Na východe nič nie je

Autor: Maroš Chmúrny | 14.3.2018 o 17:52 | (upravené 14.3.2018 o 19:14) Karma článku: 8,26 | Prečítané:  2761x

Zo zahraničia sme sa dozvedeli, že sa pripravuje kniha o živote na východnom Slovensku, žánrovo by sme ju mohli zaradiť medzi tragédie a autorom nebude nikto iný ako gazda slovenského národa Robert Fico.

Je to veľký šok! Informácia sa šíri internetom rýchlosťou blesku. Vyzerá to tak, že k dnešnému dňu ešte stále aktívny premiér Slovenskej republiky sa už pripravuje na ukončenie politickej kariéry a skúsi šťastie medzi spisovateľmil. Veľa ďalších dôveryhodných informácii však zatiaľ nemáme. Aj to čo preniklo na verejnosť je vlastne len zo zahraničných materiálov od poslancov z Európskeho parlamentu. 

"Pán Fico odpovedal, že myšlienka, že mafia by mohla mať záujem na východnom Slovensku, je absurdná, pretože tam nič nie je, zároveň pripúšťa, že možnosť kúpy poľnohospodárskej pôdy a prijímania priamych dotácii na ňu by pre niekoho mohla byť zaujímavá," znie iba jedna z informácií zo správy, ktorú zverejnila delegácia európskeho parlamentu po návšteve Slovenska.

Z toho vyplýva, že premiér ešte nechce dopredu vyťahovať všetky svoje tromfy. Je to tajnostkár. Potvrdil to aj pri dnešnom pokuse o oslovenie od jedného novinára, mimochodom zo stránky aktuality.sk.Pán redaktor, na rozhovor treba vždy dvoch ľudi a vy ste ten posledný, s kým mám o rozhovor záujem," odpovedal premiér Robert Fico. „Neotravujte," dodal. Vracia sa premiér do temných časov, keď preňho novinári boli protislovenské prostitútky? Alebo sa ho možno mal pán redaktor konkrétne spýtať, že ako to je s tou knihou. 

Neostáva mi nič iné, len si to teda domýšľať, o čom by mohla byť. Pravdepodobne to bude autobiografia zachytávajúca vládnutie Roberta Fica od roku 2006. Určite by mala obsahovať také dôležité míľniky ako napríklad, že v roku 2010 mala byť dokončená diaľnica do Košíc, detailné analýzy nezamestnanosti za jednotlivé roky jeho vlády a štatistiky migrácie. To znamená, koľko ľudí odišlo z toho východu za prácou, či už v rámci Slovenska alebo aj do zahraničia. Tejto téme bude určite venovaný dostatočný počet strán a R. Fico sa jej bude dôkladne venovať. Chcelo by to aj zopár výpovedí reálnych ľudí, ktorým sa nabúral rodinný život, lebo mama chodí na týždňovky opatrovať staré tety do Rakúska, aby to dodalo knihe autentickosť. Myslím, že množsvo informácii môže čerpať aj od svojich kolegov zo Smeru, pána Rašiho a pána Chudíka. Keďže obidvaja sa dlhé roky pretĺkali životom na tom divokom východe, kde nič nie je, sú určite zdrojom cenných informácií pre potreby tejto novej knihy. Verím, že budú končiacemu premiérovi plne nápomocní. 

Keďže naozaj tých informácií na verejnosť veľa nepreniklo, všetko ohľadom obsahu diela sú len dohady. Myslím, že už teraz môžeme povedať, že vzhľadom na premiérovu fanúšikovskú základňu je možné, že z toho bude bestseller. Ovplyvniť by to mohol len určitý hendikep potencionálnych čitateľov, konkrétne problémy so zrakom alebo nepochopenie čítaneho textu. No ak by chcel súčasný premiér SR podporiť budúci predaj tohto avizovaného diela, mám pre neho jednu radu.

Vážený pán premiér, príďte v piatok 16. marca na východ. Nemusíte sa trepať až do Košíc, lebo veď viete ako to je, tam aj tak nič nie je a tie cesty, to je hrôza! Stačí keď prídete do Prešova. O 17-tej hodine môžete dokonca vystúpiť aj na pódiu. Ľudia tam už budú čakať a môžete im naživo prezentovať, čo si o východe Slovenska myslíte a čo plánujete napísať do tej knihy. Vytvoríte si tak o východnom Slovensku lepší obraz a možno Vám ľudia dajú aj spätnú väzbu, ktorú potom zapracujete do knihy. Ak budete potrebovať miestneho sprievodcu, ktorý to tam pozná odporúčam Antonina Vadalu. Ba vlastne nie, jaj som ja ale hlava deravá, veď tohto pána zatkla talianska polícia. Za nejaký kokaín, či čo. S tým si nerobte starosti, s takým človekom by ste sa veru nemali stýkať, mohlo by to poškodiť Váš imidž. Tak príďte teda len tak jednoducho, napríklad len s Máriou. Človek vo Vašom postavení potrebuje mať po boku peknú ženu. Východniari sa tešia už dnes.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Mayová môže prísť o dôveru, v hre je koniec vlády

Dohoda o brexite môže pochovať britskú vládu.

STĹPČEK PETRA SCHUTZA

To, čo sa deje v Paríži, je cesta do pekiel

Črtá sa precedens, ktorý by si Európa mala odpustiť.

DOMOV

Vytvoriť dokonalú kópiu Ficovho hlasu? Fikcia

Súdni znalci falošné nahrávky odhalia.


Už ste čítali?