Neúspešný týždeň jedného kapitána II.

Autor: Maroš Chmúrny | 8.11.2019 o 9:20 | (upravené 8.11.2019 o 11:57) Karma článku: 10,02 | Prečítané:  6282x

Špeciálny dvojtýždenník o trampotách jedného kapitána a víťazstvách i pádoch jeho politickej strany.  

Andrejovi Dankovi a jeho partičke prešiel v parlamente zákon, ktorý upravuje postup pri potratoch. Podľa expertov z SNS je potrebné, aby si žena, ktorá sa vyberie na potrat vypočula tlkot srdca plodu. To je však v počiatočnom štádiu tehotenstva veľmi nebezpečný úkon, ktorý môže viezť aj k poškodeniu plodu. SNS teda hrdo a odborne navrhuje nasledovné. Keď už sa žena vyberie na potrat, tak ju zahltíme emočnou bombou v podobe čítania nejakých náučných materiálov, následne ju donútime počúvať tlkot srdca, ktorý môže ohroziť plod a potom počkáme ako sa rozhodne. No z tohto vyzerá ako rozumná voľba na ten potrat radšej ísť, ako riskovať, že sa žene kvôli amatérskemu zákonu narodí postihnuté dieťa. Takže ak chcel kapitán docieliť, aby boli ženy viac traumatizované ako spoločnosť počas Dušičiek, je na dobrej ceste. 

Okrem toho kapitán Andrej Danko dokázal do zákona prepašovať aj  to čo ešte nikto iný v  tejto krajine, širokom i ďalekom okolí a dosť pravdepodobne aj v tejto galaxii. Zakázal reklamu na potraty. Tú, ktorá ani neexistovala.

Prešiel týždeň a čakalo sa ako sa k tomu postaví pani prezidentka. Predtým ako sa k tomu dostala, sa k téme začali vyjadrovať stredovekí fanatici zo zbytočnej Aliancie za rodinu. Niežeby sa mali k čomu odborne vyjadrovať, to chráň Boh, ale hodili do obehu petíciu za odvolanie prednostu gynekologickej kliniky Jozefa Záhumenského. Ak sa pýtate, ako súvisí s danými zákonmi, tak on je ten doktor, ktorý ako prvý vyjadril názor, že počúvanie plodu v prvých týždňoch tehotenstva je zdravie ohrozujúce. Lebo zoberme si to logicky, čo taký prednosta gynekologickej kliniky môže vedieť o pôrodníctve oproti "odborníkom" z nejakej partičky. 

Gabriela Matečná, nominantka SNS  po vzore predsedu rovnomennej strany vyrazila do boja. A keďže vieme, do akých bojov zvykne vyrážať kapitán, už dopredu sme sa mohli chytať za hlavu. A vlastne G. Matečná, ani nepotrebuje takýto vzor, ona aj si aj sama sebe je dobrou inšpiráciou. Tentokrát sa vybrala válčiť za práva poľovníkov. Nezdalo sa, že ich niekto ohrozoval, ale prečo nevytvárať pred voľbami takú atmosféru, že áno. Je to dosť početná skupina a zatiaľ táto téma nebola príliš využívaná v predvolebnom boji. V minulosti hrali prím Maďari, migranti, Rómovia, LGBT, židojašteri, a samozrejme ženské maternice. Tak prečo nevytvoriť novú kultúrnu vojnu medzi poľovníkmi a tými druhými. A prečo to vlastne začalo? Lebo pani ministerka si na sociálnej sieti prečítala ironický komentár na tému rušenia poľovníctva od europoslanca Michala Wiezika. A dlho neváhala, zvolala k tomu tlačovku a vytvorila hoax o tom, že PS/Spolu chce zakázať poľovníctvo. Milé, keď ministerka vytvára vlastné hoaxy, lebo dobrých hoaxov, nikdy nie je dosť.

SNS začala olepovať Slovensko novou edíciou bilboardov. Na nej sa vyníma nový nápis Za rodinu - Za národ. A nad ním pestrofarebný ornament. Taký, ktorý nakreslila česká autorka Lucie Skálová. Hrdá a v tomto prípade aj neslušná SNS sa o požičanie jej ornamentu na svoju predvolebnú kampaň neunúvala opýtať a dizajn veselo okopírovala. Pre pripomenutie je to tá strana, ktorá si vydupkala štátne logo  na dresoch hokejistov a riešila aj nejaké iné "podstatné" veci. A ktorej predseda má bohaté skúsenosti s kopírovaním, takže niet sa čo čudovať.

