Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rodina z Martina prišla po prechádzke v prírode o psíka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Ja mám opačnú skúsenosť

My bývame pri poliach. Často sa nám stane, že objavíme uhynutú srnku/srnca so stopami po útoku psa. Teraz v zime sme našli jednu srnu takto zabitú a nad ňou plakalo jej mladé srnča.

Viem, že pre Vás je smrť vášho psa tragickou záležitosťou, ale pes je predátor. Či je domestikovaný, alebo je divoký. Pre neho je zabitie lesnej zvere otázkou prežitia. Nediv sa tomu čo vidíš v Jedľovine. Mnohým poľovníkom prasknú nervy, keď sa im v revíri pohybujú psy.
 

 

akoze sry ale taky polovnik ma mat za sebou predsa nejake psychotesty (na zbrojny preukaz) a ked mu prasknu nervy lebo vidi psa, tak to je zjavny dokaz ze asi nebude v poriadku.... a este to oznacenie "keď sa im v revíri pohybujú " chlapci asi zabudaju ze to je "nas" revir a oni su len nasi zamestnaci , daj im kusok pravomoci a hned sa spravaju ako pani ..... nieco podobne vidis v politike :/
 

...rád by som prenechal svoj revír

počas služby vo vchode psíčkarom, aby si upratovali exkrementy po svojich miláčikoch .....

Oni by si len chovali, ale upratovať po nich nebudú.... Všade to smrdí po psom moči a ešte aby smesi nepsíčkari dávali pozor, aby sme nestúpili do exkrementu.....

PS: Som Martinčan a je to tu naozaj hrozné.... A ešte sa psíčkar urazí, ked ho slušne niekto požiada o nápravu..... Ja sa nečudujem, že niekomu zo zúfalstva prasknú nervy...... Ja ich mám našťastie dobré, psychologička mi tvrdí, že som veľmi pokojný nekonfliktný typ.... :-D
 

dúfam,

že sa nebudete čudovať ani keď zostanete visieť na natiahnutom oceľovom lanku alebo si prerazíte nohu na doske podbitej klincami
 

Nezdá sa ti, že

porovnávať neporiadok po psíčkaroch na sídlisku s prechádzkou v lese je od veci? Absolútne sa nezastávam tých, ktorí nechávajú neporiadok po svojich psoch na sídliskách. No tomuto psíkovi sa nestalo nič zlé na sídlisku, ale v lese. Takže nevidím dôvod do toho zaťahovať problémy zo sídliska. To sú dve rozdielne veci.
 

 

Malé srnča v zime? Srnčence sa rodia počas júna.
 
Hodnoť

 

Psik zial doplatil na bezohladnost svojich majitelov. Nic viac a nic menej. A este maju tu drzost medializovat to.
 

Môžem sa spýtať, v čom

boli majitelia psíka bezohľadní? Že si vôbec dovolili ísť so psom do lesa? Čudujem sa, že vy vôbec máte tú drzosť takúto stupiditu napísať.
 

 

akoze bezohladne ho otravili a hadzu to na niekoho ineho...? lebo ink vas prispevok nema zmysel ani logiku...
 

 

Zákon hovorí jasne:

(1) Poľovnícka stráž je pri plnení úloh podľa tohto zákona oprávnená:

g/ usmrcovať v poľovnom revíri psy, ktoré mimo vplyvu svojho vedúceho vo vzdialenosti väčšej ako 200 m najbližšie trvale obývaného domu voľne behajú, hľadajú alebo prenasledujú zver alebo sa k nej plazia; toto oprávnenie sa nevzťahuje na psy poľovné, psy služobné, ovčiarske a pastierske psy, ak sa nevzdialia od stáda viac ako 200 m a na psy zvláštne a na psy v miestach určených podľa osobitných predpisov, ak sa ako také dajú rozoznať. Psy pritom musia byť označené evidenčnou známkou a pri výkone služby alebo pri výcviku sa nesmú vzdialiť viac ako 200 m od osoby určenej osobitným predpisom.
 

Palec hore

Wow...ako si asi zameria poľovník tých 200 metrov? Tak či tak..ak nikoho neohrozuje a niekto by hi strelil, tak mu strelím ja
 

 

Tento zákon je "geniálny". Už chcem vidieť toho poľovníka ako odmeria 200 metrov a identifikuje na takú vzdialenosť evidenčnú známku.
 
Hodnoť

 

Treba zakaz vstupu so psom do lesa.
 

zákaz vstupu so psom a pre istotu

aj zákaz vstupu bez psa ...
 

 

Samozrejme, slovenskí zlodeji by iným radi ukradli aj prírodu. Budú sa tam rozťahovať iba páni s motorovými pílami a nachmelení ostreľovači zveri.
 

sorry, ale si len typickou ukážkou

samozvaných "ochrancov" prírody. V skutočnosti každému z vás ide len o to, aby, viac či menej oprávnene, mohol tú prírodu bez prekážok ničiť svojim vlastným spôsobom a neprekážali mu v tom iní "ničitelia".

Psíčkári, samozrejme budú hlásať, že ich psík je súčasťou prírody. Nie je. Pes je v rovnako neprírodným elementom ako človek, resp. je súčasťou ľudského vplyvu na prostredie. Nadmerný chov psov zaťažuje životné prostredie podobne ako nadmerné používanie rôznych technických hračiek alebo podobne ako ľudská spotreba "neprírodných" potravín a p.

