Martinská kvetináčová kung-fu panda

Autor: Maroš Chmúrny | 24.9.2018 o 12:01 | (upravené 24.9.2018 o 13:47) Karma článku: 9,28 | Prečítané:  3736x

V sobotu v nočných hodinách sa pri kaviarni Basta Fidli v centre Martine ocitla partia podgurážených občanov. Jedným z nich bola aj martinská verzia kung-fu pandy. Akurát nie taká roztomilá ako tá z rozprávky.

O danom jedincovi som sa dozvedel od kamaráta. Následne mi poslal link na sociálnu sieť, kde na situáciu upozorňoval. Najprv sa objavili len fotky, no zanedlho niekto poslal aj video. Na amatérskom videu je zachytené ako nočný návštevník mesta ventiluje svoju energiu smerom ku kvetináču. Ale keďže je nelegálne zverejňovať zábery páchateľov, tak aj v tomto článku si môžete prezrieť len fotky spúšte, ktorá po ňom ostala. Pravdepodobne alkoholom potúžený jedinec si svoje umenie kung-fu chcel oprášiť na najbližšom kvetináči.

V Martine žije veľa ľudí, ktorí majú chuť a záujem meniť veci verejné. Nájdu sa ľudia, ktorí sú ochotní v rámci svojho voľného času prísť pomôcť skrášľovať niektorú časť mesta ako dobrovoľníci. A okrem takýchto jednotlivcov, tak ako v každom meste, aj v Martine si bary, reštaurácie a kaviarne skrášľujú svoj priestor na námestiach, či pešej zóne. Výnimkou nie je ani kaviareň Basta Fidli, ktorá len v priebehu leta 2018 otvorila svoju letnú terasu, ktorej súčasťou boli aj drevené kvetináče s okrasnými rastlinami. Bohužiaľ jedna žúrka sobotnej noci snahu o skrášlenie verejného priestoru zmarila a znehodnotila.

Podľa vyjadrenia majiteľa podniku, kvetináče tam mali od začiatku letných mesiacov. Stálo nejakú námahu obehať stolárov, kvetinárstvo, zmontovať a umiestniť dané kvetináče pred objekt kaviarne. Na víkendové noci ich vždy sťahovali dnu, práve kvôli tomu, aby predchádzali podobným problémom. Túto sobotu ich schovať nestihli. Podnik odhadol škodu  zhruba na 200 eur.

Pravdepodobne vždy budú aj takí ľudia, ktorí chcú niečo pekné, hodnotné urobiť pre verejnosť. A potom tu budú tí druhí, ktorým nevadí to ničiť. Aj keď alkohol môže byť spúšťačom rôznych vandalstiev, a treba prihliadať aj na to. Ale každá "opica" raz skončí. A bolo by chlapské prihlásiť sa dobrovoľne, a ak nie sa ospravedlniť, tak aspoň vyplatiť vzniknutú finančnú škodu.

V tomto prípade sa to stalo. Dnes ráno sa páchateľ prihlásil a je ochotný vyplatiť škodu, ktorá podniku vznikla.

Milá martinská kung-fu panda, v sobotu si mal asi zlý deň( a možno až príliš  dobrý a ty si nevedel ako to lepšie osláviť, než ničením majetku, ktorý ti nepatrí). Možno ťa nahnevala žena, možno kamaráti a ty  si to prehnal s alkoholom. Tak ako aj personál kaviarne, aj ja dúfam, že sa takto správaš len ku neživým veciam a nebiješ svoju ženu, alebo svoje deti ak nejaké máš. Nik z nás nevie, čo presne bolo spúšťačom tvojej vandalskej reakcie. Ale slúži ti ku cti, že si sa prihlásil a promptne preplatil vzniknutú škodu. Len neviem, či chcem, aby bolo viac vandalov ako ty, alebo radšej chcem menej vandalov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?