1 nepríčetný a 7 zmanipulovaných

Autor: Maroš Chmúrny | 2.10.2018 o 20:23 | (upravené 2.10.2018 o 20:31) Karma článku: 10,19 | Prečítané:  15496x

Nečakal som, že dnes po dlhšom čase budem vidieť tlačovku Smeru-SD. Stalo sa. Náhodou som videl jedného zmäteného bývalého premiéra a 7 poslušne stojacich členov tejto vládnej strany. K popukaniu. Jedine, že by nie.  

Bývalý premiér R.F. sa suverénne postavil pred mikrofón a spustil zo seba niekoľko minútovú zlátaninu faktov a bludov, ktoré mu behajú po rozume. Témou jeho príhovoru bolo zadržanie podozrivých osôb v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. R.F. vyzdvihol prácu polície, ktorej sa podarilo vypátrať a dolapiť pravdepodobných páchateľov a objednávateľov dvojnásobnej vraždy. Nezabudol zároveň pripomenúť, že on a jeho stranícki kolegovia od začiatku verili v schopnosti policajného zboru a celá kritika, ktorá naň dopadala bola nemiestna. V mene strany Smer-SD vyhlásil, že orgány činné v trestnom konaní si plnili svoje úlohy zodpovedne a svedomito, aj napriek tlaku a obrovskej kritike zo strany prezidenta, opozície i väčšiny médií.

"Smer-SD bude trpezlivo čakať na výsledky vyšetrovania, a tak ako doteraz nebudeme do neho nijak zasahovať," povedal Robert F.

Ďalej sa vyjadril, že ak v strane považujú za dôveryhodné výsledky doterajšieho vyšetrovania, tak zároveň musia za rovnako dôveryhodné považovať vylúčenie zistení, že za vraždou mala stáť talianska mafia prepojená na úrad vlády. Vážne? A kto, ak sa smiem spýtať, vylúčil tieto prepojenia?

Na dodatočné otázky novinárov, odkiaľ vie o tom, že za objednávkou vraždy nestojí talianska mafia sa R.F ani nikto z ostatných postávajúcich siedmich nestatočných sa neunúval odpovedať a po vyhlásení svojho straníckeho predsedu zdupkali do zákulisia.

Okrem toho však R.F. nezabudol pripomenúť, že podľa neho, toto vymyslené obvinenie bolo cielene podsúvané verejnosti s úmyslom zhodiť vládu. Ale koalícia vydržala a ubránila sa zákernému tlaku, ktorý bol na ňu vyvíjaný a systematickými riešeniami dostali situáciu pod kontrolu. Podľa neho ešte príde čas, keď sa budú prezident, opozícia, média a mimovládne organizácie financované zo zahraničia zodpovedať za svoje agresívne správanie sa po vražde.

Nuž, dobre si pamätáme na ten milión eur na stole. Dobre si pamätáme na to, kto tu neustále omieľal, že opozícia tancuje na hroboch zavraždených. I keď to bolo neustále opačne. A ukazuje sa to aj v tomto prípade.Generálny prokurátor vyzýval, aby politici nevyužívali tieto udalosti okolo potencionálnych páchateľov vraždy na svoje politické ciele. Asi to pán predseda Smeru nepochopil. Opäť tu máme toho istého človeka, lepšie povedané v tomto prípade partiu ľudí, ktorí sa neštítia postaviť pred kamery, ukázať svoje tváre, ktoré budú spájané s určitým postojom. Máme tu bývalého premiéra, ktorý opäť raz útočí na svojich oponentov, tancuje na hrobe zavraždených ľudí tým, že zneužíva túto tému na osobný útok voči prezidentovi, opozícii či médiám. Robí to isté, čo vyčíta druhým, len vo svojom sociálnom balení, ktoré ho pravdepodobne podľa neho legitimizuje k takýmto činom.

Pre mňa nie je ani tak úsmevné to, že dokázateľne zamestnával ako štátnu radkyňu bývalú mafiánsku milenku. Ženu, ktorá mala veľmi blízke napojenie na A. Vadalu, ktorého držia talianske úrady vo väzbe za pašovanie kokaínu do Európy. Nehovoriac o tom, že počas jednej z prvých tlačoviek nového premiéra...Ale o tom potom. Táto štátoradcovská epizóda je skôr vážna, lebo išlo o reálne ohrozenie chodu štátu.

Zábava ešte snáď len príde. Pretože všetci siedmi svojou tichou prítomnosťou na tlačovke posvätili pravdivosť predsedových slov. Bez výhrad. Teším sa na to, keď niektorý zo 7 nemých tvárí bude predstupovať pred novinárov a bude nútený odpovedať na otázky týkajúce sa dnešného vyhlásenia strany Smer, ktoré prezentoval jej predseda. Som zvedavý, aké stanovisko zaujme premiér SR vo veci organizovania štátneho prevratu prezidentom, médiami a mimovládkami financovanými zo zahraničia. Doteraz sa od témy odťahoval, držal si odstup a jeho vyjadrenia neboli také kontroverzné ako vyjadrenia jeho predchodcu.

Tiež je veľmi pravdepodobné, že jeden z týchto siedmich zmanipulovaných bude straníckym kandidátom na prezidenta. To bude zábavy, keď bude vysvetľovať či sa jeho zmýšľanie zhoduje s oficiálnou verziou, ktorú za stranu predniesol R.F. Pán Raši, veľmi sa na to teším.

Zato taký Peter Kažimír vyzeral počas celej tlačovky veľmi bledý, taký nesvoj. Možno jedine najlepší minister financií v Európe tuší za akú blbosť postavil svoju tvár a meno. Jedna vec je byť členom strany, riadiť rezort, či už slušne alebo nie, to nie je teraz podstatné, ale druhá vec je oprieť svoju tvár a povesť o takéto, za vlasy pritiahnuté tvrdenia. A myslím, že najviac si to uvedomoval práve Peter Kažimír, no keďže stranícka poslušnosť je niekedy viac ako osobný názor, na tlačovke sa postavil za svojho predsedu. Ale čo bude zajtra? Aký bude osobný názor Petra Kažimíra na udalosti, ktoré nastali po dvojnásobnej vražde? Dosť silno pochybujem, že sa na rovinu prihlási k myšlienkam, ktoré Robert F. vyslovuje niekoľko mesiacov a ktoré dnes len v určitej obmene a trochu miernejšie ako v minulosti, zopakoval. Tak prečo sa týchto pánov na to nepýtať. Smelo do toho, pýtajme sa, nech vieme či si stoja za oficiálnou verziou strany, alebo majú na udalosti svoj vlastný názor.

Video z dnešnej tlačovky si môžete pozrieť napríklad tu:
https://www.tyzden.sk/politika/50864/predstavitelia-smeru-vedia-kto-kuciaka-nezabil-po-vyhlaseni-usli/

P.S: A čo robí medzitým opozícia? Predsedovia dvoch najsilnejších strán riešia dilemu, kto je väčší populista a kto má emočné cítenie na bode mrazu. Veď prečo nie, aspoň sa nenudia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?