Rozdelíme si krajinu?

Autor: Maroš Chmúrny | 15.3.2018 o 17:49 | Karma článku: 4,64 | Prečítané:  652x

Aj toto by mohlo byť jedno z riešení neútešnej situácie na Slovensku. Existujú však aj iné možnosti a môžeme si pri nich zachovať viac charakteru ako nami volení politici.

Rozdeľme si Slovensko! Neviem, čo iné povedať v tejto chvíli. Chce sa mi kričať. Ako strašne sme boli podvedení a oklamaní. Nemám chuť komunikovať s ľuďmi, ktorí nevidia čo sa tu deje. Ako najlepšie riešenie sa ukazuje rozdelenie krajiny na dve časti. Na jednej strane by mohli kľudne žiť tí, ktorým nevadí, že sa im politici smejú do tváre. Ktorým nevadí, že im priamo pred očami rozkrádajú štát a hladkajú ich po ruke. Na druhej strane by žili ľudia, ktorí chcú slušný stát, ktorý sa o občanov stará a slúži cieľom spoločnosti. Je to absurdné riešenie, ale bolo by zaujímavé vidieť naživo tie tváre, ktorým vyhovuje rozkrádanie štátu. Ktorým nevadí, že odhalenie páchateľov zákernej dvojnásobnej vraždy má týmto krokom veľmi malé šance na vyriešenie. Ktorým nevadí, že to, čo tu po týchto zlodejoch zostane, bude spúšť. Aspoň by sa ukázalo, kto za koho kope. Komu nevadí rozkrádanie, alebo dokonca to ešte podporuje, lebo je v tom aktívne zapojený. A kľudne by som išiel aj na tú východnú stranu, kde nič nie je, pokiaľ by to bola tá slušnejšia strana. Tu sa však na povrch derie ďalší problém. Tí, ktorým teraz evidentne nevadí rozkrádanie štátu inklinujú skôr k tej východnej strane. Aj to premiérove jadro je skôrlen také naoko, za účelom cucania eurofondov, ale to samozrejme ľuďom čítajúcim dezinformačné weby už nevadí. Ešte pred tromi týždňami by Ficovi ani kofolu nekúpili, ale stačí spomenúť zaklínadla "Soros","Istanbulský dohovor", alebo "migranti" a už by aj na borovičku spolu išli. Ale každopádne, by sa nám všetkým, je jedno z ktorého tábora žilo lepšie v krajine, ktorá spĺňa naše očakávania vlastného "slušného štátu".

Ako som písal na začiatku, chce sa mi kričať. Udalosti posledných dní sa dajú vidieť aj v inom svetle, teraz s odstupom. Napríklad skončenie ministra Maďariča mohol byť premyslený ťah. Dnes to niekto spomenul, že veď toto je dosť veľká rekonšrukcia vlády. Odchádza premiér a traja ministri. Samozrejme je to len špekulácia, ale dnes to vychádza tak, že Smer nič nestratil, všetky posty ostanú obsadené figúrkami z rovnakých strán a ideme ďalej. Takto si zásadnú rekonštrukciu vlády nepredstavujem. To, že bude pravdepodobne novou ministerkou spravodlivosti žena, ktorá bola pravou ruka Roberta Kaliňáka, považujem za výsmech požiadavkam ulice. Neprijateľné, tak isto ako, že bude premiérom Pellegrini. A vzhľadom na to, že Robert Fico sa vlastne nikam, nechystá, čo aj teatrálne predviedol v Prezidentskom paláci, keď chytil pána Kisku za ruku a so škodoradostným úsmevom, odhaľujúcim to najväčšie zlo, ktoré sa v ňom skrýva povedal: 

„Pán prezident ty buď kľudný ja nikam neodchádzam, ja chcem byť aktívnym predsedom politickej strany,“ opísal odovzdanie demisie Robert Fico.

Z týchto slov ma mrazí. Z nich a z výrazu tváre bývalého premiéra SR srší priam posadnutostť mocou a úplna arogancia voči obyčajnému ľudu. Správa sa ku nám ako ku hmyzu. Rovnako ma mrazí aj z novej generácie smeráckych regrútov ako sú pán Stromček alebo pán Blaha. Títo už teraz v relatívne mladom veku ukazujú smerácke maniere neohroziteľnosti a bohorovnosti. Oni už do politiky rovno prichádzajú s vidinou veľkých a ľahko zarobených peňazí. Takýmto príkladom idú roky títo politici mladým ľuďom. Ako môžme potom čudovať, že občania neveria, že bude lepšie? Ako sa môžeme čudovať, že mnoho ľudí vidí jediné riešenie v extrémizme? Ktorý žiadnym riešením nie je, bola by to len smerácka vykrádačka číslo 2. Neviem, či si v Smere nových členov klonujú podľa osvedčených straníckych vlastností alebo majú niekde tajnú farmu, kde ich vychovávajú, ale jedno viem, je to veľký problém, že takýto typ politika sa u nás stal štandardom.