Do prírody pes patrí menej ako človek, pretože na rozdiel od človeka je jeho správanie ťažšie ovládateľné. Na tomto sa zhodujú napr. aj poľovníci, aj ochrancovia prírody. (Polo)zdivočené psy, mačky a prasatá majú celosvetovo na svedomí množstvo vyhynutých druhov. Ak už nechcete prírodu ničiť, psa treba držať doma, resp. na vodítku (a aj vtedy predstavujú pomerne zbytočnú environmentálnu záťaž). Ďalšia vec je, že psy otravujú život kope iných návštevníkov prírody, ktorí psíčkárske nadšenie nezdieľajú. Psíčkári napr. už ako tak odstraňujú exkrementy v intravilánoch, ale v prírode sú už pre nich tie exkrementy súčasťou prírody. Lenže, pokiaľ sa bavíme o okraji nejakého mesta, ono to zas až taká príroda nie je a tie exkrementy tam vadia presne rovnako ako pred vchodom do paneláku. Je teda viac ľudí, ktorí majú motív niečo proti psom vykonať.

Ďalší samozvanými "ochrancami" prírody nepochopený aspekt je, že ľudstvo žije z využívania prírodných zdrojov. Je preto úplne smiešne, keď porovnávate vplyv obhospodarovateľa zdrojov ako je pôda a les, s vplyvom ľudí, ktorí len zadarmo využívajú "externality" vznikajúce hospodárením.

Je smiešne, že verejnosť sa najviac naváža do tej "výroby", ktorej externality využíva najviac, pretože sú pre ňu najlákavejšie. Externalitou výroby dreva je to, že počas sto rokov je porast vhodným prostredím pre rekreáciu a oddych. U poľnohospodárskej výroby je to už horšie - po poliach sa nedá ani nesmie prechádzať, napriek tomu sa do poľnohospodárov naváža verejnosť ďaleko menej. A ešte som nepočul, že by niekto riešil možnosti rekreácie vo výrobných závodoch...

Pritom výrobky z dreva sú voči životnému prostrediu veľmi šetrné a a ich "výroba" zaťažuje životné prostredie najmenej. Samozvaní "ochrancovia" však chcú brániť ich výrobe a nahrádzať ich plastmi, kovmi, sklom, ktorých výroba ničí celé prostredie, vrátane lesov.

Je to skrátka obyčajné sebectvo maskované za ochranu prírody - ja chcem, aby ten lesík za mojim domom slúžil mojim psíkom na vyprázdňovanie a zábavu, mojim mačičkám na lovenie vtáčikov a aby mi to tam kvôli takej prkotine ako je prežitie ľudstva nikto nerušil. Veď ja si to, čo potrebujem na prežitie, kúpim v obchode a nepotrebuje sa zamýšľať nad tým, že to bolo niekde vyrobené.
 

 

"Do prírody pes patrí menej ako človek, pretože na rozdiel od človeka je jeho správanie ťažšie ovládateľné."

Nie nieje, vycviceny pes je lahsie ovladatelny (a mensia enviromentalna zataz) ako nejaka nezodpovedna mladez ktora zapaluje ohniska na kazdom rohu a rozhadzuje odpadky v lese. Schvalne si zisti ako dlho trva rozlozenie psich exkrementov a takeho igelitoveho obalu.

"ktorí len zadarmo využívajú "externality" vznikajúce hospodárením." Hoho zadarmo to nieje co myslis z kade ma ministerstvo podohospodarstva rozpocet???

"Je to skrátka obyčajné sebectvo maskované za ochranu prírody - ja chcem, aby ten lesík za mojim domom slúžil mojim psíkom na vyprázdňovanie a zábavu, mojim mačičkám na lovenie vtáčikov a aby mi to tam kvôli takej prkotine ako je prežitie ľudstva nikto nerušil."

A kde je akoze napisane ze les ma byt na tazbu dreva a nic ine ? To rovno mozeme zrusit vsetky narodne parky a zavriet ich pre verejnost, vytazit drevo predat do polska ako sa to robi dnes. Panko by si rad mal z lesa dojnu kravu ako ma teraz co ? Obycajne sebectvo je tento patos co si tu vyplul. Priroda tu bola davno pred clovekom rovnako aj pes. Clovek by sa mal naopak naucit zit v sulade s prirodou inak clovek dopadne tak ze nebude mat co zrat a zo 7miliard nas tu zostane mozno stovka.
 

 

jasne, a zakazat vstup kazdemu, kto by narusal prirodzeny vyskyt otrav v lese, a na drzovku by to konzumoval.. ako k tomu pridu travici?!
 
Hodnoť

To fakt?

To fakt? Niekto naťahuje oceľové lanká a klincové míny, na cyklistov? Toto som počul, že je "gerilový" spôsob, ako beduini zabíjajú ozbrojené sprievody nových karaván v púšti. Že im vraj odveky patrí!! Natiahnu lanku, ktoré pri rýchlosti ani nezbadáte a ste bez hlavy!. Sprievodcovia na to prišli a preventívne vozia vpredu také strihacie tyče, ktoré lanko prerežú alebo nadvihnú. No to, aby som sa tiež niečím podobným vybavil. Dnes som zrovna chcel ísť na bicykli tým terénom v Jedľovinách, je pekný jarný deň! Veď je to oficiálny mestský Lesopark s osobitným režimom. To sú mi veci nenávisti k pohybu človeka!?!
 

no niekto ma asi dost

svihajucich bezohladnych cyklistov, ktorym vrastol bicykel do zadku
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. David Toth: Nekompetentná Firma OĽaNO 3 832
 2. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 2 683
 3. Martin Ondráš: Africký mor všade kde sa pozrieš a zodpovedný mlčí 2 360
 4. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 791
 5. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 767
 6. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 728
 7. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 628
 8. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 395
 9. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 356
 10. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 320

Rebríčky článkov


 1. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 2. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 3. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 4. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 5. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 6. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 7. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 8. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 9. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol
 10. Peter Biščo: Zlé jazyky hovoria, že ...


Už ste čítali?