Výživný týždeň III.

Autor: Maroš Chmúrny | 7.10.2019 o 20:31 | Karma článku: 7,74 | Prečítané:  3102x

Krátke reakcie na udalosti domácej politickej i spoločenskej scény, ktoré sa odohrali v nedávnej dobe. Dnes s podtitutom: Vlajka, opička a pár členov navyše

Pani prezidentka Zuzana Čaputová podpísala minulý týždeň viacero zákonov.  Z nich vyberám tri. Jedným bol zákon o zálohovaní jednorazových obalov na nápoje, čo je jednoznačne pozitívna správa týždňa. Okrem toho však v druhom kole podpisovania odklepla aj kontroverznú novelu tlačového zákona, ktorá pridáva možnosť práva na odpoveď pre politikov. Uvidíme, ako to začnú naši zákonodarcovia využívať. Zákon, ktorý nepodpísala bol sporný zákon o lesoch. Ten sa teraz vráti medzi parlamentnú partičku a nám ostáva len čakať  a sledovať čo s ním spravia.

Víťaz prezidentských volieb v alternatívnom vesmíre oznámil v priebehu týždňa vstup do  volebného súboja o posty v parlamente. Zdalo sa, že názov strany bude chlast, ale nakoniec sa z toho vykľubala Vlasť. A síce sa niečo ako tlačovka začalo, ale keďže sa Štefan Harabin dozvedel, že to na TA3 nejde naživo, tak radšej odišiel na kávu do blízkej reštaurácie. 

Ozvali sa aj farmári, ktorí si tiež založili politickú stranu s názvom Máme toho dosť. Na to reagovalo ministerstvo pôdohospodárstva a vyhlásilo, že sa stalo presne to, čo hovorili. Že farmári sa protestnými akciami len pripravovali na vstup do politiky. A farmári zase tvrdili, že sa len chceli domôcť svojich práv a toho, aby mohli pracovať na svojich poliach. A my nestranní pozorovatelia by sme tiež radi videli farmárov pri práci na poli, namiesto behania v oblekoch po Bratislave. A úradníkov ministerstva by sme zase radi videli pri prospešnej činnosti, ktorej výsledok  by znamenal, že tá prvá skupina by si nemusela povedať, že máme toho dosť. 

V Turci, v lesoch Malej a Veľkej Fatry v poslednom čase pribúda mŕtvych medveďov. Niektoré prejde auto, inú zachytí vlak a niektoré skončia s guľkou v tele. Len tak, bez poznania príčiny ostanú ležať v lese a  čakať, kým ich niekto nájde. A keď ich niekto nájde, tak sa o tom ľudia dozvedia z internetových médií a na sociálnej sieti sa rozprúdi diskusia. Jedni sú smutní, a druhí oslavujú a podporujú takéto partizánske akcie na vlastnú päsť. Lebo medvede sú premnožené a oni sa necítia bezpečne. A jedinci z tej druhej skupiny majú asi dosť presné dáta o počte medveďov na Slovensku i počte napadnutí medveďom, trebárs len v Turci a len za tento rok. A preto si môžu dovoliť tvrdiť, že takéto nelegálne zabíjanie chráneného živočícha je vlastne v pohode, a že sa tým vyriešia problémy s medveďmi potulujúcimi sa po intravilánoch dedín. Lebo strelec - pomstiteľ dá dole práve to zviera, ktoré má problémové návyky. 

Igor Matovič mal voľno. Cez týždeň nechal priestor na realizáciu svojmu spolupútnikovi Richardovi Sulíkovi pri ich spoločnej misii. Veď sú ako dvaja zohratí parťáci, každý chvíľu, ťahá pílku. Hlavne, aby si volič povedal, že nie je koho voliť, tak ako to bolo aj v minulosti.

