Výživný týždeň XI. - Nie je dôležité, čo je pravda, ale to čo povieš

Autor: Maroš Chmúrny | 3.12.2019 o 7:11 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1379x

Krátke reakcie na udalosti domácej politickej i spoločenskej scény, ktoré sa odohrali v nedávnej dobe. Dnes s podtitutom: Nie je dôležité, čo je pravda, ale to čo povieš.

Týždeň začal tlačovkovým pondelkom. Najprv sme mali možnosť zhliadnuť bývalého premiéra. Ten sa chcel vyjadrovať o aktuálnej politickej situácii a predvolebnom zápase, a preto okydal bývalého prezidenta Andreja Kisku náhodnými slovnými spojeniami. Zvyčajne môžeme tlačovky tohto poslanca pustiť z hlavy po pár minútach, no v tomto prípade stojí za pozornosť pár momentov.

Okrem toho, že by Andrej Kiska hlasoval za Lex Haščák, za ktorý by nehlasoval, lebo nie je poslanec sa vraj stretáva s predstaviteľmi Penty na kávičkách. Jednému novinárovi to nedalo  a opýtal sa priamo na tlačovke, s kým sa teda A. Kiska stretáva. Predseda Smeru to vysvetlil tak, že tým nemyslel žiadne konkrétne stretnutie, len si pomohol v politickom boji a použil prirovnanie, ktoré sa mu hodilo. 

Ďalej vyjadril nespokojnosť s novým riaditeľom NBS. Tým je bývalý minister financií Peter Kažimír. Zároveň aj bývalý člen strany Smer. Predseda nechápe, prečo bol Kažimír v pohode, keď bol ministrom a všetko bolo s financiami v poriadku, a teraz keď je riaditeľom NBS, tak sa mu stále niečo nepozdáva. To nechápeme ani my. 

A najdôležitejšie, čo zaznelo na danej tlačovke bolo definovanie Smeru a jeho budúcich koaličných partnerov. Predseda sa vyjadril, že bude spolupracovať len so stranami, ktoré sú proeurópske, Nato friendly, a nevznikli tesne pred voľbami, lebo také strany sú nespoľahlivé. Toto si tu teda necháme, pre prípad, že by to bolo nutné v marci 2020 pripomenúť. Nie je to voči bývalému premiérovi pekné, keď takto spochybňujeme jeho slovo, ale istota je istota.

A potom zasadal parlament a prelomil veto prezidentky týkajúce sa zákona o volebnom moratóriu. Pritom nás v čase pred zasadaním  bábkový premiér ubezpečoval, že sa nič také nestane. A predsa sa stalo, ale určite to nie je preto, že by Smer chcel v budúcnosti spolupracovať s fašistami, aj keď im to teraz tak pekne ide. Tak aj preto si necháme na sľuby bývalého premiéra radšej zasvietené.

Na tom istom zasadnutí parlamentu R.F. zrušil všetky návrhy opozície, lebo to už nemá zmysel, keďže to malo byť posledné zasadnutie v tomto volebnom období a potom inicioval novú schôdzu, na ktorej by sa mal prejednávať dovoz investičného zlata z Británia. Aby nám ho tí Briti niekde nezapotrošili. A ak vám to nedáva zmysel, tak nie ste sami. Ale úprimné, kedy politika na Slovensku naposledy dávala zmysel? 

V šľapajách predsedu Smeru pokračoval Igor Matovič. Obvinil Kisku z toho, že pre opozíciu nič neurobil a nijako jej nepomáha, a preto by mal k sebe zobrať stranu SAS, ktorá ale neprejavovala záujem o takúto spoluprácu. Natískala sa otázka, prečo sa Igor Matovič nespojí s SAS sám, keďže obe strany sú v ohrození a dávalo by to logiku keby si podali ruky. Neskôr nám predseda SAS Richard Sulík vysvetlil, že by nedávalo zmysel.

