Nový parlament a pár odporúčaní

Autor: Maroš Chmúrny | 23.3.2020 o 10:10 | Karma článku: 6,09 | Prečítané:  1276x

Výživný týždeň VI. Krátke reakcie na udalosti domácej politickej i spoločenskej scény, ktoré sa odohrali v nedávnej dobe. Dnes s podtitutom: Nový parlament a pár odporúčaní.

Peter Tóth svedčil o tom, že Bödör s Ficom, Kaliňákom a niekoľkými ďalšími "výtečníkmi" riadili tento štát z Hiltonu. 

Ľudia zatajujú pozitívnu cestovateľskú anamnézu. Zdravotnícke tímy i celé oddelenia nemocníc sa tak dostávajú do karantén.

Andrej Kiska sa vzdal svojho poslaneckého mandátu

Sudkyňa Gabriela Buľabašová, ktorá bola minulý týždeň medzi zadržanými, no Ústavný súd nedal súhlas na jej väzobné stíhanie, v minulosti prišla o 430 00 eur zo svojej bezpečnostnej schránky. Malo to byť dedičstvo po otcovi. No v majetkovom priznaní tento údaj záhadné chýba. Tá istá sudkyňa dostala od opičky Moniky Jankovskej kyticu a parfém. Ach, tie krásne kolegiálne vzťahy. 

Spoločnosť Eset prostredníctvom Nadácie Eset zriadila Fond na podporu účinnej diagnostiky a prevencie ochorenia Covid-19. Na začiatok do neho vložila 300 000 eur, pričom sumu môže neskôr, podľa potreby, navýšiť. Podľa neoficiálnych zdrojov sa teraz čakajú vysoké príspevky od firiem Širokého, Výboha, Brhela, Poóra, Haščáka a iných. Nie, robím si srandu. Nečaká sa to. 

Nový parlament

Istý R.F. bude na pretrase v blízkej budúcnosti. Nové vedenie ministerstva vnútra bude prehodnocovať opodstatnenie ochranky, ktorú predseda Smeru využíva už vyše 5000 dní. 

Andrej Danko vítal nových i staronových poslancov Národnej rady Slovenskej republiky. Čo bolo pre iných privítanie, pre neho bolo rozlúčkou. A je pekné vedieť, že nesklamal. Pravú ruku v rukavici podával všetkým 150 ľuďom a druhou, bez rukavice, tlieskal. Dôstojná rozlúčka jedného kapitána. Ostanú už len spomienky.

Jeho nástupcom sa stáva....Boris Kollár.

Nový parlament si navyše poradil aj s pomäteným trubirohom, ktorý chcel šéfovať ľudskoprávnemu výboru (haha) a ukázal mu, kde je jeho miesto. Podobne sa vysporiadal aj s obvineným predsedom jednej zbytočnej strany. 

Rovnakú konzistentnosť si neudržal pri inom zástupcovi tejto strany, ktorého poverili šéfovaním iného výboru.

Odporúčania

R.F. v roku 2008 hovoril, že ten kto vládne trebárs 4 alebo 8 rokov a ľudia mu následne už nedajú dôveru v ďalších voľbách, by nemal z opozičných lavíc vykrikovať a kritizovať, ale pobrať sa preč. V piatok 20. marca 2020 na ustanovujúcej schôdzi nového parlamentu ten istý R.F. ako jediný vykrikoval a kritizoval nastupujúcu vládu. Ale asi vieme, kde je ukrytá finta. R.F. tu totiž vládol viac ako 12 rokov. A on vtedy hovoril len o štvorročnom až osemročnom vládnutí.

Monika Jankovská zostáva vo väzbe. Odporúčame trpezlivosť, a snáď sa dočká aj kamarátov a kamarátiek, aby jej nebolo smutno.

Richard Raši v Sobotných dialógoch odporučil, aby v Transparency International namiesto kontroly vládnych zmlúv radšej šili rúška. Rovnaké odporúčanie patrí aj Rade pre rozpočtovú zodpovednosť. 

Dôchodca z Prievidze, pán Štefan Vavro, mal darovať strane Vlasť 100 000 eur na predvolebnú kampaň. O svojom darcovstve sa dozvedel z televíznych novín. Krajský koordinátor strany o tom nič nevedel a meno mu tiež nič nehovorilo. Lebo je len ko-or-di-ná-tor. Strane, ktorá chcela robiť poriadok, odporúčame urobiť si poriadok. 

Nový premiér Igor Matovič v nedeľu navštívil Správu štátnych hmotných rezerv a po tejto kontrole sa rozhodol odvolať Kajetána Kičuru. Posledné odporúčanie teda smeruje k silovým zložkám. Kičura by mal v prvom kole dostať padák, no aby si nepoudieral kolená, mali by ho okamžite zachytiť policajti a venovať mu po nejaký čas hýčkanie a opateru. A asi  by mu prospel aj pobyt v Leopoldove. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Máme málo ťažko chorých. Pomáhajú opatrenia, rúška aj disciplína

Vrchol epidémie stále očakávame na prelome júna a júla.

Dobré ráno

Dobré ráno: Prvou obeťou koronakrízy sú aj umelci

Kultúra sa zastavila, umelci vymýšľajú náhradu.


Už ste čítali?