Výživný týždeň II.

Autor: Maroš Chmúrny | 1.10.2019 o 6:45 | (upravené 7.10.2019 o 20:32) Karma článku: 3,51 | Prečítané:  1358x

Krátke reakcie na udalosti domácej politickej i spoločenskej scény, ktoré sa odohrali v nedávnej dobe. Dnes s podtitutom: Návraty

Bývalý najlepší minister vnútra Slovenska a v tých najkrajších časoch aj priľahlej galaxie si založil firmu. Podľa názvu Liwa Arms Slovakia sa začalo špekulovať, že sa chce venovať obchodu so zbraňami. V prvom rade kvôli tomu prostrednému slovu. Rovnako by sa síce mohol venovať aj predaju a výrobe ručných protéz, ale viac reálne vyzerali tie zbrane. Samotný R. Kaliňák sa však vyjadril, že to vôbec, ale vôbec, a to dokonca v žiadnom prípade, nebude obchod so zbraňami. Môže sa to obtrieť okolo strojárstva, ale zbrane, to kdeže! A táto verzia vyzerá tak dôveryhodne ako napríklad obhajovanie sa pri kauze uneseného Vietnamca, alebo (ne)obchodovanie s Bašternákom. Popritom si novinári posvietili aj na prvé slovo v názve novej firmy. Natískajú sa tri pravdepodobné vysvetlenia.  A zhodou okolností všetky tri možnosti sú nejakým spôsobom spojiteľné so zbrojárskym priemyslom. Toľké nešťastie jedného začínajúceho podnikateľa v strojárstve.

Richard Sulík a spol. medzičasom pokračovali v začatej činnosti. Predseda zverejnil top 15-ku z kandidátnej listiny a medzi nimi chýbali Ľubomír Galko, Jozef Rajtár a Natália Blahová. Tretie miesto nechal pre Janu Kiššovú, ktorá to však logicky odmietla, inak by vyzerala nedôveryhodne. Ako napríklad predseda. Namiesto týchto ľudí doplnil listinu o Václava Miku. Áno toho Miku, ktorý sa za starých dobrých časov zabával na chate na Donovaloch v spoločnosti Mariána Kočnera, Moniky Beňovej či Borisa Kollára. Takže Richardovi Sulíkovi sa síce nepodarilo nahradiť vylúčených ľudí čo sa týka počtu a kvality, ale podarilo sa mu dvojnásobne zvýšiť počet členov, ktorí dokázateľne koketovali s Mariánom Kočnerom. 

Andrej Hrnčiar už nejaký čas nebol v záujme médií. Ani nevyjadroval znepokojenie nad situáciou v Moste-Híd, ani sa nikam nezberal. Veď kam by aj, v Smere majú takých plné čakárne. A tu zrazu sa nechtiac stal opäť stredobodom pozornosti. Prostredníctvom svojej firmy je totiž vlastníkom obľúbenej Chaty pod Chlebom v Malej Fatre. Už pri prvotnej informácií v tých časoch, keď vyšlo najavo, že ju kupuje, mnohí ľudia zbystrili pozornosť. A minulý týždeň sme sa prostredníctvom statusu ochranára Erika Baláža zo Spolu mohli dozvedieť, že A. Hrnčiar plánuje pristavovať, renovovať, zväčšovať. Akurát mu  tento zámer neprešiel cez  Správu NP Malá Fatra, ktorá odporučila vypracovať posúdenie vplyvu na životné prostredie. To však pre takého milovníka prírody neznamenalo žiadny problém ani prekážku. Dal si vypracovať nové stanovisko priamo na centrále ŠOP SR v Banskej Bystrici. Odtiaľ už dostal pečiatku aj súhlasný podpis od pána riaditeľa.  Zároveň bola Správa NP Malá Fatra vyradená z ďalšieho procesu a rozhodovania o stavbe. 

Milé od Andreja Hrnčiara bolo aj obhajovanie svojej osoby. Na vlastnej facebookovej stránke reagoval na obvinenia. Okrem argumentov k veci sa držal aj tradičného smeráckeho manuálu a to znamená vrhni lajno na súpera. Ženu, ktorá s ním diskutovala, obvinil z rodinkárstva na Správe NP MF. Čo síce nebola pravda, lebo ona a jej súčasný manžel sa zoznámili až ako pracovníci danej inštitúcie, ale za pokus to stálo. Mimo iného použil aj obhajobu, ktorá sa silne podobá na porušovanie pravidiel.

"Nespočetnekrát som si ventiloval hlavu nočným výstupom na Chleb s rozsvietenou čelovkou a skialpovými lyžami na nohách," napísal Andrej Hrnčiar.

Ak by si Andrej Hrnčiar prečítal návštevný poriadok národného parku Malá Fatra, tak by sa dozvedel, že:

Návštevníci sa môžu pohybovať

  • peši na území národného parku po turistických chodníkoch a náučných chodníkoch, ako aj miestach vyhradených na pohyb návštevníkov mimo vyznačených turistických a náučných chodníkov v období od 16. apríla do 31. októbra (letné obdobie) len v čase od 6. hod. do 21. hod. a v období od 1. novembra do 15. apríla (zimné obdobie) len v čase od 7. hod. do 18. hod., časové obmedzenie sa nevzťahuje na miesta vyhradené pri jestvujúcich stavbách.

