reklama

V Prahe na tenise 2018

Opäť som sa ako divák zúčastnil tenisového turnaja J&T Banka Prague Open. O moje zážitky a postrehy  sa podelím v nasledujúcom článku, obohatenom o pestrú fotogalériu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Turnaj sa ako každý rok, tak aj tentokrát, odohral v areáli TK Sparta Praha v termíne od 30.04.2018 do 05.05.2018. A ako každý rok ani tento som už nepočkal na finále. Asi to znamená, že nemám vzťah k finálovým zápasom. Začneme ale pekne po poriadku, od začiatku týždňa. Už v pondelok ráno vo vlaku som sa dozvedel, že najvyššie nasadená hráčka turnaja, domáca Karolína Plíšková, sa z neho na poslednú chvíľu odhlásila. Žreb, ktorý sa uskutočnil v sobotu jej do hry prisúdil jej sestru Kristýnu. Ale Karolína vyhrala deň predtým turnaj v Stuttgarte a Kristýna bola finalistkou minulého ročníka v Prahe, takže jej rozhodnutie odhlásiť sa z domáceho turnaja bolo logickým, taktickým krokom. Keby porazila svoju sestru, ona by prišla o body v rebríčku WTA. A takisto by bolo pravdepodobne, že samotná Karolina by na turnaji nechcela ísť príliš ďaleko, keďže v najbližších týždňoch nás čakajú tri silné turnaje, konkrétne v Madride, Ríme a všetko to vyvrcholí v Paríži na Roland Garros.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Počas prvého dňa bolo krásne slnečné počasie ideálne šport. Postupne som videl napríklad Dodin, Vykhliantsevu, a v štvorhre slovensko-rumunský pár Kužmová/Ruse, čo bol zároveň aj najlepší zážitok prvého dňa. V zápase prvého kola sa tieto hráčky stretli s lotyšsko-bieloruskou dvojicou Marcinkevica/Sasnovich. Slovensko-rumunská spolupráca však fungovala lepšie a zápas zvládli vo svoj prospech. O hračke menom Ruse som pred turnajom vôbec nepočul, ale už po prvom zápase som si jej meno zapamätal a poznačil jej zápas medzi priority v nasledujúcom dni.

Mladučký ruský talent Natalia Vykhliantseva
Mladučký ruský talent Natalia Vykhliantseva (zdroj: M.CH.)
Francúzka Oceane Dodin
Francúzka Oceane Dodin (zdroj: M.CH.)
Porada dvojice Marcinkevica/Sasnovich.
Porada dvojice Marcinkevica/Sasnovich. (zdroj: M.CH.)
Porada na druhej strane. Kužmová/Ruse.
Porada na druhej strane. Kužmová/Ruse. (zdroj: M.CH.)

V utorok bol štátny sviatok. Mal som byť poučený z minulého roka, ale aj napriek tomu som situáciu podcenil. Keď som tesne pred 11- tou hodinou prichádzal ku areálu, už sa odtiaľ vracali desiatky ľudí a oznamovali, že je tam pol-kilometrová fronta. Niečo je zadarmo, to sa hneď pozná.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Zúfalá situácia vyžaduje zúfalé riešenia.
Zúfalá situácia vyžaduje zúfalé riešenia. (zdroj: M.CH.)

Pre vchodom do areálu naozaj bola fronta merajúca aj tých 500 metrov. Do vnútra nepúšťali, nezačínalo to najlepšie. Preto som sa vybral aspoň ku plotu sledovať tréningy spoza mreží. Po 15 minútach som si povedal, že sa do tej rady predsa postaviť musím, lebo ináč sa dnu nedostanem. Zhruba za polhodinu som sa dostal dnu. Mali v tom čudný systém. Česi vedľa mňa hovorili, že ten policajt pri vchode povedal, že pustia vždy 300 ľudí v jednej vlne. Čech vedľa mňa to okomentoval takto: "Jo, tak toho policistu asi prijali až potom jako znížili nároky na IQ." Pár ľudí frfľalo a vraveli, že radšej by si zaplatili vstupné. Večer som na stránke turnaja na sociálnej sieti videl pár komentárov, ktoré sa niesli v podobnom duchu. Na tom im napísal jeden cudzinec:" Vy ste zvláštny národ. Všade vo svete sú ľudia šťastní, keď majú niečo zadarmo, len vám sa nepáči. Čo by za to dali v iných krajinách, keby mohli chodiť na takéto tenisové turnaje zadarmo." No, naše národy to majú v sebe. Keď sa platí zle je, keď je zadarmo, zle je, lebo nevyjde na každého. Lebo podľa logiky niektorých, tí ktorí, tam chodia zadarmo sú menší, menejhodnotní fanúšikovia, ako tí, ktorí by si to chceli zaplatiť. Lebo mnohí tam vraj chodia len kvôli tomu, lebo je to zadarmo. To dáva teda logiku.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ďalší Čech tlačil svojho mladého syna dopredu a neustále, snáď desaťkrát dookola mu hovoril: "Tlač se vole, tlač se."

