reklama

Marian Kotleba sa pýta, kto platí piatkové zhromaždenia

Výber najzaujímavejších udalostí z nedeľných TV diskusií. Zo siedmich pozvaných zástupcov strán do jednej z nich, prišli iba štyria. Opoziční.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (29)

V dnešnej relácii "O 5 minút 12" sa stretli štyria zástupcovia parlametných strán, hoci pozvaní boli všetci. Do televízie sa nedostavili zástupcovia koalicíe (Smer-SD, Most-Híd, SNS). Most-Híd poslalo oficiálne vyhlásenie, v ktorom sa do televíznej diskusie nedostavia z dôvodu, že medzi pozvanými hosťami bol aj Marian Kotleba. V ich vyjadrení odznelo, že zástupcovia ich strany sa nebudú zúčastňovať diskusie v ktorej dostane priestor extrémistická strana ĽSNS. Zvyšné dve vládne strany (Smer-SD a SNS) svoju absenciu v diskusii nemali potrebu vysvetľovať. „Relevantná je aj stále otázka obnovenia dôvery v štát a jeho inštitúcie, preto považujeme za dôležité, aby občania poznali stanoviská predstaviteľov všetkých parlamentných strán,“ odkázala RTVS. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Pán Kotleba sa v priebehu diskusie spýtal, kto financuje zhromaždenia.

"Tí ľudia, ktorí idú na námestia, tam idú v dobrej vôli. Sú tam aj mnohí voliči ĽSNS, ale aká je motivácia tých organizátorov. Kto to všetko platí, kto to financuje, kto to synchronizuje. A nech mi nikto nehovorí, že to je len taká náhodná, spontánna aktivita," povedal pán Kotleba.

Vtedy ho moderátor pán Strižinec prerušil s otázkou, že či tomu neverí.

"No samozrejme, že tomu neveríme. Myslím, že nikto z ľudí, ktorí trošku rozmýšľajú, tomu tiež nemôže veriť, lebo nie je možné, aby sa nielen na Slovensku, ale na celom svete spontánne dohodli ľudia na x miestach, že áno práve teraz prišla tá chvíľa, poďme využiť tú nechutnú, dvojnásobnú vraždu na naše politické ciele a poďme posunúť dvoch kolegov zo štandarnej opozície do vládnych pozícií."

"Čiže neexistuje niečo ako prirodzená občianska angažovanosť a spontánne konanie ľudí, všetko musí byť nejakým spôsobom súčasťou nejakého väčšieho sprisahania?" spýtal sa ho moderátor.

"Ja som nepovedal o sprisahaní, ja som povedal, že je legitímna otázka, kto to všetko menežuje, kto to všetko organizuje, kto to všetko platí a povedal som aj to, že tí ľudia samotní, majú pravdepodobne vo veľkej väčšine veľmi úprimnú snahu zmeniť pomery v Slovenskej republike k lepšiemu, lebo táto súčasná vláda, to si musíme asi povedať všetci nahlas, Slovensko k lepšiemu neťahá," odpovedal pán Kotleba.

Ja by som k tomu už len toľko povedal. Všetky tieto informácie, o ktoré žiadal pán Kotleba sú verejne dostupné. Organizátori sú jasne vypísaní na konkrétnych facebookových stránkach jednotlivých podujatí. A štyria organizátori bratislavských protestov sú momentálne mediálne známi, takže tieto otázky ako to financujú by mal pán Kotleba smerovať na nich. Mimochodom, majú otvorený transparentný účet na ktorom prehľadne vidno pohyb financií.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Igor Matovič ako zástupca strany Oľano povedal, že už osem rokov pátra po korupčných kauzách a dnes sa cíti ako dohryzený pes. 

"Osem rokov som tu robil človeka, ktorý išiel do tých súbojov a tuto pán Kotleba bol tichučko. Dva roky tam šúcha jeho strana nohami a ani na jedinú korupčnú kauzu Smeru neupozornili. Jednoducho, tú špinavú robotu sme robili my v našom hnutí, zobral som si ju na tričko a robili sme ju napriek tomu, že viem, že to neprináša body. Ja keď sa snažím upozorňovať na to, že Smer tu kradne, tak tí voliči Smeru nás voliť nebudú. Ale keď Kotleba je ticho, tak sa spolieha, že veď ten Matovič odstraší od Fica tých voličov, tak potom pribudnú k nám. Bohužiaľ, vidíme to aj v tých prieskumoch, o tomto to je," povedal pán Matovič

