Výživný týždeň XII. - Mikulášsky týždeň

Autor: Maroš Chmúrny | 10.12.2019 o 8:30 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1128x

Krátke reakcie na udalosti domácej politickej i spoločenskej scény, ktoré sa odohrali v nedávnej dobe. Dnes s podtitutom: Mikulášsky týždeň

Pamätáte si na stranu s názvom Smer - SD? Táto strana vstupuje do nadchádzajúcich parlamentných volieb s novým heslom "zodpovedná zmena", ktoré by malo byť zvýraznené novým logom a popisom Nový Smer. Preto si pripomeňme, že  je to stále ten istý Smer, ktorý tu vládol vyše 12 rokov a namiesto toho, aby išli do kampane s výpočtom svojich úspechov, radšej stavili na kartu, že oni sú tí, ktorí idú napraviť nevyhovujúci stav vo verejnom živote, ktorý sa tu usídlil. 

Zverejnili sa kandidátky politických strán. Viaceré opozičné strany vyrážajú do volieb s nabitou, veľmi kvalitnou kandidátnou listinou. Špeciálne také Oľano je akýmsi divotvorným hrncom medzi nimi. Igor Matovič má nezvyčajné nadanie do každých volieb postaviť kvalitných, odborne zaujímavých kandidátov premiešaných s rôznymi exotmi. 

Počiatek priznal pravosť nahrávky. Vraj to boli len také chlapské reči a netreba to brať vážne. Zhodou okolností sa však to, o čom viedli chlapské reči, udialo.

SNS navrhovala ďalšiu hlúposť, neprekvapujúco. Našťastie v parlamente sa nenašlo dostatok rovnako naladených a snáď sa už od tejto chvíle partička z  "národnej" strany nestihne opätovne špárať ženám v materniciach. 

Mikulášsky týždeň si pre seba uchmatla Naka. Obvinila z daňových podvodov youtubera, ktorý sa nevie ovládať a tvrdí o sebe, že je novinár. Otázka je, prečo až teraz. 

Naka obvinila poslanca R.F. za názor o názore. Aj keď si mohla vyberať z pestrej palety iných, onakvejších skutkov. A stalo sa to práve v čase začínajúcej predvolebnej kampane.

Anton Hrnko, v čase rozhovoru nie príliš "svieži a bystrý", hovorí o politickej šikane Roberta F. Možno mal na mysli šikanu, ktorú zažíva Andrej Kiska pri takzvanej daňovej kauze, len mu aktuálna indispozícia v podobe absencie "bystrosti" pomiešala myšlienky. 

Mimochodom čo hovorí Anton Hrnko na slovenský znak v čísle nula na billboardoch nového Smeru? Akosi nebolo počuť nič. 

Poslanci Smeru sa ešte v ten večer postavili pred kamery a hrdo, ako mušketieri, sa bili pred kamerou do pŕs, že ak chce prokurátor stíhať Roberta F., tak nech stíha ich všetkých. Dobrý nápad, som za. 

Mikulášska nádielka od Naka pokračovala aj v tretí deň a tentokrát sa stal obvineným bývalý prezident Andrej Kiska v starej kauze "dane" v ktorej mal byť obvinený hneď po uplynutí prezidentského mandátu, ale vtedy nebol mikulášsky týždeň a nebola predvolebná kampaň.

Z posledných dvoch obvinení sa zdá, že Naka si začala v tomto predvolebnom období privyrábať ako reklamná agentúra. Na podobnú marketingovú dráhu sa kedysi dal aj bývalý generálny prokurátor Dobroslav T., o čom sme sa mohli dozvedieť z chlapského rozhovoru s Jánom Počiatkom. 

Schôdza o investičnom zlate, ktoré chcel populista par excellance R.F. previezť na Slovensko (chským? Air Kali?) nebola na prvý pokus otvorená.  Druhýkrát sa to, samozrejme aj s podporou Kotlebovcov, podarilo. Našťastie v konečnom zúčtovaní zvíťazilo Slovensko a zlato ostalo v bezpečí v útrobách Londýna.

Smer cez víkend oslavoval 20 rokov a mal tradičný výročný snem. A pretože si teraz chcú hovoriť Nový Smer, tak tam za predsedníckym stolom sedel aj Robert. K., za ktorého chrbtom sa vynímala veľkoplošná obrazovka so spomínaným novým vizuálom strany, a  hlavnou tvárou tej "zmeny" bude Peter Pellegrini, ktorý  je spätý so Smerom zhruba od začiatku. 

Ak si pamätáte minuloročného Mikuláša, ktorý "dobrým a pracovitým" smerákom nosil darečky, tak tento rok, zdá sa, nechodil.

"Vysvetlite mi, ako by som ja. alebo niekto iný mohol ovplyvňovať chod polície," Peter Pellegrini v relácii Na telo.

Ten istý Peter Pellegrini, ale v inej relácii vyhlásil, že policajný prezident dal ku týmto závažným obvineniam z minulého týždňa vyhlásenie. A daná relácia v ktorej premiér hovoril o vyhlásení policajného prezidenta sa natáčala deň predtým, ako bolo uverejnené samotným Milanom Lúčanským.

Ale v princípe Petrovi Pellegrinimu veríme a nemyslíme si, že by ovplyvňoval chod polície. Z takýchto by machinácií by nejednému stúpol tlak. A Pellegrini sa zdal v poriadku.

Nedeľu a celý týždeň v politike ukončili politické relácie. V RTVS mali diskutovať lídri štyroch strán, ale Igora Matoviča skolila chrípka, Alojz Hlina mal výhrady voči jeho náhradníkovi a preto sa Igor Matovič rozhodol pokračovať v rozbíjaní opozície zo svojho balkóna. Po relácii poslal balkónovú odpoveď aj Alojz Hlina a aby v tom bolo viac jasno, tak z balkóna od svokry poslal odpoveď aj Eduard Heger. Zhruba takto to vyzerá, keď sa bojuje o voliča medzi sebou a minimálne jeden z nich nepochopil, že súper je niekde inde. Ale inak je medzi týmito chlapcami v opozícii všetko v poriadku.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?