Tu je len tak na ukážku facebookový status od pána Blahu z 12. marca 2018, ktorý však vo víre nasledujúcich udalostí zmazal.

Dnes máme 15. marca, situácia sa dramaticky zmenila, a pán Blaha si na svojom profile uverejnil inú perličku.

Tu si môžete všimnúť to gesto odchádzajúceho premiéra. Len tak mimochodom Robert Fico dnes povedal aj, že vláda, ktorá by vznikla v predčasných voľbách by obsahovala minimálne 5 až 6 strán, členovia ktorých nevedia spolu komunikovať a majú protieurópske postoje. To boli asi oni, kto z nás pred Európou spravil blbcov a použil meno Soros.

Celkovo som teraz bezradný. Po komunálnych voľbách to vyzeralo pre našu krajinu nádejne. Ľady sa pohli a veľa mladých ľudí už ťaží zo svojich skúseností zo zahraničia. Vedia rozoznávať prázdne sľuby, ale hlavne vidia, že dlhoročná vláda Smeru vedie našu krajinu do záhuby. Aj keď sa oni samozrejme prezentujú ako jediná alternatíva. A neváhajú hlavne v týchto dňoch označiť opozičné strany ako nechopné. Vtedy po komunálnych som si vravel, že už len pretrpieť najbližšie dva roky a porátame sa s tým zlom, ktoré nás tu ovláda. No bohužiaľ stala sa obrovská tragédia. Boli zavraždení dvaja mladí ľudia z mojej generácie. Kvôli tomu už niet cesty späť. Už sa takto ďalej nedá. Ako sa máme dva roky nečinne prizerať na ďalšie rozkrádanie a tunelovanie štátu týmito kreatúrami?! Ako vysvetlíme rodičom zavraždených detí, že bohužiaľ viac sa nedalo spraviť? To vážne ideme na to zabudnúť ako na všetky gorily, ctčka, Bašternákov, mafiu, východ, kde nič nie je? Zvykli sme si, že nás aj naše deti okrádajú o budúcnosť, ale zatiaľ to boli "len" peniaze. No teraz už ide o ľudské životy. Ideme teraz skloniť hlavy, aby sme nevideli ako sa nám smejú do ksichtov? Nebuďme ticho! Ja nebudem ticho, na toto sa nemsie zabudnúť a nesmie sa z toho stať ani zvyk, ani štandard. Veď preboha boli zavraždení ľudia, ktorí vedeli špinavosti priamo na týchto ľudí, ktorí sa nám teraz smejú. Veď to o nich písal Ján Kuciak, a oni ho aj odpočúvali, hoc to nikdy nepriznajú. Už len začiatok vyšetrovania budí v nás nedôveru, lebo od prvej chvíle sa dejú veci, ktoré nie sú normálne. A okrem toho, ideme sa dva roky pozerať na tie neskutočné rozkrádačky, ktoré tu začnú? Lebo tento priestor využíju jedine na to, aby maximalizovali svoju protištátnu činnosť. Oni už vedia, že o dva roky skončia, ale za tie dva roky napáchajú také škody, ktoré si dnes ani nevieme predstaviť a môžu na to doplácať aj ďalšie generácie. Popritom si za sebou budú upratovať, nakupovať obrovské koberce, aby mali kde tú špinu zamiesť. A keď odídu, budú sa nám smiať rovnako arogantne ako dnes.

Mám však lepší návrh ako rozdelenie krajiny. Spojme sa! Teraz musíme držať spolu, len tak môžeme niečo dosiahnuť. Navrhujem, nedovoľme im ukradnúť štát. A nedovoľme im ukradnúť budúcnosť našich detí. Dlžíme to nielen našim rodičom, ktorí tiež chceli žiť v lepšej spoločnosti, ale hlavne Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej, ktorí túžili po slušnejšom Slovensku. Nahlasujme všetky neprávosti v našom okolí. Keď sa nám niečo nebude zdať, dajme tip novinárom nech si tú firmu alebo miestnych funkcionárov preklepnú. Nedoprajme im ani chvíľu bez dozoru, lebo už teraz to zašlo priďaleko. Na záver už len suché konštatovanie. V našej krajine ešte nebol nikto, kto mohol spraviť pre Slovenskú republiku tak veľa a kto spravil tak málo ako bývalý premiér Robert Fico. Zajtra sa vidíme na námestiach.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Imrecze rezignuje z postu prezidenta Finančnej správy

Rozhodnutie prišlo podľa jeho slov spontánne.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Nebojte sa, oni Imreczemu niečo nájdu

Nový guvernér bude potrebovať pomoc.


Už ste čítali?