Medzitým kapitán vyhlásil parlamentné voľby. Prostredníctvom videa na sociálnej sieti. Ku rôznym smiešnym udalostiam neváha predseda parlamentu zvolať oficiálnu tlačovku, ale ohlásenie volieb mu za túto námahu nestálo. Nutne som nepotreboval vidieť k tejto udalosti tlačovku, ale v kontexte bizarných tlačoviek, ktoré tu máme možnosť vidieť, je nedôstojné, že k naozaj vážnej veci predseda parlamentu natočí len video. Možno bol ťažký víkend. Mimochodom, voľby sa uskutočnia v termeni 29. februára 2020. Trafil sa, bude priestupný rok. 

Pri tejto príležitosti vyhlásil, že od všetkých strán očakáva férovú kampaň. Prirodzene, zatiaľ je totiž jediným, kto používa neférové prostriedky na ovplyvnenie voličov on a jeho koaliční partajníci. Bol to  aj on, kto schválil finančný strop pre strany, ktorý ovplyvní hlavne nové strany a bol to hlavne on, kto inicioval predĺženie moratória na 50 dní. 

"Váš hlas môže rozhodnúť o tom, akú pozíciu bude mať Slovensko v nadchádzajúcich 4 rokoch." S týmto si dovolím s kapitánom nesúhlasiť, pretože si myslím, že najbližšie voľby rozhodnú o tom, či tu vôbec ešte nejaká prijateľná budúcnosť bude, alebo tu posledný zhasne a pôjdeme o dom ďalej. Ale nie k južným susedom, lebo tam je teraz to, čo presne čaká našu krajinu, ak budúce voľby dopadnú na figu. 

Aby tých porážok nebolo príliš, tak prišiel aj veľký úspech. Kapitán Andrej Danko sa môže hrdiť novým čestným titulom. Získal ho na moskovskej univerzite MGIMO za príkladnú spoluprácu a prínos na parlamentnej úrovni atď. Žiada sa napísať, že konečne získal titul bez odpisovania alebo kopírovania, ale nedá sa to tvrdiť so stopercentnou istotou. (If you know what i mean)

Kapitán bol na návšteve v rádiu Expres a okrem toho, že sa preriekol o tom, že Maznák neodstúpi pred Dušičkami, podnikol niekoľko iných útokov. "Čo zaujíma SNS je to, že ak bude lídrom alebo predsedom (Smeru) nový človek, budeme sa pýtať o hodnotových otázkach k zásadným otázkam, ktoré SNS mala. Tak ako to bol Istanbul, Marrakéš, tak ako sú to adopcie homosexuálnymi pármi a ďalšie. Ak sa bude meniť postoj Smeru v strategických veciach, ktoré sú pre SNS bytostné, tak môže nastať aj iný vzťah Smeru a SNS." Reagoval kapitán na to, ako by sa jeho strana postavila k situácii, keď by bol lídrom Smeru Peter Pellegrini. Aspoň teda vieme, čo sú pre SNS bytostne dôležité veci. 

SNS je strana, ktorá sa na slovenskom politickom trhu predáva ako "národná". To v ponímaní tejto strany znamená, že témy, ktoré sa snažia predkladať svojim voličom, sú témy pre národ nepodstatné, resp. s nízkou dôležitosťou. Ale pre stranu sú veľmi, až bytostne dôležité. Pretože týmito maskovacími témami zakrývajú svoju činnosť na ministerstvách, ktorou sú netransparentné, nevýhodné obchody pre Slovensko, stratené milióny eurofondov  a následne zmarené príležitosti na rozvoj krajiny, a podobne. Skrátka pre činnosť (nielen) SNS  je najdôležitejšie, aby sa občania zaoberali z prsta vycucanými "národnými" témami, zatiaľ čo oni za závesom riešia dôležité veci. Biznisy.

Zo všetkých poznatkov, ktoré máme o tejto strane a jej členoch môžeme usudzovať, že nové predvolebné heslo Za rodinu - Za Moravský národ sa k SNS príliš nehodí. Oveľa lepšie na nich sedí to staršie.

Hrdo - Neodborne - Neslušne.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Polícia zadržala a obvinila šéfa Penty Haščáka

V Digital parku zasahovali desiatky policajtov.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Prokurátorská zápcha

Vedenie koalície sa zdá nefunkčné. Využíva to opozícia.


Už ste čítali?