Danko sa otriasol zo škandálu okolo rigoróznej práce a prerazil ďalšie dno

Autor: Maroš Chmúrny | 27.1.2019 o 15:40 | (upravené 28.1.2019 o 0:35) Karma článku: 10,02 | Prečítané:  26547x

Dnes to mala byť športovo-politická nedeľa. Aj bola. A keďže som nevedel, že na TA3 bude mať sólo Plgr. Danko, tak som netušil, že bude opäť prerazené ďalšie dno politickej kultúry na Slovensku. Je mi trápne, že som čakal iné.

Ja som bol v tom, že budem len svedkom kultivovanej diskusie prezidentských kandidátov pani Čaputovej a pána Mikloška o ktorej som vedel dopredu. Vedel som aj o tom, že v relácii Na telo na Markíze sa stretnú Igor Matovič a Andrej Hrnčiar, ale keďže sa to prekrývalo s biatlonom, tak som vedel, že si športový zážitok kaziť nebudem.

K tomu Dankovi som sa dostal tiež náhodou. Môže za to Rafael Nadal. Vo finále tenisového Australian Open dostával od Srba Novaka Djokoviča poriadne na frak. Až tak, že ma pár minút po 11-tej hodine napadlo prepnúť na TA3, aby som zistil, kto je hosťom relácie V politike pred pani Čaputovou a pánom Mikloškom. Na moje nemilé prekvapenie ním bol jeden z najneschopnejších ľudí v celom parlamente. Samotný predseda NR SR. Bolo mi jasné, že táto debata, kde sa nachádzal samotný kapitán bez názorového oponenta bude opäť atakovať politické i morálne dno. A ako som písal na začiatku, dno bolo teda prerazené, kapitán môže byť na seba hrdý. Takže asi je načase priznať si, že slovenské politické dno nemá limity. Lebo ani samotný kapitán nemá žiadne limity a zábrany, a celkom ľahko ide stále nižšie a nižšie. S úsmevom na perách. Lebo sa cíti dobre a užíva si to.

Na začiatok spravil prekvapivo triezvy ťah, na to, že je to kapitán. Vylúčil kandidatúru na prezidenta a takisto povedal, že za stranu SNS nebude kandidovať žiadny vlastný kandidát. Následne nadviazal, že Slovensko potrebuje takého človeka, ktorého vlastnosti opísal nedávno. Vtedy si vybral najlepšie vlastnosti od historických osobností ako boli Štúr, Štefánik či Husák. Na túto svoju myšlienku dnes namotal ďalšiu, a to, že on by v budúcnosti, keď bude vyzretejší, rád ovplýval týmito vlastnosťami a vtedy predstúpi pred ľudí a bude sa uchádzať o hlavu štátu. Tešíme sa. 

Debata s moderátorom relácie sa prirodzene presunula aj na tému rigoróznej práce. Andrej Danko opäť vysvetlil štýlom akým to len on vie. 

"Ja som nikdy nebol vedec a ani som nikdy nemusel napísať 72 strán. Ja som literárnym spôsobom, ako povedal oponent, spracoval 5 dielov. Primitivizmus toho čo robí opozícia je to, že podsúvajú, že opísal. Takže vráťme sa do roku 2000 a ak chce niekto sa vyjadrovať k mojej práci musí sa vrátiť aj legislatívne do roku 2000. Ja som bol jeden z prvých, ktorý písal práce. Jednoducho a vtedy neboli žiadne pravidlá. Keď mi niekto povedal, tu máš 5 kníh a spracuj, tak som ich spracoval," Plgr. Andrej Danko

S úsmevom na perách sa ešte spýtal moderátora diskusie:"A vy ste si ako študent nezľahčoval práce?"

https://www.ta3.com/clanok/1146802/sns-o-prezidentskych-volbach-predseda-vlady-o-situacii-v-smere-sd-suboj-o-prezidentsky-urad.html

To všetko bola však len predohra k tomu, čo malo prísť. 

