Výživný týždeň VII - Vybavovači

Autor: Maroš Chmúrny | 5.11.2019 o 6:30 | Karma článku: 2,31 | Prečítané:  891x

Krátke reakcie na udalosti domácej politickej i spoločenskej scény, ktoré sa odohrali v nedávnej dobe. Dnes s podtitutom: Vybavovači

V Martine rozkopali pešiu zónu pred budovou Matice Slovenskej. Zdalo sa, že je to len pravidelná každoročná rozkopávka, ale tentokrát to niekto vybavil kvôli návšteve prezidentky Zuzany Čaputovej pri príležitosti stoprvého výročia martinskej deklarácie. Niežeby rovnaký úsek nebol rekonštruovaný už aj minulý rok pred celoštátnymi oslavami. Jediný rozdiel medzi rozkopávkou totožného miesta je, že tento rok sa to nepodarilo dokončiť pred príchodom návštevy. 

Pri tejto príležitosti sa na internete objavili články miestnych internetových médií, ktoré oznamovali návštevu pani prezidentky a jej program v meste a okolí. Na základe týchto článkov sa zase objavili ľudia, ktorí potrebovali všetkým povedať, že to nie je ich prezidentka a že tam nepôjdu.

Jankovská prišla o bezpečnostnú previerku. Otázne je ako ju mohla získať.

Parlamentu sa v ten istý deň podarilo dostať nás na úroveň Kamerunu či Hondurasu, keď  v prvom čítaní schválil zákon, ktorý zakazuje zverejňovanie predvolebných prieskumov 50 dní pred voľbami. Otázka je, či sme chceli byť práve v spoločnosti týchto krajín. Za tento zákon hlasoval aj Marek Maďarič, ktorý pravidelne uverejňuje múdre komentáre aj na stránkach tohto denníka. 

Súd uznal Threemu ako dôkaz. A to bol ešte len pondelok.

V parlamente mali odvolávať Maznáka, ale vôbec sa k tomu nedostali. Nie preto, žeby ich Maznák predbehol a odstúpil z verejnej funkcie, ale preto, že schôdza nebola vôbec otvorená. Ten istý večer mal Maznák ohlásenú tlačovku, na ktorej tí naivnejší očakávali ohlásenie odstúpenia. Namiesto toho sme sa dočkali dvoch bratov vo fľaške a vyhlásenia, že Šéf stojí za každým rozhodnutím Maznáka. Tajný agent Maznák si uvedomoval, že nie je dobré počas sviatkov traumatizovať spoločnosť, čo v jeho logike znamená, že ostal na mieste, na ktorom spoločnosť traumatizuje.

Okrem toho povedal asi toľko, že vyzýva všetkých, ktorí sa stretávali a písali s Kočnerom, aby odstúpili a potom ako prvý odstúpi aj on. Dáva to logiku? Musí, sakra. 

Ešte  padol aj  taký návrh, že všetci čo sa s Kočnerom stretávali by mali odísť zo Slovenska. Súhlasím, smelo do toho. Niet na čo čakať. 

Naopak, taký minister spravodlivosti Gál, ten už v predstihu ohlásil, že v politike po uplynutí súčasného mandátu končí a vráti sa k advokácii. Cíti, že po najbližších voľbách nebude núdza o klientov.

Ministerka Kalavská minulý týždeň v parlamente nepredložila návrh zákona o stratifikácii nemocníc ani povinné očkovanie detí pred nástupom do škôlky. 10 minút pred schôdzou jej volal človek, ktorý s tým nebol stotožnený a poprosil ju, aby takýto ťah urobila. Tým človekom, ktorý toto vybavil, bol poslanec R. F. Keby mala ministerka v tom čase nastavené tiché zvonenie, následne by sme boli asi svedkami veľmi zaujímavých situácií. Ale neprajeme pani ministerke nič zlé, tým pádom je asi dobré, že to takto skončilo.

Bratislavská piváreň Mamut a jej vlastníci dostali od pamiatkového úradu povolenie na prestavbu priľahlej sladovne, historickej to budovy. Vlastníkom je rodina poslanca Marčeka, hanby NR SR, a ten sa snažil s vecou, ktorá sa vliekla roky,  iniciatívne pomôcť. Sťažoval sa u bývalého ministra kultúry M. Maďariča, u súčasnej ministerky Ľ. Laššákovej aj u Maznáka. A na jar sa to konečne podarilo. Náhodou práve v ten deň, keď poslanec Marček pomohol koalícii zastropovať dôchodkový vek. A dokonca pamiatkovému úradu, ktorý roky nesúhlasil s prestavbou budovy, stačili len 4 pracovné dni od podania žiadosti do schválenia. Možno pomohla aj výmena šéfa pamiatkového úradu. Február 2020 je už za dverami a Boris Kollár sa už teší, lebo na kandidátke má isto pripravených ďalších nádejných "marčekovcov". 

Zjavne nie som jediný, kto minulý týždeň išiel na premiéru nového Terminátora: Temný osud s Arnoldom Schwarzeneggerom. V kine bol asi aj V. Mečiar, ktorý sa vracia do politiky s novou stranou a vyhlásil, že chce napraviť škody, ktoré boli v tejto krajine napáchané. Vzhľadom na tento výrok je pravdepodobné, že je ovplyvnený spomínaným filmom a chce sa vrátiť na v čase na začiatok 90-tych rokov a zabrániť škodám, ktoré spôsobilo jeho vládnutie. 

Poslanec Elemér Jakab z Mostu-Híd, okrem toho, že pomohol odhlasovať 50-dňové moratórium ukázal zmysel pre hry. V chodbách NR SR si zahral tú s názvom "Zober novinárovi mobil a utekaj, čo ti nohy stačia".

Na týchto stránkach sa budem vyhýbať propagovaniu tých najväčších päťhviezdičkárov, ale pre dnes urobím výnimku lebo si to jeden z nich zaslúži. Štefan Harabin, ktorý sa nevie rozhodnúť, či je kandidát alebo sudca, konečne zvíťazil. Stal sa najväčším klamárom v politike podľa špeciálneho prieskumu klamárov. Tomu sa povie raketový štart, keďže Š. H. by sa ešte mohol označovať dnes tak populárnou nálepkou "nový politik". Oproti takémuto politikovi sa môže schovať aj bývalý trojnásobný premiér tejto krajiny, ktorý skončil v prieskume až na druhom mieste. 

 

P.S: Špeciálny kapitánsky diel už čoskoro. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Polícia zadržala a obvinila šéfa Penty Haščáka

V Digital parku zasahovali desiatky policajtov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Haščák sa Gorily nezbavil, dnes už to potvrdzuje aj NAKA

Bolo by skôr prekvapivé, ak by Božie mlyny nezachytili Pentu.


Už ste čítali?