Pellegrini a Stromček pokračujú v trápnej hre

Autor: Maroš Chmúrny | 11.3.2018 o 21:10 | (upravené 11.3.2018 o 21:43) Karma článku: 6,60 | Prečítané:  1701x

Dnešná nedeľa sa niesla takmer v pokojnom tempe, jedinými aktérmi na politickej scéne, ktorí sa dnes výraznejšie predviedli boli poslanci zo Smeru.

Včera sa v médiách objavila správa, že poslanec Manfred Weber,predseda najvplyvnejšej politickej frakcie v Európskom parlamente povedal, že je neakceptovateľné, že minister vnútra R. Kaliňák ešte stále sedí na svojej stoličke.

"Ak chce premiér Fico ukázať, že má ešte štipku slušnosti a dôveryhodnosti, musí odvolať ministra vnútra," odkázal Weber.

V dnešnej relácii "O 5 minút 12" pán Pellegrini poslal odpoveď do európskeho parlamentu. Pellegrini na to odpovedal svojsky. Vlastne ani nie svojsky, skôr smerácky. Drží sa taktiky, keď na teba útočia, zahmlievaj, odvádzaj pozornosť a v najlepšom prípade zaútoč aj ty. Hlavne neodpovedaj k veci. A tak sme sa dopracovali k takémuto výroku, kde samozrejme nezabudol zakomponovať čarovné slovíčko migranti. Pre nových smeráckych fanúšikov veľmi podstatné slovo.

"Pán poslanec nech sa venuje svojim záležitostiam v Nemecku a nech nekomentuje Slovensko, lebo my mu tiež nekomentujeme tie obrovské bezpečnostné incidenty, ktoré sa tam dejú vďaka tomu, že do Nemecka prišli státisíce migrantov," povedal Pellegrini.

K tomuto stanovisku pána Pellegrini sa pripájajú aj smerácki nohsledi v Európskom parlamente a vyjadrili pohoršenie, že si takéto niečo pán Weber dovolil povedať pred zverejnením záverov komisie, ktorá u nás strávila dva dni. Asi to na nich veľmi silno zapôsobilo. A Smer už nezatĺka a neodbáča od témy len v rámci Slovenska, ale aj v Európskej únii. Nevadí, že sa európske peniaze potulujú kade-tade, len nie tam kde by sa mali. Čo ich do toho Európanov jedných.

"Fakt, že členovia mojej politickej rodiny používajú rovnaké argumenty ako xenofóbny pravicový populista Orbán, alebo ruský prezident Putin ma len utvrdzujú v presvedčení, že nemajú nič spoločné s témami socialistov a sociálnych demokratov. My by sme mali v prvom rade bojaovať za ľudské práva a proti korupcii" hovorí poslankyňa Europského parlamentu Ana Gomes v reakcii na Ficove výroky.

Ďalšou udalosťou dňa boli smerácke oslavy MDŽ v Banskej Bystrici. Na nich sa ako jediný zástupca Smeru zúčastil práve Pellegrini. Ubezpečil všetky zúčastnené ženy, že robia všetko preto, aby sa situácia upokojila. Mňa však viac zaujali protestujúci, ktorí čakali pred športovou halou s transparentami na ktorých bolo napríklad aj toto: "Ešte stále sa môžete otočiť."
Jedna pani dôchodkyňa pri oslovení od novinárky neskrývala pohoršenie a povedala, že nech odídu a idú sa postaviť na námestie, že tu sú slušní ľudia.

Bodku za dnešnou nedeľou dal ďalší člen Smeru pán Stromček. V diskusnej relácii v televízii TA3 povedal, že ľudia by nemali byť zaťažovaní politikou a politikmi. Ja už len dodám, nechajme to teda na nich, na stranu Smer. Strana sa o nás postará najlepšie ako vie, nerobme si už starosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie začne už v pondelok. Dokedy treba mať test a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Navaľnyj sa vrátil do Ruska, na letisku v Moskve ho zatkli

Ruský líder sa vrátil do vlasti po piatich mesiacoch.


Už ste čítali?