Glváčových 69

Autor: Maroš Chmúrny | 27.3.2019 o 10:15 | (upravené 27.3.2019 o 12:41) Karma článku: 10,04 | Prečítané:  8454x

Parlament včera neschválil návrh poslancov Beblavého a Hegera o odvolaní Martina Glváča z funkcie podpredsedu parlamentu a z výboru na kontrolu vojenského obranného spravodajstva.

Martin Glváč je kontroverzná postava strany Smer, čo vlastne nie je žiadna výnimka v tejto strane. Po škandále okolo jeho smskovania so ženou podozrivou z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, zaliezol tento človek načas do úkrytu. Mal toho na práci asi dosť. Napríklad vysvetliť doma ako to bolo s tými smskami a hýčkaním. Tak počas tohto obdobia nemal chuť mediálne sa ozývať. No vyzerá, že už si týmto obdobím prešiel a cíti sa dobre. Aspoň podľa toho, že sa zapojil do pošpiňovania prezidentskej kandidátky Zuzany Čaputovej.

Ale nie o tom som chcel. Maznák má na rováši horšie veci. Nielenže si smskoval s Alenou Zs. ale udržiaval vzťah i s Mariánom Kočnerom. Kočner mu v jednej smske v marci minulého roku ponúkal post ministra vnútra. Kočner, ktorý nebol politikom a nemal by mať priestor na to, aby niekomu ponúkal post ministra. Nie sme v krčme, ktorú vlastní Kočner a ponúkne post výčapníka svojmu kamarátovi. A zároveň mu láskyplne povie, že nevadí keď mu to nepôjde a viac piva ako zákazníci, vypije on. 

Martin Glváč zvaný aj Maznák mal vraj iba sedieť na ministerskej stoličke a nemusel nič zvláštne robiť. O všetko by bolo postarané. Aj vhodní vrahovia by sa našli, aj spoločnosť by bola spokojná, aj ľudia z pozadia organizácie by si vydýchli. A všetku smotanu by si zlízol ten, čo by nemusel ani prstom pohnúť. Stačilo by len tváriť sa ako minister. To by mu asi išlo, čo myslíte? Už má skúsenosti z ministrovania. Otázka je, koho minister bol vtedy, keď šéfoval obrane.  

"KOČNEROV GLVÁČ MUSÍ BYŤ ODVOLANÝ
Dnes navrhnem zaradiť do programu schôdze Národnej rady SR odvolanie Martina Glváča z postu podpredsedu parlamentu. V žiadnej normálnej, skutočne európskej krajine nie je možné, aby človek s tak dôvernými kontaktmi s obvinenými vrahmi zastával jednu z desiatich najvyšších ústavných funkcií.

Poslanec Glváč bol nielen v dlhodobom a úzkom styku s Alenou Zsuzsovou, ale aj so samotným Marianom Kočnerom. Ten z neho dokonca chcel urobiť ministra vnútra. V mene koalície PS SPOLU preto navrhnem aj odvolanie poslanca Glváča z osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva a požiadam predsedu NBÚ o otvorenie jeho bezpečnostnej previerky," napísal na svojom účte na sociálnej sieti nezaradený poslanec Miroslav Beblavý.

Ku odvolávaniu Maznáka sa v NR SR ani nedostali. Návrh M. Beblavého neprešiel, proti nemu bolo 69 poslancov. Takmer kompletná zostava vládnej koalície. Opoziční poslanci, ktorí zvyknú Smeru pomôcť s hlasovaním keď je najhoršie, tak tí v tomto prípade hlasovali so zvyškom opozície. Kým v inej demokraticky vyspelejšej krajine by politik prichytený pri blízkych kontaktoch s dvomi osobami podozrivými z objednania dvojnásobnej vraždy, odstúpil automaticky, u nás to neplatí. Nerozčuľujme sa nad tým viac, ako je pre každého v bezpečnej norme. Takáto politickú kultúru je predčasné u našich dlhoročných politikov očakávať. Oni operujú s inými hodnotami.

V našej krajine sa nedarí odvolať ministrov, ktorí evidentne škodia krajine, ale majú to šťastie, že sa vezú na jednej lodi s ostatnými z vládnej koalície a tí vždy vedia ako hlasovať. Hoci Maznák nie je momentálne ministrom, aj pri ňom vedeli ako sa majú zachovať a neuhli zo svojich štandardov. 

Ak prezident republiky hovorí, že žijeme v mafiánskom štáte, včerajšie hlasovanie nás v tom mohlo len utvrdiť. Glváčových 69 verných poslancov nám opäť ukázalo, že ani človek, ktorý si dôverne dopisuje s volavkou, blahoželá jej na narodeniny a posiela selfie fotky z parlamentu, nie je pre nich problém. Nevadí ani to, že je v kontakte s ďalším človekom obvineným z ekonomických trestných činov a podozrivým z objednávky vraždy. Nie, týmto ľudom to nevadí. Lebo vedia, že sa hrá aj o ich budúcnosť. 

Keď sa poslanci vládnej koalície rozhodli podržať človeka, ktorý má zdokumentované styky s osobami z mafiánskych kruhov, tak sa aj oni svojim spôsobom hlásia k takýmto praktikám. Keď si 69 poslancov myslí, že tento človek si zaslúži hýčkanie a opateru, tak to svedčí len o jednom. Strach. To je tá najsilnejšia motivácia držať spolu a nepovoliť. Lebo lepšie sa už nemôžu mať, len horšie. A z toho ide strach.

Títo ľudia nielenže našu krajinu nehýčkajú, ale ani ich opatera nestojí za veľa. Ako keď sa cap stane záhradníkom. Taká je ich opatera o našu krajinu. Myslím si, že toto hlasovanie je najlepšia pozvánka prísť v sobotu k volebným urnám. 

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze%2Fhlasovanie%2Fhlasklub&ID=41949&fbclid=IwAR3Mczth4DDqQuPNaGkCLmBmwMzSz5PTUxtXrLUOA1HL1PSSpm1-h3Khxss

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie začne už v pondelok. Dokedy treba mať test a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Navaľnyj sa vrátil do Ruska, na letisku v Moskve ho zatkli

Ruský líder sa vrátil do vlasti po piatich mesiacoch.


Už ste čítali?