Výživný týždeň V.

Autor: Maroš Chmúrny | 21.10.2019 o 18:30 | (upravené 21.10.2019 o 20:18) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  201x

Krátke reakcie na udalosti domácej politickej i spoločenskej scény, ktoré sa odohrali v nedávnej dobe. Dnes s podtitutom: Gorilí týždeň

Týždeň začal pre niektorých trpkou príchuťou. Bola zverejnená nahrávka na ktorej sa Marián Kočner v družnej debate s prokurátorom Dobroslavom Trnkom bavia o korupcii, o vybavovaní kšeftov, o kupovaní poslancov, o odkladaní peňazí na horšie časy, o vydieraní Haščáka z Penty a o tom, že ak sa to poserie, tak niekto skončí s olovom v hlave. Príliš zložité, tak skúsim takto. Marián Kočner typickým krčmovým spôsobom nahučí na svojho človeka Trnku, mimochodom bývalého generálneho prokurátora a stále aktívneho prokurátora, že načo chce vydierať Haščáka s nahrávkou Gorily, keď s ním on tú nahrávku vykšeftoval a peniaze aj pre Trnku má uložené u seba. Tak načo to robiť dvojmo. 

Nikdy dopredu nevieme, čo po víkende prinesie nový týždeň. Niekedy môže priniesť miernu opicu, inokedy prinesie len opičku a raz za mnoho rokov i povestnú gorilu. A presne to sa stalo minulý týždeň. Jaroslav Haščák, Jirko Malchárek, Anna Bubeníková, R.F. a ďalší nám pripravili 39 hodinový podcast. 

Pozitívnou správou týždňa je nový politický domov pre odvrhnutých členov SAS. Možno sa očakávalo, že sa poberú do viacerých strán, ale oni ostali v skupinke a pridali sa k Demokratickej strane. Tá mala síce doteraz nízke percentá, ale takéto personálne posily pred voľbami ju môžu posunúť do bojov o prekonanie 5% hranice. Pre voličov zmeny sa tak opäť rozširujú možnosti voliť reálne strany so záujmom o zmenu pomerov na Slovensku. Zároveň sa pri tejto strane vylučujú obavy o to, že by to bol náhradný projekt oligarchov - alebo ak chcete Smer 2.0, čo je zjednodušený názov používaný hneď pre niekoľké strany - tak ako sú pri iných nových, ale aj starších starších stranách tieto obavy opodstatné. I pri niektorých súčasných opozičných stranách. 

Únia žien Slovenska, ktorej predsedníčkou je od júna tohto roku poslankyňa za Smer Jana Vaľová, ktorú si akosi nepamätáme ako bojovníčku za ženské témy, dostala z rezervy premiéra Petra Pellegriniho 30 000 eur. Iný ženský spolok Živena, ktorý oslavuje 150 rokov existencie a ktorého predsedníčkou je Magda Vášaryová, ktorá nie je členkou strany, dostal od premiéra 0 eur.

Na internete sa objavilo video jednej zúfalej hudobnej skupiny a my sme mali možnosť nahliadnuť do hláv týchto nešťastníkov. Ďakujeme a ďalšiu porciu si neprosíme.

Kovboj a zároveň aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár chcel v tej chvíli rozpútať peklo, ale zrovna vtedy omaródil.

Maródil aj kolega z práce.

Na PN bola stále aj opička Jankovská. A ako na potvoru zasadala komisia, ktorá mala riešiť akým spôsobom sa vysporiadajú so sudcami, ktorým boli zhabané mobily. A opäť ako na potvoru, sa dve členky komisie zúčastnili na zabíjačke s Mariánom Kočnerom. Ale ako vzorné občianky odtiaľ odišli okamžite, ako sa dozvedeli, že sa tam nachádza aj Kočner. Našťastie, Jankovská sa kvôli PN pred komisiu nedostavila. To by bolo zase rečí, a pritom taká náhoda, že sa s stretnete so známym slovenským tiežpodnikateľom - ako sa kedysi označoval -  vo Vysoke pri Morave. Jankovská si teda radšej dopriala nákupy a návštevu sestry. A tiež vyšlo najavo, že býva v byte za pol milióna eur, ale jasné, že to nie je jej, lebo kde by na to zobrala. Tak preto to vlastnia jej synovia. 