Pán Matovič to povedal tak, ako to je. Presne toto je dôvod prečo množstvo ľudí, odsudzuje Igora Matoviča, že je krikľún a pobehaj. Bývalý premiér Fico a jeho partia rozkrádajú naše spoločné peniaze, financie z Európy a naoko sa tvária, že robia niečo prospešné pre našu krajinu. Nezamestnanosť klesá, priemerná mzda rastie, kúpna sila Slovákov tiež a zároveň sme najviac zadlžujúcim sa národom v EÚ. Bohužiaľ pán Matovič je však jediný, ktorý sa roky dobrovoľne púšťa do vopred prehraných bitiek s vládnucim Smerom, vyťahuje na svetlo sveta ich špinavosti, ale voliči, ktorých presvedčí o tom, že Smer tu robí bohapustú rozkrádačku, tak tí voliči sa nepridajú len na jeho stranu, ale rozdelia sa medzi ĽSNS, SME-Rodina a ďalšie strany. Lebo Matovič je krikľúň a kto by takého volil. A teraz tu neriešim, že kto je najlepšou voľbou pre Slovensko, len poukazujem, kto hryzie a znepríjemňuje život vládnej koalícii a kto z toho ťaží.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Na tieto vyjadrenia reagoval predseda strany ĽSNS pán Kotleba, ktorý povedal, že keď ide do tuhého, jednoznačne Matovič ťahá so Smerom.

"Videli sme to v Banskej Bystrici, kde nemal problém spolu so Smerom podporiť toho istého kandidáta, Luntera. Ale ide tu rozprávať aký on je bojovník proti Smeru, ako on stojí na barikádach," odpovedal pán Kotleba. 

Okrem diskusie vo verejnoprávnej televízii sa odohrala ďalšia partička aj v TA3. Zúčastnili sa jej predstaviteli zo strán Smer-SD, Most-Híd, SAS a SNS. Debata sa krútila aj okolo policajného prezidenta T. Gašpara. Dokonca zástupcovia koaličných strán Most-Híd a SNS sa vyjadrili, že súčasný prezident policajného zboru by vzhľadom na svoju nedôveryhodnosť už nemal byť vo svojej funkcii.

"Ja by som v tejto funkcii už na jeho mieste nebol," povedal Radovan Baláž z SNS.

"Ja neželané a nepredstaviteľné, aby ľudia, ktorí mali v takejto miere nedôveru ľudí, zostali na svojich funkciách," povedal Gábor Gál z Mosta-Híd.

Policajného prezidenta si zastal len predstaviteľ strany Smer Ľuboš Blaha(ktorý vlastne nie je členom Smeru a je citlivý na toto označenie), ktorý si myslí, že za nedôveryhodného sa bude považovať každý nominant vládnej strany na túto funkciu. A zároveň si myslí, že sa tu dejú mediálne hry za účelom rozbitia štátu. K tomu len taká moja otázočka. Rozkrádanie eurofondov a vôbec peňazí daňových poplatníkov je taktika, ktorá zabezpečuje stabilitu štátu?

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Dnes bola aj tretia televízna diskusia, konkrétne na Markíze. Z nej vyberám vyjadrenia pán Bugára, predsedu Mostu-Híd.

"Cez víkend sme rokovali intenzívne aj s predstaviteľmi Smeru, kde sme hovorili, že nestačí odchod ministra Kaliňáka, ale mal by ísť aj premiér," popisuje rozhodovanie strany Most-Híd Béla Bugár s tým, že táto podmienka bola vtedy odmietnutá a tak predsedníctvo prišlo na rozhodnutie predčasné voľby alebo odchod z vlády.

"Tí, ktorí boli vo vnútri, to pochopili," reaguje Bugár na to, že aj ich poslanec František Šebej si rozhodnutie republikovej rady vysvetlil inak, ako ho teraz vysvetľuje vedenie strany.

Ja som ani nevedel, koľko eurofondov je v našich rezortoch," povedal Bugár v diskusnej relácii na Markíze.
K tomuto už nemám žiadny komentár. Uvidíme, čo prinesie nový týždeň.
 

Maroš Chmúrny

Maroš Chmúrny

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  233
  •  | 
  • Páči sa:  73x

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

750 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu