Uplakaná SNS zase preukazuje svoje pomýlené vnímanie kurzu Slovenska

Autor: Maroš Chmúrny | 8.8.2018 o 18:46 | Karma článku: 10,32 | Prečítané:  8591x

Uplakanci zo strany SNS dnes opäť hrotia situáciu v pozliepanej koalícii, ktorá drží len silou a vidinou peňazí. Opäť, ako už aj v minulosti, žiadajú odchod členky inej koaličnej strany, ktorá im leží v žalúdku.

Názorové nezhody vo vnútri koalície naberajú počas prebiehajúcej " kauzy Vietnamec" ešte vyššie otáčky. Nie, nie je za tým žiadny zlý vonkajší narušiteľ ani podozriví organizátori protestov. Do ohňa prikladajú ľudia z SNS, zo strany, ktorá je jedným z troch koaličných partnerov a má predstavovať sľubovanú stabilitu a hrádzu proti extrémizmu. Nepáči sa im dnešná schôdza zahraničného parlamentného výboru pod vedením Kataríny Cséfalvayovej z Mostu-Híd. Sú nespokojní, že výbor prijal uznesenie, že „neuznáva výsledky nelegálneho referenda na Kryme“, ktorým odmietol legitimizáciu anexie. Rusko podľa uznesenia porušilo princípy medzinárodného práva a narušilo územnú celistvosť Ukrajiny.

Vie mi niekto odpovedať, prečo sa ľuďom zo strany SNS nepáčia múdre a triezve rozhodnutia, aké napríklad teraz spravila Katarína Cséfalvayová z Mostu-Híd, keď zvolala rokovanie zahraničného parlamentného výboru? Na rokovanie boli pozvaní aj členovia koaličných partnerov zo Smeru a SNS. Neprišli. A teraz sa ozývajú a prostredníctvom médií vytvárajú ďalšie vlny na slovenskom politickom mori. Ako malé a veľmi rozmaznané deti. Mali možnosť prísť na rokovanie a vyjadriť svojimi hlasmi ako to s tým Krymom vidia oni. Neprišli, mali by byť ticho, keď nevyužili svoje právo. Namiesto toho, žiadajú výmenu na poste predsedu zahraničného parlamentného výboru a opäť, ako aj v minulosti sa oháňajú akousi koaličnou dohodou, ktorú prezentujú pomaly ako písmo sväté.

Našťastie zo stanoviska Bélu Bugára aj samotnej Kataríny Cséfalvayovej vyplýva, že v tom žiadny problém nevidia a SNS opäť raz reaguje príliš precitlivene. A hlavne proti oficiálnym záujmom Slovenska. Pani Cséfalvayová neplánuje svoju pozíciu prepustiť a nechať ju nejakej oblude, ktorá by prestala hájiť záujmy Slovenska. Držím jej v tom palce. 

A kde vlastne pramení problém, ktorý nám uplakanci z SNS predhadzujú aj vo forme sponzorovaných výplachov na facebooku pre širokú vrstvu požívateľov? Nuž, je ťažké kradnúť bez toho, aby za to človeka nečakal trest. Je to o ťažšie, keď človek niečo štípne v demokratickej krajine, kde fungujú orgány činné v trestnom konaní, musí sa mať neustále na pozore a kryť si chrbát, aby neskončil vo väzbe. Zato v takej krajine, kde sú právo a spravodlivosť slovíčkami zo slovníka cudzích slov, tam sa dá kradnúť s oveľa väčším duševným pokojom. A čo je ešte dôležitejšie, nielen kradnúť, ale aj užívať si prisvojené peniaze. Lebo nemenej dôležité ako vedieť si nakradnúť, je aj možnosť užiť si svoj lup a zabezpečiť svoju rodinu a nasledujúce generácie. A to sa dá ľahšie v bezprávnych režimoch sovietskeho typu, než v zrelej a fungujúcej demokratickej krajine.

A možno tu ide aj o to, kto bude väčším kapitánom. Tak sa pohodlne usaďme a nechajme ich, nech sa trhajú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kde sa vzala treska, vyprážaný syr a omáčka uho

Ako vznikli ikonické pokrmy socializmu.

DOMOV

Šéf Reportérov: Otázky na Kočnera podráždili Fica aj Sulíka

Nebojím sa žalôb, tvrdí šéf Reportérov RTVS Vincent Štofaník.

Komentár Petra Schutza

Na Slovensku príbeh saudského novinára neoslovil ani dušu

Trump ukázal ďalší autoportrét.


Už ste čítali?