Náhodné stretnutie na Maledivách

Autor: Maroš Chmúrny | 15.8.2019 o 20:48 | Karma článku: 9,70 | Prečítané:  3868x

Skoro by sme aj zabudli na podozrivé stretnutie Bélu Bugára s M. Kočnerom na exotických Maledivách. Ešteže nám to pripomenula Kočnerova komunikácia v aplikácii Threema. 

Denník N začal zverejňovať komunikáciu M. Kočnera cez aplikáciu Threema s rôznymi osobami. Okrem svojej vernej podriadenej Zsuzsovej, sú doposiaľ tými osobami Béla Bugár, predseda Smeru-SD i Andrej Danko. Spomeňme si pri tejto príležitosti na minuloročný marec. 

Béla Bugár odišiel v čase vládnej krízy na dovolenku na Maledivy. Vraj dlhodobo plánovanú. V tom istom marci vyšli na svetlo sveta odhalenia, že sa na exotickom ostrove stretol s Mariánom Kočnerom, ktorý bol už v tom čase jedným z podozrivých z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Bugár po prevalení ich stretnutia na Maledivách tvrdil, že k ničomu vážnemu nedošlo. Len sa pozdravili.

Pripomeňme si čo povedal na adresu náhodného stretnutia v diskusnej relácii v Rádiu Expres. (od 17. min.)

"Prepáčte, ale potom som sa dozvedel, že kto je ten človek. No nie je nejaký kriminálnik, ale robí kšefty," odpovedal Bugár na poznámku, že sa stretol s Kočnerom.

Dnes má už o Kočnerovi viac informácií. Dnes už tvrdí, že Kočner je zlo a prosí novinárov, aby ho nespájali s týmto človekom. Ani s ním netelefonoval, ani s ním nepísal a nechce s ním nič mať. Veď kto by už len chcel mať niečo s človekom, ktorý je podozrivý zo zločinov a sedí vo väzbe. Bugárová obhajoba, či skôr prosba o neotváranie tejto témy je poriadne kostrbatá. Môžeme brať do úvahy možnosť, že komunikácia Kočnera so Zsuzsovou bola účelová. Je potrebné si to uvedomovať.

Ale stále ostáva pravdepodobnejšia verzia, že tieto ich správy boli odrazom reálnych myšlienkových pochodov a reakciami na aktuálne udalosti. V tom prípade Bugárova obhajoba neobstojí. Ani tá, ktorú predviedol dnes a v podstate ani žiadna iná. Jediným riešením je koniec v politike. V iných krajinách by stačili aj iné, predchádzajúce udalosti, aby určití politici opustili scénu. Po príklad stačí zájsť do susedného Rakúska, kedy musel skončiť H. CH. Strache kvôli uniknutému videu, kde sa vybavovali peniaze vlastnou hlavou.

U nás to tak nefunguje. Tu, keď sa vybavujú peniaze vlastnou hlavou, tak nie je problém poprieť znenie vlastného hlasu. Preto nie je prekvapujúce, že je tu snaha o popretie nielen internetovej komunikácie, ale aj rozhovoru na dovolenke. 

Béla Bugár dnes povedal, že už ho poznáme 30 rokov. Veď práve. Ak sme mu od vraždy mohli niekedy pridať plusové body za postoj v niektorých témach a tým ho aspoň mierne, úplne minimálne, oddeliť od ďalších dvoch koaličných partnerov, tak po týchto odhaleniach sa Bugár už opäť, a pevne, usídlil na ich úrovni. Po dnešných troch tlačovkách nepoznať medzi nimi rozdiel. 

Mohlo by nám ho aj prísť ľúto. Asi aj rozumieme, že nie je príjemné ísť na dovolenku, kde ako na potvoru stretneš Brucho. A ten na teba nahúka tak, že letíš radšej z dovolenky skôr, len aby si vyriešil veci k spokojnosti všetkých zúčastnených. Keď ťa pevne držia tam, kde by si to nedovolil Zsuzsovej, tak moc na výber ani nemáš a k životu pristupuješ pragmaticky.Nádobičku je lepšie na svojom mieste, ohnúť chrbticu je praktickejšie v každom zmysle slova.

Nastal čas odísť z politiky (niežeby tu už nebol v minulosti mnohokrát, len aktéri si to nevšimli). Ani jeden z trojice koaličných lídrov nemá čo robiť v politike. Po dnešnom dni je ale najvážnejším kandidátom na rýchly odchod práve predseda Mostu-Híd. Pri tejto príležitosti si povedzme, že Mostu môže byť škoda. Keď berieme Most ako myšlienku spojenia dvoch národností. V realite to bol však most ku vzniku nechutnej koalície, ktorá za sebou necháva spálenú zem. A nech sa Béla Bugár vykrúca ako chce, bez neho by sme dnes neboli v takejto ošemetnej situácii.

Béla si užíval len výhody, ktoré mu dlhoročné pôsobenie v politike prihralo na nohu a vo svojej poslednej úlohe sa snažil tváriť ako ten pohodový Maďar, ktorý sa musel obetovať, aby tu nekvitol extrémizmus. A ten ako na potvoru kvitol. A ešte aj mafia sa tu rozťahovala viac než je zdravé. 

Politika je svinská vec. Človek navštívi nesprávny byt alebo večierok a rýchlo sa môže zašpiniť od blata. A za dobré pozemky sa platí vysoká cena. Niekedy aj vlastnou chrbticou. Lebo v ponuke bývajú aj iné, bolestivejšie možnosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ukončili vyšetrovanie vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice

Obhajoba dostala čas na oboznámenie sa so spisom.

Od sebavedomia k panike. Ako sa zmenil Kočner v Threeme

Kočner poslal správu aj Jánovi Kuciakovi.


Už ste čítali?