Výživný týždeň VIII. - Odborníci, kam sa pozrieš

Autor: Maroš Chmúrny | 12.11.2019 o 7:00 | Karma článku: 7,51 | Prečítané:  3019x

Krátke reakcie na udalosti domácej politickej i spoločenskej scény, ktoré sa odohrali v nedávnej dobe. Dnes s podtitutom: Odborníci, kam sa pozrieš.

Zbytočná organizácia Aliancia za rodinu chcela odvolať prednostu gynekologickej kliniky za vyjadrenie odborného názoru, ktorý Chromík a spol. nemohli pochopiť, lebo nie sú odborníci. 

Učitelia by sa mali preukázať odpisom z registra trestov, aby sme vedeli, že nie sú medzi nimi problémové typy, ktoré by mohli ohrozovať deti. Keďže žijeme v roku 2019 bolo by fajn, keby tí učitelia kvôli odovzdaniu už podanej žiadosti o odpis (kvôli ktorej tiež musia ísť na úrad) nemuseli utekať osobne na úrad. Keďže takáto cesta by pre mnohých znamenala výlet do desiatky kilometrov vzdialeného okresného mesta. A presne pre uľahčenie takejto administratívy bola schválená a rozpracovaná informatizácia za 1 miliardu. Ten program  mal fungovať od 1. novembra. No akosi nevydalo. Tak vraj bude fungovať od 1. decembra. Vraj. Situáciu a miliardu mohla zachrániť Slovenská pošta. Ale taká možnosť v ponuke nebola.

Rakúski majitelia Necpalskej doliny - áno, dobre čítate - umiestnili na začiatok doliny umiestnili dopravnú značku, ktorá zakazuje vjazd automobilom (bez povolenia to platilo aj v minulosti), ale i cyklistom či dokonca psíčkarom. Tu nastáva zaujímavá situácia v tom, že cesta Necpalskou dolinou je vedená ako oficiálna cyklotrasa. Majitelia pozemkov na osadenie tejto značky nemajú povolenia ani od obce, ani od Správy NP Veľká Fatra. Vraj plánujú pri vstupe do doliny osadiť aj závoru, aby dodržiavanie piktogramov na dopravnej značke podporili aj takýmto spôsobom. Poslednými jedincami, ktoré tak majú podľa najvyššej vôle majiteľa ešte umožnený pohyb v doline sú medvede, jelene a niekoľkotonové ťažné a nákladné stroje. Bežného občana začína až hriať pri srdci, že o najkvalitnejší a najvýdatnejší turčiansky zdroj pitnej vody  nachádzajúci sa v Necpalskej doline je tak dobre postarané. 

Zo sveta nepodstatných strán vyberám nasledovné. Stanislav Mičev a jeho strana Solidarita - Hnutie pracujúcej chudoby mala na svojej facebookovej stránke obrázok lídrov opozičných lídrov a na ich čelách boli nápisy "milionár". Je dobré, že Stanislav Mičev chápe priority. Že v súčasnosti je pre neho dôležitejšie vyhraňovať sa voči opozícii ako koalícii. A v konečnom dôsledku to je vlastne jedno. Po zisku 0,1% bude mať pán Mičev aspoň viac času venovať sa práci v múzeu SNP.  

Z postu podpredsedu parlamentu odstúpil Martin Glváč alias Maznák. Niektorí začali oslavovať, aj keď veľmi ani nebolo čo. Keď si predstavíme, že sa síce vzdal akože jednej funkcie v parlamente, ale naďalej v ňom ostáva sedkať a bude hlasovať za zákony (príklad: autor nemusí byť jasnovidec, aby predpokladal, že Maznák bude jedným z tých, ktorí zahlasujú za prelomenie veta prezidentky pri 50-dňovom moratóriu), ozaj niet dôvod na oslavy. A aby dôverný priateľ zločincov neodstúpil zo svojho postu len tak osamote, tak vyzval viacerých podobných pánov na holenie, aby ho nasledovali. Medzi nimi aj Bélu Bugára. Tak nech sa páči, pán Bugár, smelo do toho.

Situácia okolo Maznákovho traumatizovania spoločnosti vypudila z úkrytu nežiaducu osobu. S tou osobou je to ako na hojdačke. Raz po tom, ako o ňom pár dní nepočuť, očakávame, že už nadobro ostane hľadať pravdu na dne fľaše a potom sa zrazu vynorí. Napríklad, keď je potrebné zastať sa spoľahlivých ľudí. Príklad opička Jankovská a agent Maznák. A zdá sa, že si z hlbín podzemia doniesol aj nový, perfektný nápad. Mimoriadnym odvodom zdaniť nenažrané banky, ktorým sa v poslednom roku darilo zase o čosi viac. A výťažok rabovačky rozdať ľuďom (naplniť štátnu kasu chce, ale jeho voličom to nehovorte). Vraj si banky účtujú príliš veľké poplatky a nehorázne ryžujú na klientoch. O tom sa dá diskutovať. No tlačiť voličom do hláv, že v prípade, ak im zoberieme časť výnosov, tak nezareagujú dvíhaním tých poplatkov, tak to je hodné sociálneho Jánošíka. Pre podobný príklad nezmyslu nemusíme chodiť ďaleko do minulosti, stačí si spomenúť na Dankov odvod pre obchodné reťazce a to ako to dopadlo, a kto na to doplatil. 

Aby sme nekončili pesimisticky, tak pred časom sa Andrej Danko vyjadril, že Slovensko by sa nemalo báť požičať si takých 7-8 miliárd eur.  V prieskume Focusu sa vyjadrili aj občania. Vyše 70% opýtaných si myslí, že to nie je dobrý nápad. A to v otázke ani nebol spomenutý autor myšlienky. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Navaľnyj sa vrátil do Ruska, na letisku v Moskve ho zatkli

Ruský líder sa vrátil do vlasti po piatich mesiacoch.


Už ste čítali?