Ku Gorile sa uskutočnila aj tlačovka Smeru. Chýbali na nej viaceré známe tváre, ale tesne pri predsedovi stáli najvernejší z verných. Blanár, Tomáš a samozrejme boľševik a pokrytec Blaha. Na tlačovke hosťoval Igor Matovič. To sa však nepáčilo Blanárovi ani ďalším kolegom zo strany a snažili sa ho zbaviť. Keď sa im to nepodarilo, tak R.F. ukončil tlačovku. Nikto teraz nevie či tam Matovič prišiel preto, aby nám zdelil dôležitú správu, alebo preto, aby R.F nemusel odpovedať na otázky novinárov. (Samozrejme je málo pravdepodobné, že by sa aj v takejto situácii preriekol a priznal, že má rád kolu)

V tejto súvislosti vrhol R.F. pozornosť na Miroslava Beblavého, o ktorom tvrdil, že je gorilie mláďa. A hoci o Beblavom vieme, že nie je nový politik, tak to čo o ňom tvrdí R.F. sedí asi tak, ako keby sme o Milošovi Zemanovi povedali, že je čiperný dôchodca. 

Boli zverejnené prepisy komunikácie medzi Mariánom Kočnerom a tiežnovinárkou Martinou Ruttkayovou (tu si pripomeňme, že novinársky preukaz má aj Daňo). Tá písala články na objednávku, podľa prianí Kočnera. Ona si za to u neho objednala dovolenku na Kapverdoch, ale nebola si istá, či to pre neho nie je príliš veľká položka, tak prihodila aj ponuku "vyšukáme sa", ale Kočner predsa nie je žiadne promiskuitné prasa, nie?

Novým trenérom martinských hokejistov sa stal ehm, Ernest Bokroš.

Kým sa E. Bokroš sťahoval do Martina bol zverejnený rozhovor so šéfom Okresného súdu Bratislava III Dávidom Lintnerom. To by asi nebolo veľmi lákavé čítanie, keby si tento človek nevymenil zhruba dvesto správ s Kočnerom. A hádate správne, cez aplikáciu Threema, ako inak. Ten svoje písačky nepoprel a vyhlásil, že pozná veľa ľudí a rád si s nimi píše a rozširuje obzory. A keďže veľa jeho priateľov komunikuje cez túto aplikáciu tak ju má aj on. A z času na čas ju vymení, premaže. Aby sa tie správy nekopili, keďže je taký milovník komunikácie a poskytovania právnych rád. A koniec koncov, ako mal tento sudca vedieť, že Marián Kočner je závadová osoba s vysokou dávkou bezpečnostného rizika? Ved niektorí sudcovi kamaráti z dospievania dnes sedia vo väzení a niektorí derú lavice v parlamente, tak v takom prípade je ozaj ťažké rozlíšiť medzi dobrými a zlými chlapcami.

Na tento rozhovor reagovali aj sudcovia, ktorí pôsobia na rovnakom pracovisku a vyzvali ho na odstúpenie z funkcie, čo sa nakoniec aj udialo. Má plusový bod, že  to urobil v krajine, kde sa to nezvykne robiť.

Pri všetkých tých zlyhaniach verejných činiteľov, o ktorých sa týždeň čo týždeň dozvedáme sa nakoniec javí špeciálny prokurátor Dušan Kováčik so skóre 61:0 ako najspoľahlivejšia osoba, ktorá do bránky nepustila ešte žiadny gól. Takéhoto strážcu svätyne určite oceníte. Osobitne v prípade, že kopete za "našich ľudí".

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?