Neúspešný týždeň jedného kapitána

Autor: Maroš Chmúrny | 17.9.2019 o 6:30 | Karma článku: 9,83 | Prečítané:  3941x

Minulý týždeň bol pre jedného kapitána dosť ťažký. Schytal niekoľko rán, no aj napriek tomu si to užíval a cítil sa dobre.

Najprv dostal tvrdú ranu od Ekonomickej univerzity v Bratislave. Z jej prostredia vzišla 110-stranová štúdia ohľadom národného leteckého dopravcu, ktorého existenciu si kapitán veľmi želal. Bohužiaľ pre neho, z analýzy vyplýva, že aerolinky by boli každý rok v miliónových stratách. 

Andrej Danko sa ale zvykne z úderov rýchlo oklepať a nebolo tomu inak ani minulý týždeň. Vláda odsunula nákup vojenskej techniky (transportérov za 400 miliónov eur a radarov za 150 miliónov eur) na neurčito. Andreja ako hrdého kapitána, to muselo veľmi zamrzieť, aj keď navonok sa tváril, že sa o tému ani vôbec nezaujíma. Aj v rozhovore tvrdil, že toto ide mimo neho a ani trochu sa nehnevá.

Po dvoch ranách sa rozhodol bojovať. Ale nie sebecky, za seba. V prvom prípade to bolo za slovenských fajčiarov. Predsa nebudú platiť za cigarety viac, keď on im už zdvihol ceny potravín. Zatiaľ to vyzerá, že jeho prvý výpad bol dostatočne účinný a v boji za práva fajčiarov je na tom lepšie ako oponenti. Na prvý pohľad nemusí dávať zmysel, prečo sa Andrej rozhodol bojovať práve za právo na fajčenie za nezmenenú cenu. Pri detailnejšom pohľade to však dáva význam. Andrej si jednoducho pozná svoju pozná svoju voličskú základňu. Keby náhodou niekto siahal na cenu borovičky, tak by tiež bol prvý, kto sa postaví za právo dať si lacný štamprlík. 

Minulý týždeň bol aj futbal. V Maďarsku. Kapitán bol priamo v dejisku zápasu. Slovenská reprezentácia u našich južných susedov zvíťazila. No po zápase si hráči i slovenskí fanúšikovia vypočuli pískanie počas slovenskej hymny. Po zápase sa Andrej Danko poďakoval maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi za krásnu atmosféru na štadióne. 

A následne, uvoľnený a nasatý krásnou futbalovou atmosférou sa odviazal aj v diskusnej relácii Braňa Závodského v Rádiu Expres. Vyjadril túžbu ešte viac zadĺžiť Slovensko a ďalšie generácie jeho obyvateľov. Pretože podľa Andreja by sme v pohode zvládli požičať si 5-7 miliárd eur a mohli by sme vo veľkom stavať a budovať. Áno Andrej, veríme, že by z tých 7 miliárd nevyšlo nazmar ani jedno euro.

V druhom prípade musel bojovať za svoje právo lietať si kam chce, napríklad niekde východnejšie. Po perle v diskusii dostal od Igora Matoviča darček. Jednosmernú akciovú letenku do Grécka. Keďže Matovič netrafil destináciu, tak sa na lídra Oľano nahneval a nazval ho nevyberanými výrazmi, pod ktoré by sa nejeden jeho volič podpísal.  Myšlienka od I. Matoviča to bola dobrá, Dankovi by exkurzia v Grécku prospela, len sa obávam, že ani tá jednosmerná letenka by ho tam dlho neudržala. Keby miestni zistili koho sme im tam poslali, vrátili by nám ho rýchlo späť. S takýmito "politikmi" majú svoje skúsenosti a spamätávajú sa z ich činnosti doteraz.

Týždeň ukončil v sobotňajšej diskusnej relácii v Slovenskom rozhlase. Premiérovi odporučil, aby nefetil pleseň. Mal dodať, že má ostať pri špáradlách, ale nevadí. 

Keby sme chceli na vykreslenie "dankovín" používať silné slová aké požívajú dezinformačné médiá, alebo aj členovia Slovenskej národnej strakny o vlastizrade, napríklad keď nám niekto zo zahraničia chce pomôcť upraviť letiská alebo pri bežných činnostiach pani prezidentky, možno by sme mohli použiť takéto slová aj v tomto kontexte. Chceme?

Stačí keď si k tomu povieme, že keby sa chcel autor článku vysmievať vlastnej krajine, tak by pochvala za výbornú atmosféru na futbale, po vypískaní štátnej hymny, bola vhodnou udalosťou. Keby bol Andrej Danko paródiou na vlastenca, tak by to vyzeralo akoby na Slovensko ani nebol hrdý a nechal si skákať po hlave a tlačiť sa do nejakých úzkych otvorov. Našťastie si možno len piskot nevšimol a o ďalšom nefutbalovom správaní po zápase voči slovenským fanúšikom nepočul. Inak by sme si o ňom museli myslieť niečo nepekné. A nie je dôležité, kde sa na slovenskú hymnu pískalo. Nie je v tom žiadna zaujatosť. Aj keby našu hymnu po zápase v Novej Kaledónii vypískali miestni fanúšikovia, bolo by to na rovnakej úrovni. 

Takisto keby chcel Andrej Danko ublížiť Slovensku, chcel by ho zadĺžiť - pokojne aj 7 miliardovým dlhom i väčším -  a to v čase, keď ekonómovia varujú pred ďalšou recesiou.Ale Andrej Danko chce len dobré veci pre krajinu a jej obyvateľov, však? Len aby sme konečne dostavali diaľnice, zlepšili zdravotníctvo a školstvo a možno aj na špičkové hračky pre armádu by ostalo, lebo záhadne na tieto veci minulé roky neostalo dostatok financií. 

Stále však platí, že keby niekto chcel krajine škodiť - či už vedome (v záujme ekonomických výhod pre seba a svojich blízkych) alebo nevedome - tak by robil presne to, čomu sa usilovne venuje kapitán Plgr. Andrej Danko. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?