Po odhlásení najvyššie nasadenej hráčky turnaja Karolíny Plíškovej, prischla táto pozícia jej krajanke, Petre Kvitovej. Dvojkou sa na poslednú chvíľu stala v tom čase 15. hráčka sveta Daria Kasatkina, ktorá zdvihla úroveň prihlásených hráčok zase o trochu vyššie. Bohužiaľ, na turnaji sa dlho nezdržala. V utorok sa v priebehu druhého setu vzdala kvôli zraneniu, ktoré si spôsobila počas jednej z výmen. Jej súperkou bola tiež mladá tenistka Jasmine Paolini z Talianska. To je ďalšia tenistka o ktorej som nevedel absolútne nič. Do turnaja sa dostala ako "šťastne vyradená" (lucky looser) z kvalifikácie. A akoby ju to nakoplo k veľkému výkonu. Pretože aj v zápase s rovnako mladou, ale skúsenejšou Kasatkinou mala navrch. Predviedla výborné agresívne údery a zdobil ju kvalitný, energický pohyb po dvorci. Bolo radosť na ňu pozerať.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Kasatkina (vľavo) a Paolini (vpravo) pri spoločnom fotení s podávačom loptičiek v úvode zápasu.
Kasatkina (vľavo) a Paolini (vpravo) pri spoločnom fotení s podávačom loptičiek v úvode zápasu. (zdroj: M. CH.)
Ošetrovanie Kasatkiny na kurte.
Ošetrovanie Kasatkiny na kurte. (zdroj: M.CH.)

Po postupe cez prvé kolo sa v druhom stretla s Annou Karolínou Schmiedlovou zo Slovenska. Schmiedlová v prvom kole porazila Britku Watson. Minulý rok našej hráčke totálne nevyšiel, potácala sa po slabších turnajoch ITF a prehrávala zápas, čo zápas. Už sa však pomaly štverá rebríčkom nahor. V apríli vyhrala WTA turnaj v Bogote. Na Talianku Paolini však bola v zápase druhého kola v Prahe krátka. Zo strany mladej Talianky to bol opäť veľmi bojovný a behavý výkon. Anne Karolíne nepomohlo ani to, že som sa s ňou pred zápasom odfotil a zaprial jej šťastie. Jasmine Paolini je tak ďalšou hráčkou s veľkým potenciálom o ktorej ešte budeme počuť. Dokonca aj podanie má solídne a pritom jej výška je len 160 cm, tak ako aj výška našej Dominiky Cibulkovej.

Vysmiata Jasmine Paolini a jej tréner na rozcvičke.
Vysmiata Jasmine Paolini a jej tréner na rozcvičke. (zdroj: M.CH.)
Znechutená Anna Karolína Schmiedlová počas zápasu druhého kola.
Znechutená Anna Karolína Schmiedlová počas zápasu druhého kola. (zdroj: M.CH.)

Mrzí ma, že slovenské hráčky vypadli už v prvom respektíve druhom kole. No snáď sa dočkám aj ročníka, kedy niektorá z našich bude tvrdiť muziku a bojovať do posledného dňa tohto turnaja. Určite na to má Viktória Kužmová, ktorá je veľmi talentovanou hráčkou, pomaly stúpa rebríčkom a verím, že na konci roka to už bude veľmi pekné umiestnenie vo svetovom poradí.

Headlinom celého turnaja je pre mňa rumunská hračka Elena-Gabriela Ruse.

Elena-Gabriela Ruse
Elena-Gabriela Ruse (zdroj: M.CH.)