Aby v pondelok neostal niekto zabudnutý, tak kapitán Andrej Danko mal tlačovku tiež. Podstatou bolo oznámenie prekvapujúcej  informácie. Niekto chce posilniť SNS a dokonca je to žena. A potom sa zistilo, že je to Alena Bašistová.

Odsúdený bol kuchár zo zariadenia Čistý deň. Minister práce Ján Richter je ešte stále minister práce a bude kandidovať v nasledujúcich voľbách. 

Jana Kiššová nebude kandidovať v nadchádzajúcich voľbách. Demokratická strana si zvolila nového volebného lídra a tím sa stal Jozef Rajtár. Takisto sa viedli rokovania o kandidatúre niektorých členov DS na kandidátke Oľano. Ale neboli to tí členovia, ktorých by Igor Matovič na kandidátku vzal.

Vyzeralo to tak, že primátor a poslanci mesta Martin si berú príklad z tých, ktorí sedia v NR SR v Bratislave. Ani Martin ešte nemal schválený rozpočet, no napokon sa k tomu dopracovali. V schválenom návrhu rozpočtu mesta, ktoré vedie akože primátor, je okrem iných lahôdok, aj pohnútka zobrať si úver 6 500 000 eur na projekt, ktorý ešte ani reálnym projektom nie je, a keď ním ani v budúcnosti nebude, tak sa tie peniaze proste minú niekde inde. 

V Turci ešte ostaneme, pretože traja starostovia z okresu Martin boli obvinení zo subvenčného podvodu. 

Zatknutý bol šéf štátneho Tiposu, ktorý je lotériovou spoločnosťou a popritom slúžil ako práčka na nelegálne peniaze. Nešťastnou zhodou okolností to bol nominant strany Smer - SD a v tie dni výrečný R. F. mu zabudol poďakovať za dobre odvedenú prácu.

Jaroslava Naďa z opozičného Oľano po týždni zbavili obvinenia, ktoré bolo smiešne a smialo sa z neho celé Slovensko. Pardon, až na Petra Pellegriniho, ktorý ihneď po zverejnení obvinenia vyhlásil, že bude toho viac a je čas zvolať Bezpečnostnú radu štátu.

A v piatok sa na internete objavila šťavnatá nahrávka bývalého smeráckeho politika Jána Počiatka a ešte stále prokurátora Dobroslava Trnku. A bavili sa tam napríklad o Tipose. Vtedajší minister financií Počiatek pomáhal získať financie cyperskej schránkovej firme a od Trnku žiadal, aby mu spravil dobrý marketing, nech to nevyzerá tak, ako to bolo. A prokurátor Trnka spravil, čo mu jeho funkcia dovoľovala. Urobil dobrý marketing. Okrem toho sa bavili na tom, že bývalý politik a alkoholik Slota oholil daňových poplatníkov o 2 miliardy korún. A popritom oholil aj Fica, lebo mu nedal polku. A na základe týchto informácií mal Dobroslav T. podať trestné oznámenie na vymenovaných aktérov kriminálnej činnosti, no on sa smial. 

Bezpečnostná rada zvolaná nebola, prirodzene, keďže išlo len o okrádanie obyvateľov krajiny.

Kým bol R.F. začiatkom týždňa až príliš výrečný, záverom týždňa už nemal potrebu hovoriť nič. 

A že je to pre Smer už vážne, dokumentujú aj nedeľné diskusné relácie. Do nich Smer vyslal Troch kráľov (Raši, Tomáš, Blanár), aj preto že bol advent, ale hlavne preto, že sú radi natlačení v predsedovej zadnici a ešte radšej rozprávajú v televízii hocičo a nevadí im zo seba robiť šašov. Veď poznáme smerácky manuál, nie je dôležité čo je pravda, ale to čo je povedané. Preto nie je dôležité, či je Smer sociálna demokracia, podstatné je, že sa to voličom takto prezentuje. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Navaľnyj sa vrátil do Ruska, na letisku v Moskve ho zatkli

Ruský líder sa vrátil do vlasti po piatich mesiacoch.


Už ste čítali?