Uplakaná SNS zase preukazuje svoje pomýlené vnímanie kurzu Slovenska

Autor: Maroš Chmúrny | 8.8.2018 o 18:46 | Karma článku: 10,32 | Prečítané:  8639x

Uplakanci zo strany SNS dnes opäť hrotia situáciu v pozliepanej koalícii, ktorá drží len silou a vidinou peňazí. Opäť, ako už aj v minulosti, žiadajú odchod členky inej koaličnej strany, ktorá im leží v žalúdku.

Názorové nezhody vo vnútri koalície naberajú počas prebiehajúcej " kauzy Vietnamec" ešte vyššie otáčky. Nie, nie je za tým žiadny zlý vonkajší narušiteľ ani podozriví organizátori protestov. Do ohňa prikladajú ľudia z SNS, zo strany, ktorá je jedným z troch koaličných partnerov a má predstavovať sľubovanú stabilitu a hrádzu proti extrémizmu. Nepáči sa im dnešná schôdza zahraničného parlamentného výboru pod vedením Kataríny Cséfalvayovej z Mostu-Híd. Sú nespokojní, že výbor prijal uznesenie, že „neuznáva výsledky nelegálneho referenda na Kryme“, ktorým odmietol legitimizáciu anexie. Rusko podľa uznesenia porušilo princípy medzinárodného práva a narušilo územnú celistvosť Ukrajiny.

Vie mi niekto odpovedať, prečo sa ľuďom zo strany SNS nepáčia múdre a triezve rozhodnutia, aké napríklad teraz spravila Katarína Cséfalvayová z Mostu-Híd, keď zvolala rokovanie zahraničného parlamentného výboru? Na rokovanie boli pozvaní aj členovia koaličných partnerov zo Smeru a SNS. Neprišli. A teraz sa ozývajú a prostredníctvom médií vytvárajú ďalšie vlny na slovenskom politickom mori. Ako malé a veľmi rozmaznané deti. Mali možnosť prísť na rokovanie a vyjadriť svojimi hlasmi ako to s tým Krymom vidia oni. Neprišli, mali by byť ticho, keď nevyužili svoje právo. Namiesto toho, žiadajú výmenu na poste predsedu zahraničného parlamentného výboru a opäť, ako aj v minulosti sa oháňajú akousi koaličnou dohodou, ktorú prezentujú pomaly ako písmo sväté.

Našťastie zo stanoviska Bélu Bugára aj samotnej Kataríny Cséfalvayovej vyplýva, že v tom žiadny problém nevidia a SNS opäť raz reaguje príliš precitlivene. A hlavne proti oficiálnym záujmom Slovenska. Pani Cséfalvayová neplánuje svoju pozíciu prepustiť a nechať ju nejakej oblude, ktorá by prestala hájiť záujmy Slovenska. Držím jej v tom palce. 

A kde vlastne pramení problém, ktorý nám uplakanci z SNS predhadzujú aj vo forme sponzorovaných výplachov na facebooku pre širokú vrstvu požívateľov? Nuž, je ťažké kradnúť bez toho, aby za to človeka nečakal trest. Je to o ťažšie, keď človek niečo štípne v demokratickej krajine, kde fungujú orgány činné v trestnom konaní, musí sa mať neustále na pozore a kryť si chrbát, aby neskončil vo väzbe. Zato v takej krajine, kde sú právo a spravodlivosť slovíčkami zo slovníka cudzích slov, tam sa dá kradnúť s oveľa väčším duševným pokojom. A čo je ešte dôležitejšie, nielen kradnúť, ale aj užívať si prisvojené peniaze. Lebo nemenej dôležité ako vedieť si nakradnúť, je aj možnosť užiť si svoj lup a zabezpečiť svoju rodinu a nasledujúce generácie. A to sa dá ľahšie v bezprávnych režimoch sovietskeho typu, než v zrelej a fungujúcej demokratickej krajine.

A možno tu ide aj o to, kto bude väčším kapitánom. Tak sa pohodlne usaďme a nechajme ich, nech sa trhajú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Navaľnyj sa vrátil do Ruska, na letisku v Moskve ho zatkli

Ruský líder sa vrátil do vlasti po piatich mesiacoch.


Už ste čítali?