Navštívil som jej zápas v prvom kole dvojhry proti Američanke Bernarde Pera, tak ako som si predsavzal. Favoritom mala byť Američanka, ktorá síce nepatrí ani medzi širšiu špičku, ale aj tak bola o viac ako sto miest, vyššie postavenou tenistkou v rebríčku. Prvý set zvládla Američanka, no v druhom mladá rumunská hráčka Elena-Gabriela Ruse zabojovala a set jednoznačne vyhrala. Aj za výdatnej podpory trénera, mamy a pár ďalších fanúšikov, vrátane mňa. Sedel som hneď za trénerom a mamou a spoločne sme tvorili jadro rumunkiných fanúšikov. Odkukal som hecovací pokrik a v priebehu zápasu som ju už aj ja povzbudzoval tak, ako jej mama. Tretí set bol vynikajúci, vyšperkoval dianie z predchádzajúcich dvoch a pre mňa sa tento zápas stal tým najemotívnejším, čo som na turnaji videl. Ohromné nasadenie mladej Rumunky strhlo aj ďalších divákov a v priebehu tretieho setu sme už vo viacerých momentoch skandovali: "Gabi,Gabi." Úžasná atmosféra jej pomohla dosiahnuť víťazstvo v zápase. Po ňom bola Gabi veľmi šťastná a ďakovala nám divákom až tak, že sa pred nami poklonila, aby vzdala svoj rešpekt a vďaku. Po zápase som zahájil zoznamovanie s potencionálnou svokrou. Na lavičke si zabudla akreditáciu, tak som jej ju zaniesol. Pekne poďakovala.

Pocit veľkej vďaky po víťazstve nad Američankou Pera. Na ďalšie fotky nebol vhodný čas. Sú momenty, ktoré treba vyfotiť, a potom sú tu tie, ktoré treba prežívať práve v tej aktuálnej chvíli.

Šťastie.
Šťastie. (zdroj: M.CH.)

Večer po úžasnom zápase Rumunky Eleny-Gabriely Ruse s Bernardou Pera som si ju vyhľadal na stránkach WTA. Táto mladá hráčka sa pred turnajom nachádzala na 220. mieste rebríčka. Zúčastňovala sa výlučne len turnajov nižšej kategórie ITF. Od začiatku roka zarobila niečo vyše 3000 eur. Z toho mi vyšlo, že by ma nikto nemohol považovať za zlatokopa. Po úspešnom turnaji WTA kategórie v Prahe, kde aj vo dvojhre aj vo štvorhre skončila v druhom kole na oveľa skúsenejších hráčkach, však už na jej konto pribudli ďalšie peniaze. Už som od mojich doterajších zárobkov v tomto roku bezpečne odrazila. Čo je však dôležitejšie je, že poskočila o 15 miest dopredu na 215. miesto. Ak sa zaujímate o tenis, zapamätajte si jej meno. Verím, že o nej ešte budeme veľa počuť.

Teraz prichádza na rad prestávka. V nej sa pozrieme na kurty z inej perspektívy. Najprv treba spraviť nevyhnutné úkony, ako napríklad skontrolovať predpísanú výšku siete...

Známy francúzsky rozhodca Emmanuel Joseph.
Známy francúzsky rozhodca Emmanuel Joseph. (zdroj: M.CH.)

a upravíme hraciu plochu.

Obrázok blogu
(zdroj: M.CH.)

Každý rok sa na tento tenisový turnaj teším. Tentoraz som sa napríklad tešil aj na to, že budem celý týždeň jesť biznisové klobásky. Sám som sa čudoval nad touto mojou pohnútkou. Inokedy som si vravel, že niet nad poctivú domácu klobásu. A teraz po zime, keď som si dosýta mohol dopriať práve kvalitných klobás, ma zrazu premkla neovládateľná chuť na jemnú, neškodnú klobásu, ktorú grilujú každý rok v areáli TK Sparta Praha. Klobásu som si teda vychutnal, miestni kuchári nesklamali. Tento rok ma však prekvapil a doslova šokoval stánok so zmrzlinou. Pred štyrmi rokmi sme na rovnakom turnaji na zápase stáli snáď pätnásti, sedieť sa nedalo, lebo lavičky boli mokré od dažďa a v určitom momente aj od snehu. Jediné, čo vtedy išlo na odbyt bol teplý čaj a varené víno. O rok na to, už nesnežilo. Minulý rok sa už aj pivo v dosť veľkej miere čapovalo. A tento rok nielenže pivo tieklo potokmi, ale pribudla aj zmrzlina. Sú potrebné ešte ďalšie dôkazy globálneho otepľovania?