Táto jeho obhajoba silne pripomína tú minuloročnú. Rozdiely sú len minimálne. Namiesto lyží a čelovky sedel vtedy na bicykli a na sociálnej sieti sa proti kritike svojej jazdy po hrebeni Veľkej Fatry bránil vyjadrením: "Peter, nemám imunitu, len ma dnes nechytili."
Dnes sa okrem iného bráni aj tým, že ak má takto vyzerať nová politika - tým myslí status Erika Baláža, a nejak do toho zakomponoval aj M. Beblavého - tak on ostane radšej starým politikom. To nám odľahlo. Vieme, že síce Andrej bol v minulosti herec, ale predstavenie s "novým" politikom A. Hrnčiarom radšej oželieme.

Z polície odchádzal vyšetrovateľ Lukáš Kyselica a s ním sa vrátila aj Gorila, cola, byt na Vazovovej a podobné legendárne pojmy. Pretože medzi rečou novinárom spomenul, že hlas podobný hlasu jedného predsedu, milovníka coly, by mal patriť práve tomuto človeku. Ten sa k tomu síce nevyjadril, ale Pellegrini povedal, že bývalý oficiálny premiér môže spávať spokojnejšie ako iní ľudia. A okrem toho sa bábkový premiér stal jednotkou na kandidátke Smeru do najbližších volieb, ale R. F. nemal dostatok síl to oznámiť. A po týchto vyjadreniach Pellegriniho už asi definitívne môžme zabudnúť na slabo hryzkajúceho premiéra, ktorý občas skúšal hrať aj na túto strunu a ostane len ten, ktorý ochotne nastaví svoju tvár na ochranu ekonomických výhod a beztrestnosti.

A aby tých návratov na scénu nebolo málo, tak po istom čase sa pripomenul aj Juraj Blanár. Ten vo svojom voľnom čase zbadal na sociálnej sieti nevhodný príspevok. A zhodou okolností to bol súkromný príspevok zamestnankyne prezidentského úradu na adresu účastníkov jedného pochodu. A Juraj Blanár okamžite žiadal pani prezidentku vyvodiť zodpovednosť za konanie jej podriadenej. A hoci pani prezidentka bola v tom čase na služobnej ceste, na druhej strane planéty, stala sa terčom tlaku, ktorý požadoval hlavu jej zamestnankyne. A ja som v tom čase osvietenia predstaviteľov Smeru, ktorí začali volať po slušnej komunikácii, žiadal pána Blanára, aby si preklepol vyjadrenia súdruha jakobína, ale dostalo sa mi odpovede od obyčajného voliča, že jakobín je len obyčajný politik a môže si dovoliť vyjadrovať svoje názory podľa straníckej línie a pani Čaputová je prezidentka a to je už iná liga a nemôže si dovoliť mať na úrade osobu, ktorá sa hanlivo vyjadruje na sociálnej sieti. A že je za ňu zodpovedná, lebo si ju vybrala do svojho úradu. A aj keď  to pravda nebola, lebo táto pani na svojom poste pracovala už pred nástupom prezidentky, ale ako sa hovorí, mohla to byť pravda. 

Jednou zo silných tém týždňa bola aj ďalšia voľba ústavných sudcov. Tentokrát sa to úspešne podarilo a pani prezidentka si môže spomedzi nich vybrať, ktorých vymenuje. Zaujímavé na tejto voľbe, okrem toho, že sa vydarila, bolo, že všetci štyria kandidáti boli tí, ktorí kandidovali od začiatku a mohli byť navolení aj v prvom kole. A najmenej spokojný s voľbou vyzeral byť poslanec R.F., ktorý - na tomto mieste nepublikovateľnými výrazmi - nahúkal na prvého náhodne idúceho poslanca parlamentnej opozície. Frustráciu chápeme, ale keď tie počty naozaj nesedeli. Veď si to pamätáme. On si porátal, že má 15 rokov praxe, zvyšok krajiny narátal 13,5 a potom poslanec nosil rôzne výstrižky, skeny a neviem čo ešte a aj tak to na tých 15 rokov stále nevychádzalo. To musí byť frustrujúce, keď ste jediný, kto má správnu kalkulačku.

Nanešťastie, v sobotu večer sa do hangáru nevrátila jedna stíhačka. Padla neďaleko Nových Sadov na južnom Slovensku. Našťastie nikto nezomrel a pilotovi sa podarilo katapultovať a prežil. Zlé jazyky začali okamžite tvrdiť, že sme v tej chvíli prišli o polovicu vzdušnej obrany. Na druhý deň rovnaké zlé jazyky začali špekulovať o tom, že stroj spadol kvôli tomu, že nemal palivo. Našťastie, všetky lety stíhačiek sú od toho večera pozastavené. Ohrozenie občanov Slovenska útokom z nebies sa týmto krokom znížilo a môžeme sa tu cítiť o trochu bezpečnejšie.

Okrem toho mal tlačovku (jednu?) aj Andrej Danko. Bohužiaľ ešte nebola dešifrovaná a preto sa môžeme len domnievať o čo išlo. Možno chcel dovysvetliť ako to bolo s tým nefetením plesne, ale zrovna počas tlačovky vyzeral ako keby nedávno fetil pleseň a tak vznikla situácia, ktorá si vyžadovala tretiu tlačovku na ktorej by vysvetlil, čo chcel povedať na tlačovke druhej. Ako možné vysvetlenie toho, čo sa na tlačovke odohralo môže byť tlačová správa, ktorú Andrej Danko zaslal médiám v nedeľu. Takže príjemný pracovný týždeň s heslom "Nefeť peseň, likviduj ju!" nám praje Andrej Danko a kolektív autorov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Polícia zadržala a obvinila šéfa Penty Haščáka

V Digital parku zasahovali desiatky policajtov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Haščák sa Gorily nezbavil, dnes už to potvrdzuje aj NAKA

Bolo by skôr prekvapivé, ak by Božie mlyny nezachytili Pentu.


Už ste čítali?