"Ja som legálne titul dostal, legálne ho užívam a na mňa nejaká cigánočka zo Sasky si nebude dovoľovať, lebo už toho mám plné zuby." 

Na celom svete si pripomíname Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu, ktorý  pripadá na 27. január. Vyhlásilo ho Valné zhromaždenie OSN 1. novembra 2005 na 42. plenárnom zasadaní. Tento deň má pripomínať utrpenie šesť miliónov židovských obetí holokaustu počas druhej svetovej vojny. (Wikipédia)

Nie, Rómovia nie sú Židia, ale i Rómovia boli prenasledovaní počas 2. svetovej vojny. Máme 74 rokov od skončenia tohto svetového konfliktu a v spoločnosti ožívajú choré myšlienky z tých pohnutých čias. Namiesto toho, aby sme si s hrôzou a aj rešpektom pripomínali udalosti, ktoré sa vtedy udiali a vyvarovali sa ich opakovania, časť spoločnosti spochybňuje tieto udalosti tak, ako sa stali. Zľahčujú ich, ba dokonca tvrdia, že sa ani nestali. Namiesto toho, aby sme mali lídrov, ktorí budú spoločnosť stmeľovať, pôjdu príkladom a tak budeme predchádzať zväčšovaniu napätia a radikalizácie, namiesto toho máme v parlamente plno nezamestnateľných indivíduí, ktoré nám svojimi chorými nápadmi ničia krajinu a podporujú rast extrémizmu. Smutné.

Typy ako Ľuboš Blaha, Andrej Danko či Anton Hrnko, ktorí by sa nedokázali v normálnej spoločnosti uplatniť na žiadnej dôležitejšej funkcii, tu s nami cvičia a tárajú niečo o diktátorskom režime. Ľudia, ktorých by súkromná firma ani nezamestnala, lebo by pre nich nenašla uplatnenie, sedia v parlamente a rozhodujú o tom, čo sa bude v našej krajine robiť. 

A kapitán Danko vo svojej nekonečnej trúfalosti, pravdepodobne jednak plynúcej z pozície, ktorú zastáva v koalícii, ktorú drží pri živote a diktuje témy, a za druhé z nedostatku sebareflexie,  si dovolí pred divákmi povedať o svojej kolegyni z NR SR, že je "cigánočka". 

Andrej, nebudem ti už vykať v žiadnom článku, ani diskusii. Nie si hodný zbytočných formalít. Zároveň ma mrzí, že nemôžem napísať čo si o tebe reálne myslím, lebo by som tento článok nemohol uverejniť. Ani nemôžem napísať, že Lucii Nicholsonovej nesiahaš ani po päty, lebo to by som veľmi znehodnotil pani Nicholsonovú a to nechcem. V živote si nič nedokázal a preto ti môžem iba niečo odporučiť.

Odstúp z pozície predsedu NR SR, odíď z verejného života a vyhľadaj odbornú pomoc. Ak to nepomôže, tak sa zatvor do miestnosti s tabuľou (ak poznáš Simpsonovcov, tak vieš čo myslím) a neustále si píš: "Nebudem nazývať poslankyňu parlamentu "cigánočka." A môžeš to striedať s druhým nápisom: "Už nechcem byť diktátor."

P.S: Ak budete chcieť Andrejovi niečo povedať, tak 29. januára máte príležitosť priamo pred NR SR.
https://www.facebook.com/events/970746956449097/
 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Mikloš: Porošenko bol nepopulárny ako Fico, ľudia očakávali priveľa (rozhovor)

Ľudia chcú reformy, no nepáčia sa im nepopulárne opatrenia, hovorí Ivan Mikloš.

O možnom útoku vedeli. Pre hádky ho však vláda nezastavila

Politická kríza môže ešte viac rozdeliť národ.


Už ste čítali?