Okrem rozhodcov sú dôležití aj zberači loptičiek. Tí sa na zápasoch menia po trištvrte hodine. Tu už jedna partia čaká, kedy bude môcť vybehnúť na kurt. Zberači loptičiek

Ten napravo o mne vedel, nebol som dostatočne nenápadný.
Ten napravo o mne vedel, nebol som dostatočne nenápadný. (zdroj: M.CH.)

Zberateľka loptičiek.

Obrázok blogu
(zdroj: M.CH.)

Cestou zo zadných kurtov raz predo mnou išla skupina malých zberačov loptičiek. Jeden z nich hneď volal svojej mame a natešene jej do telefónu oznámil: "Mami, mami, já jsem zbíral míčky Strýcovej."
V ďalších chvíľach medzi nimi prebiehala ostrá debata o tom, kto má aký podpis. Jeden povedal, že má podpis aj Kvitovej aj Strýcovej. Druhý mu na to odpovedal: "To je nic, já mám podpis Babiše. Byl na jednom turnaji a podepisoval dětem míčky."

Koniec prestávky. Keďže sa Elena Gabriela Ruse dostala do druhého kola aj vo dvojhre aj vo štvorhre spoločne s Viktóriou Kužmovou, na stredu jej pripadli hrať dva zápasy. V dvojhre bola jej súperkou Shuai Zhang z Číny. V tom čase 30-ta hráčka sveta. Čiže v rebríčkovom ponímaní mala byť jasnou favoritkou. Na dvorci to však vyzeralo inakšie. Hoci Číňanka zápas zvládla v dvoch setoch zhodne 6:4, v obidvoch Rumunka siahala na zrovnanie stavu na 5:5 a okrem toho zápas bol negatívne ovplyvnený rozhodcami. Jedna jasne trafená loptička mimo čiary nebola hlásená a hlavný rozhodca dvakrát udelil varovanie za zdržiavanie podávajúcej hráčke Ruse, ktorú to mohlo vyviesť z koncentrácie. Netreba sa však vyhovárať na zlých rozhodcov, za svoj výkon proti 30-tej hráčke sveta sa hanbiť nemusí a fanúšikovia, ktorých si získala v prvom kole svojou hrou, ju podporili aj počas tohto zápasu.

Shuai Zhang
Shuai Zhang (zdroj: M.CH.)

Posledným zápasom dňa bola práve spomínaná štvorhra. Pár Kužmová/Ruse nie je zohratý. Takže sa dalo očakávať, že proti domácej Kvete Peschke a Nicole Melichar z USA budú ťahať za kratší koniec povrazu. Tak aj bolo a zápas nakoniec skončil veľmi rýchlo a jednoznačne v prospech skúsených deblistiek. Na začiatku zápasu si ku nám sadli viacerí Česi, ktorí sa navzájom poznali. Hneď si medzi sebou povedali, že fanklub Peschkeovej majú pokope. Nato som im ja oznámil, že tu je fanklub druhej dvojice. Tak mi zo srandy oznámili, že ak nebudeme príliš hluční, že tu môžeme sedieť. Potom mi jeden pán povedal: "Tá Ruse hraje parádně. Včera jen tak seděla na hoteli a cosi psala do mobilu. Tak jsem řekl svému klukovi. Jdi koupit flašku vína a opij ji."

Minuloročná finalistka Kristýna Plíšková skončila svoju púť vo štvrťfinále na rakete Mihaely Buzarnescu z Rumunska.

Kristýna Plíšková
Kristýna Plíšková (zdroj: M.CH.)

Jej slávnejšia sestra si turnaj teda vychutnávala v pozícii diváčky. Je to zatiaľ jediná Češka, ktorá sa dokázala prepracovať na 1.miesto v rebríčku WTA.

Trošku paparazzi záber. Karolína na tenisovom zápase v spoločnosti svojho priateľa Michala Hrdličku a jeho dcéry z bývalého vzťahu.
Trošku paparazzi záber. Karolína na tenisovom zápase v spoločnosti svojho priateľa Michala Hrdličku a jeho dcéry z bývalého vzťahu. (zdroj: M.CH.)