V misii čo najviac znemožniť zostavenie budúcej protimafiánskej koalície pokračoval teda Richard Sulík osamotene. Istý Michal Sklienka, člen strany,  údajne nezniesol nejaké vyjadrenie poslankyne Natálie Blahovej a navrhol jej vylúčenie zo strany SAS. Podľa jeho slov ale s takýmto úkonom nemal skúsenosti a tak požiadal o odbornú pomoc predsedu strany, ktorý mu nezištne poradil ako postupovať. Takých voláme aj vtierka. Sám predseda spravil aj iný zásadný ťah. Na kandidátku pritiahol Václava Miku. Ten sa tam ale zdržal len necelé 4 dni. Zrovna v deň, keď boli zverejnené ďalšie detaily komunikácie M. Kočnera s jeho opičkou, sa kandidát Mika rozhodol stiahnuť z volebného boja.  

V sobotu sa uskutočnil snem tejto strany. Mali sa utriasť pomery a schváliť návrh kandidátky do volieb. Do konečného hlasovania sa dostal len návrh Richarda Sulíka bez členov DJ a ten bol aj schválený. A Michalovi Sklienkovi z dolnej Oravy vyšiel strategický ťah a hlasovaním bola zo strany vylúčená Natália Blahová. K úspechom Michalovi aj Richardovi gratulujeme a prajeme veľa podobných aj naďalej. 

Voľno nemal Andrej Danko. Jeho svätý boj za ženské maternice pokračoval ďalším výpadom. Žena pred rozhodnutím o interrupcii by si mala podľa nového nápadu skupiny okolo tohto kapitána, vypočuť tlkot srdca plodu. To sa dá v počiatočnom štádiu len extrémne silným ultrazvukom.  "Táto energia výrazne presahuje bezpečnostné hladiny pre zárodky v prvom trimestri a nesmie sa používať, pretože hrozí poškodenie tkanív srdca,“ vysvetľuje gynekológ. Andrejovi tiež gratulujeme k takémuto nápadu a slovami Natálie Blahovej, ak by chcel Danko odstrániť tento nežiaduci jav (interrupcie) zo spoločnosti, investoval by do osvety. Ak chce naplniť stav psychiatrických kliník, zvolil by možnosť, ktorú navrhol. 

Andrej Danko mal aj tlačovku, ako inak. Na nej nám oznámil, že je prekvapený krokom Petra Pellegrinim a spol. ohľadom nového návrhu minimálnej mzdy. Použil aj svoje obľúbené slová o porušení koaličnej zmluvy a z toho celého sa dalo vyčítať aj to, že sa stáva hovorcom ľudí, ktorí podnikajú v cestovnom ruchu a gastronómii. To prekvapenie z toho navýšenia minimálnej mzdy mu ale môžeme veriť, veď konieckoncov sa o tom vedelo len asi tak rok. 

Okrem toho mal Andrej opäť pár ďalších smutných momentov. Podľa neoverených informácií mu silný vietor strhol vlajku zo stožiaru. Podľa iných informácií museli o pár dní na to zasahovať na stožiari technici, lebo vlajka sa omotala okolo neho. Prišli však aj víťazné momenty a boli až dva. Prvé veľké víťazstvo nastalo na autosalóne v Nitre, kde kapitán donútil Fantomasa, aby sa s ním odfotil. A druhé víťazstvo prišlo v nedeľu. Z diskusnej relácie na TA3 odchádzal Andrej Danko ako víťaz. Ako už tradične bol tam totiž sám. 

Ale najhorúcejšou témou týždňa bola určite komunikácia M. Jankovskej a M. Kočnera. Ak sme si doteraz mysleli, že si medzi sebou vymenili okolo 1000 správ, tak sme sa po novom dozvedeli, že ich bolo vyše 6000. A neboli to len správičky o tom, čo kto jedol na obed. Dohadovali sa ako zarobia pár miliónov, o tom, aby im to tá Zuza (sudkyňa) konečne odklepla a o tom, že to treba zrobiť ešte pred voľbami, kým je pri moci Smer, lebo potom už sa nebude možno dať. To hovorí za všetko. Ale nie pre všetkých. 

Napríklad takému B. Bugárovi by dnes informácie z Threemy dramaticky zmenili pohľad na svet. Keby on v roku 2016 vedel, že v Smere sú závadové osoby, tak by s ním do vlády nešiel. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Polícia zadržala a obvinila šéfa Penty Haščáka

V Digital parku zasahovali desiatky policajtov.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Prokurátorská zápcha

Vedenie koalície sa zdá nefunkčné. Využíva to opozícia.


Už ste čítali?