? 154
 5. Filip Pastorek: Mestský úrad Luhačovice definitívne prehral súdny spor so Slovákom 135
 6. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 119
 7. Július Kovács: Dúhový Peter pokračovateľ Mečiara a Fica želaný oligarchami. 99
 8. Stanislav Martinčko: Pellegriniho HLAS volá! Ľudia pustite nás ku korytám, uvidíte, ako vám bude! 94
 9. Věra Tepličková: On schudol, ja som pribrala, on už má šaty na mieru, ja pod svetrom zicherku 85
 10. Matúš Lazúr: One time... next time .. Nie. Last time ! Čo príde po atómovke ? 76

Rebríčky článkov


 1. Jozef Kovalík: Ako som vycestoval v čase lockdownu na narodeninovú párty
 2. Miriam Studeničová: Zmätenosť pojmov
 3. Stanislav Martinčko: Pellegriniho HLAS volá! Ľudia pustite nás ku korytám, uvidíte, ako vám bude!
 4. Rastislav Vasilišin: Skúste tieto životné triky a budete mať úspešný rok
 5. Július Kovács: Dúhový Peter pokračovateľ Mečiara a Fica želaný oligarchami.
 6. Peter Biščo: Hlasu už prúdom tečú slinky.
 7. Štefan Vidlár: Aj január mesiac knihy, či?
 8. Peter Biščo: Slovenská fauna má unikátny druh hyeny, „ hyenu lícojamkatú “.
 9. Miroslava Arpášová: Čo je zlé na ikebanách? /Z cyklu Filozofia z akropoly Zlatý Bažant/
 10. Miroslav Binčík: Pellegriniho chrbát nikdy bolieť nebude. Jamkatá bábka zabúda


Už ste čítali?