Zaujímavý súboj pre českých divákov sa odohral medzi Kateřinou Siniakovou a Petrou Kvitovou vo štvrťfinále. No hoci obidve domáce hráčky, predsa len jednoznačnú podporu tribúny si pre seba uchmatla Petra Kvitová, ktorá zápas vyhrala vo dvoch setoch.

Kateŕina Siniaková
Kateŕina Siniaková (zdroj: M.CH.)
Petra Kvitová
Petra Kvitová (zdroj: M.CH.)

Príjemnú tenisovú atmosféru prišiel narúšať vychutnávať aj Tomio Okamura.

Naľavo sediaci Miroslav Černošek, majiteľ Sparty Praha, v strede Tomio Okamura, napravo nepoznám.
Naľavo sediaci Miroslav Černošek, majiteľ Sparty Praha, v strede Tomio Okamura, napravo nepoznám. (zdroj: M.CH.)

Na turnaji sa zúčastnila aj pravidelná účastníčka Talianka Camilla Giorgi. Sprevádzaná svojim otcom- trénerom a sparing-partnerom. Turnaj ju zastihol vo výbornej forme, počas zápasov diktovala svojím agresívnym štýlom tempo, tak ako sme u nej zvyknutí vtedy, keď sa jej darí. Jej cesta sa skončila v semifinále. Nad jej sily bola ďalšia rumunská hráčka Mihaela Buzarnescu.

Camilla Giorgi
Camilla Giorgi (zdroj: M.CH.)
Mihaela Buzarnescu
Mihaela Buzarnescu (zdroj: M.CH.)

Mihaela Buzarnescu, tretie meno do partie. Tú partiu tvoria štyri hráčky, ktoré sa podľa mňa najvýraznejšie počas turnaja predviedli. Ruse, Paolini, Kvitová a Buzarnescu. Každá má svoj vlastný príbeh, no ten Mihaelin je dosť raritný a stále opradený určitou tajomnosťou. Veď ešte minulý rok ju poznal málokto. Ja som sa o nej dozvedel až v januári tohto roka, tak ako väčšina bežných tenisových fanúšikov. Vtedy sa prekvapujúco dostala do finále v Hobarte. Odvtedy jej kariéru stúpa závratnou rýchlosťou smerom nahor. To by nebolo nič ojedinelé, je to samozrejme prirodzený vývoj, háčik je v tom, že Mihaela počas turnaja v Prahe oslávila 30 rokov. A to je už veľmi netradičné, aby sa niekto v takomto veku vyšvihol medzi elitu. Je finančne veľmi náročné hrať len turnaje nižšej kategórie ITF. Hráčky nedostávajú na turnajoch také peniaz, aby z nich dokázali vyžiť. Preto je Mihaela veľmi nezvyčajnou anomáliou vo svete tenisu. Málokto by to vydržal ťahať až v podstate do 29. roku života bez výraznejšieho úspechu a možnosti hrávať finančne atraktívne turnaje. Pri jednom pozápasovom rozhovore sa jej moderátor pýtal, ako je to možné, že doteraz sme o nej poriadne nepočuli a pritom teraz hrá tak fantasticky. Rumunka rozprávala, že mala zdravotné problémy, ktoré ju brzdili. Dokonca minulý rok už zvažovala koniec kariéry. V tom momente ju podržala jej rodina. Rozhodnutie ukončiť kariéru teda odložila a čuduj sa svete, po zranení sa začala štverať rebríčkom hore. Mihaela Buzarnescu si v celej svojej doterajšej kariéry nepripísala účasť na grandslamovou turnaji (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open), no teraz ju už má na najbližší Roland Garros v Paríži, istú. A nielen to, po turnaji v Prahe sa nachádza na 32. mieste, čo znamená, že bude nasadenou tenistkou na grandslamovom turnaji. Pri svojom debute v 30-tich rokoch. Wau.

