Milý Ľuboš Blaha, upokojte sa, nenavádzajte ľudí na nenávisť!

Autor: Maroš Chmúrny | 31.3.2018 o 14:14 | Karma článku: 10,31 | Prečítané:  3456x

Nechcel som počas sviatkov písať a zverejňovať nič. No po prečítaní príspevku na profile pána Blahu o útoku na novinára vo Francúzsku musím reagovať. Jednoduchá a názorná ukážka manipulácie verejnej mienky členmi vládnucej strany.

Nechcel som si kaziť sviatky politikou, no aj počas týchto dní je potrebné byť v strehu a odhaľovať politickú propagandu. A hlavne veľmi, veľmi neférovú voči obyvateľom tejto krajiny. Pán Blaha na svojom facebookovom profile včera rýchlo reagoval na správu zo zahraničných médií o postrelení azerbajdžanského novinára vo Francúzsku. Pri streľbe zahynula jeho žena. Tu je príspevok, ktorý uverejnil pán Blaha.

Ešte pridám link na článok o streľbe vo Francúzsku:
http://www.teraz.sk/najnovsie/vo-francuzsku-postrelili-azerbajdzanskeh/316839-clanok.html

Zhrňme si fakty, to znamená to, čo vieme. Prvé dve vety v príspevku sú korektné. Pán Blaha preberá konštatovanie z článku. Od tretej vety začína svojich čitateľov(sledovateľov) zavádzať. Píše, že je zvedavý, kedy začne Európsky parlament (EP) do Francúzska posielať vyšetrovacie komisie. Ja sa pýtam, aký má na to EP dôvod, pán Blaha? Pokiaľ som si pozorne prečítal článok, vidím, že novinár a jeho manželka boli azerbajdžanského pôvodu, čo je však ešte dôležitejšie nepísal kritiku na francúzsku vládu. Zo zatiaľ dostupných textov sa dozvedáme, že bol kritik azerbajdžanského režimu. Vo Francúzsku bol v exile, o ktorý požiadal v roku 2010.

Pán Blaha, nikde zatiaľ ani slovkom nebolo spomenuté, že by kritizoval aj francúzsku vládu, teda vládu krajiny v ktorej sa ukryl pred režimom, ktorý ho vyhnal zo svojej vlastnej krajiny. Za svoje články v ktorých písal o brutalite vo vojsku bol vo svojej vlasti dokonca väznený. Kto si chce overiť toto tvrdenie nech sa páči agentúra Reuters.

Ďalšie riadky od pána Blahu sú len čisté kopírovanie situácie, ktorá sa udiala u nás. Čaká, že niekto označí Francúzsko za čiernu dieru Európy, že opozícia začne zvolávať tlačovky na zvrhnutie vlády atď... Podľa scenára aký sa odohral posledný mesiac na Slovensku. Nenaleťte takémuto prvoplánovému podsúvaniu informácií. Situácia z Francúzska nemá takmer nič podobné so situáciou, ktorá je na Slovensku. Jediná podobnosť je, že to bol útok na novinára a jeho manželku. Lenže kým novinár z Francúzska písal o problémoch vo svojej vlasti(Azerbajdžane) a do Francúzska ušiel práve kvôli tomu, že doma bol nepohodlný, tak náš novinár Ján Kuciak písal o kšeftoch našich, slovenských politikov. Slovenský novinár bol zavraždený v domovskej krajine, lebo písal o zločinoch vo vlastnej krajine.

Azerbajdžanský novinár bol pravdepodobne!!! napadnutý, lebo písal o niečom, čo sa mu nepáčilo v jeho krajine, ale už roky žil vo Francúzsku, kde sa on a jeho žena stali obeťou útoku.

Nie pán Blaha, toto nemá také spoločné znaky aké sa snažíte vo svojom príspevku ľuďom vsugerovať vy. Nie je dôvod robiť protivládne protesty v krajine, kde sa novinár schovával. Ak by mali byť nejaké protesty, mali by byť v Azerbajdžane, ktorý daného novinára väznil a nakoniec aj vyštval z krajiny. Keby sa ten novinár čírou náhodou chcel ukrývať na Slovensku a požiadal by o exil našu krajinu, a následne by ho zavraždili za to, čo písal o svojej rodnej krajine, tiež by to nebol dôvod organizovať protivládne protesty u nás. Príspevok pána Blahu vyvolal veľké vášne a vlnu posmeškov v diskusii. 

Som zhrozený z diskusie pod článkom. Ľudia pánovi Blahovi dávajú palce hore a už ich vidím ako doma tlieskajú a tešia sa ako si môžu kopnúť do tej zlej opozície. Pán Blaha, ešte raz opakujem, upokojte sa! A nielen vy, ale celá vaša vládnuca strana a aj predseda SNS. Nevyvolávajte tu v ľuďoch nenávisť. To by mohlo veľmi zle skončiť. Nepodsúvajte im nezmysly. Vaša veta ku koncu príspevku ....jedine že by nie...je smutné a slizké vyvrcholenie manipulovania občanmi SR. Vy dobre viete, že v tejto chvíli EP nemá žiadny dôvod posielať špeciálny vyšetrovací tím do Francúzska, lebo nie je podozrivé z nekontrolovateľného úniku eurofondov. Vy viete, že o Francúzsku sa nebude hovoriť ako o mafiánskom štáte, lebo postrelený novinár nepísal o mafiánskych praktikách členov francúzskej vlády. Tak nebalamuťte hlavy svojim čitateľom. Upokojte sa!

***

Samozrejme ak sa ukáže, že daný novinár písal články aj proti francúzskej vláde, doplním to do svojho článku a už dopredu píšem, že priznám svoj omyl. Ale zatiaľ vychádzam z informácií, ktoré sú dostupné a v nich sa nič také nepíše. Ja osobne by som sa ani neunáhľoval s vyvodzovaním záverov v tak krátkom čase ako pán Blaha, môj článok je len reakciou na jeho zbrklý a vášne provokujúci príspevok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Imrecze rezignuje z postu prezidenta Finančnej správy

Rozhodnutie prišlo podľa jeho slov spontánne.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Nebojte sa, oni Imreczemu niečo nájdu

Nový guvernér bude potrebovať pomoc.


Už ste čítali?