V Prahe porazila v prvom kole Beatriz Haddad Maiu z Brazílie. V druhom kole Antoniu Lottner z Nemecka, vo štvrťfinále domácu Kristýnu Plíškovú, v semifinále po ťažkom boji zdolala Camillu Giorgi. Tento zápas bol ten najkrajší, ktorý som mal počas turnaja možnosť vidieť. Mihaela aj Camilla tlačili loptičky na doraz. Obidve hráčky hrali čo najagresívnejšie, čo zo zápasu robilo krásne divadlo. Stav a psychická výhoda sa v priebehu zápasu prelievala zo strany na stranu a neraz to vyzeralo, že Mihaela je už na dne, hlavne psychických síl. No potom prišlo oživenie a opäť sa vrátila do zápasu. Odohrala krásny narodeninový zápas. V ten deň oslávila 30. narodeniny. Uctili si ju i organizátori, ktorí jej venovali veľkú kyticu. Po tomto zápase nasledovala krátka prestávka a po ňom sa Mihaela vrátila na kurt, ale už nie sama. Dvojica Buzarnescu/Marozava (BLR) sa dostala do finále, čo len dávalo korunu jej turnajovému výkonu a narodeninovému dňu. Finálový zápas však táto dvojica nezvládla. Podľahla domácej Kvete Peschke, ktorej parťáčkou na kurte bola Američanka narodená v Česku, Nicole Melichar.

Mihaela Buzarnescu prijíma blahoželanie.
Mihaela Buzarnescu prijíma blahoželanie. (zdroj: M.CH.)

Veľkou osobnosťou a pre domácich fanúšikov tou najväčšou bola ľavoruká Petra Kvitová. Držiteľka dvoch Wimbledonských triumfov sa v Prahe predstavila po mnohých rokoch. Ale zato prišla vo veľkej forme. Kto by jej to však nedoprial po tom, čím si musela prejsť. V decembri 2016 ju v jej vlastnom byte napadol neznámy útočník, ktorý ju okradol a porezal na ľavej ruke. Nasledovala zložitá operácia a dlhé mesiace bez záťaže. Po rekonvalescencii sa v minulom roku pomaly vracala späť na turnaje, no ešte to neboli tie výkony, na ktoré sme boli u nej zvyknutí. Zmena nastala od novej sezóny, Petra je zatiaľ držiteľkou troch titulov z tejto sezóny, čo je naviac zo všetkých hráčok. Triumfovala v Petrohrade, Katarskej Dohe a aj doma v Prahe. U organizátorov si vyjednala, že všetky jej zápasy začínali o 11:00, lebo ako sama v jednom rozhovore povedala, má rada presný harmonogram. A okrem toho je ranné vtáča, a čakať do večera na zápas, býva pre ňu únavné. V rozhovore dostala aj otázku ako sa cíti, keď hrá podstate doma. "Je to dviné, spím ve své posteli, trénuji na svých obvyklých tréninkových kurtech. A pak tu najednou vidím baby, které potkávam na turnajích ve světe a říkam si, co tu ty delají," úprimne povedala Petra Kvitová. Hrala vo výbornej forme a jej finálovou súperku sa stala Mihaela Buzarnescu. Zápas som síce nevidel, ale bolo to určite napínavé. Petra vyhrala 2:1 a potešila domácich fanúšikov. Aj tých jej najväčších. Jej rodičov.

Rodičia Petry Kvitovej
Rodičia Petry Kvitovej (zdroj: M.CH.)
Víťazka turnaja Petra Kvitová v plnom nasadení.
Víťazka turnaja Petra Kvitová v plnom nasadení. (zdroj: M.CH.)

Českému tenisu sa darí. Popredné české hráčky Petra Kvitová a Karolína Plíšková sú v skvelej forme čo dokazujú aj na aktuálne prebiehajúcom turnaji v Madride. Oddýchnutá Karolína Plíšková sa dostala už do semifinále, kde jej súperkou môže byť práve Petra Kvitová. O tom sa rozhodne dnes večer (10.05.) v súboji proti Kasatkine. Posledná fotka na záver. Štyri jednoduché slová, ktoré charakterizujú krásny šport, akým ženský tenis bezpochyby je. Sláva víťazom, česť porazeným. Veľa športových úspechov všetkým tenistkám a o rok sa vidíme zase.

Obrázok blogu
(zdroj: M.CH.)

Už od soboty začína v Trnave turnaj Empire Slovak Open kategórie ITF s dotáciou 100 000 dolárov. Na turnaj sa prihlásila aj hráčky ako Vera Zvonareva (býv. 2. hráčka sveta), Eugenie Bouchard (býv. 5. hráčka sveta), či Andrea Petkovič (býv. 9. hráčka sveta) a mnohé ďalšie známe mená. Tie sú najlepšou pozvánkou, zažiť atmosféru výborných tenisových zápasov aj na Slovensku.

Maroš Chmúrny

Maroš Chmúrny

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  233
  •  | 
  • Páči sa:  73x

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

752 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

87 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu