Ženám

Autor: Maroš Chmúrny | 8.3.2018 o 8:36 | Karma článku: 8,27 | Prečítané:  897x

Žena dokáže z množstva obyčajných alebo jednoduchých vecí spraviť niečo lepšie a krajšie. Čokoľvek jej dáš, spraví z toho niečo viac.

Daj jej spermie a ona ti dá dieťa.
Daj jej dom a ona ti z neho urobí domov.
Daj jej potraviny, ona ti z nich uvarí jedlo.
Daj jej úsmev, ona ti dá svoje srdce.
Žena znásobí všetko čo dostane.

 

Venuj žene pozornosť a lásku a ona Ti zmení život k lepšiemu. Ženy sú mnohokrát silnejšie ako chlapi. A mnohí z nás chlapov si to ani neuvedomujú.Na začiatku, keď sa mi zrodil v hlave nápad napísať článok v podobnom duchu, chcel som jeho kostru oprieť o príbeh z dávnej minulosti. Vedel som, čo chcem povedať, ale akosi sa mi to nedarilo poskladať do konkrétnych slovíčok a preniesť na papier. Začínal  som byť z toho nervózny a hovoril som si, že radšej nenapíšem nič, keď sa mi to nedarí spraviť podľa mojich predstáv. A jedného dňa na mňa z hlbín internetových stránok vyskočila nová inšpirácia. A ja som vedel, o čom bude dnešný článok venovaný nielen ženám ale aj mužom.

Dnes to bude o Mirke Vavrinecovej. A Rogerovi Federerovi a jeho 20. grandslamovom titule. Teraz si poviete, ten chalan sa asi zbláznil. Čo pletie tenis s oslavou MDŽ. Kým ma odsúdite, prečítajte si, ako som spojil nespojiteľné.

Roger Federer, švajčiarsky tenisový šampión, ktorý prepísal históriu tohto športu. Ako dokázal v modernej ére 21. storočia, keď všetci hráči majú špičkové možnosti na rozvíjanie svojich schopností o akých sa hráčom pred dvadsiatimi, či štyridsiatimi rokmi ani nesnívalo, vyhrať 20 grandslamových titulov? Samozrejme v prvom rade dostal do vienka talent. Ten rozvíjal poctivým tréningom a životosprávou. Lenže, aby bol človek v hocijakom športe (živote) takto úspešný, potrebuje byť silný aj po psychickej stránke.  Mať v živote usporiadané hodnoty a mať oporu v druhom človeku. Obzvlášť v individuálnom športe akým je tenis, kde sa nedá zviezť popri spoluhráčoch.

Roger takúto oporu má. Dnes sa volá Miroslava Federerová, rodená Vavrinecová.  Stretol sa s ňou ešte ako mladé ucho v roku 2000 na olympijských hrách v Sydney. Stretávali sa tam až do ukončenia olympiády, a prvý bozk si vymenili až posledný deň, keď sa lúčili. Neskôr začali spolu tvoriť pár. Mirka tiež hrala tenis, ale nijako výrazne sa nepresadila a kvôli zraneniu nohy tenisovú raketu v roku 2002 zavesila na klinec. Stala sa Rogerovou manažérkou  a oporou. Spoločne si vytvorili zázemie, ktoré  mu dodalo pokoj na raketu a vyhrával turnaj za turnajom.  V roku 2009 sa im narodili dcéry - dvojičky . A v roku 2014 chlapci. Opäť dvojičky.

28.01.2018 Federer  vo veku 36 rokov vyhral Australian Open. Myslím si, že nebyť silnej ženy po jeho boku, tak by to nedokázal. V priebehu februára sa prepracoval na 1. miesto v rebríčku ATP a stal sa tak najstaršou mužskou tenisovou jednotkou na svete. Sám Roger sa pre médiá neraz vyjadril, že podpora jeho manželky je preňho tá najdôležitejšia a bez nej by také úspechy nikdy nedosiahol.„Mirka je kľúčom môjho úspechu. Bez jej podpory by som už mnoho rokov nehral tenis. Keď mi povie, že už viac nechce cestovať, moja kariéra sa skončila. Je to také jednoduché,“ povedal Federer.

Ich príbeh je dôkazom, že za úspešným mužom stojí silná žena.
Teraz si možno poviete, že to je nereálny príklad. Ľudia, ktorí majú príliš veľa peňazí a iný život ako obyčajní smrteľníci. Ale nie je to tak. Každý z nás je dôležitý. A pre každého môže byť žena veľkou oporou. A naopak. Je jedno či je muž úspešný tenista, operátor CNC stroja, lakovač, školník, šofér autobusu či telocvikár. Je úplne jedno či je to lekár alebo pekár. Každý jeden je pre spoločnosť dôležitý. Bez lakovača by nám autá zhrdzaveli, bez pekára by sme nemali čerstvý chlieb, bez šoféra autobusu by sa niektorí nedostali do práce alebo do školy a bez telocvikára by z mnohých vyrástli ľudia bez základných pohybových návykov. A všetci títo muži majú lepší život, keď majú doma vytvorené pohodové prostredie a cítia oporu vo svojej žene.

No keďže je tento článok viac o ženách, tak aj žena potrebuje cítiť, že sa môže na svojho muža spoľahnúť.  Nezáleží či je športovkyňa, kuchárka, šička, vedúca výroby či lekárka. Každá jedna žena má rada ten pocit, keď sa môže oprieť o svojho muža  a zdôveriť sa mu so svojimi starosťami. Každá má rada, keď ju muž objíme a povie, že všetko bude v poriadku. Každá má rada, keď ju pochváli za chutný obed. A každá má rada, keď ju chytí za ruku a odvedie do spálne.

A preto páni, uctime si v dnešný sviatočný deň naše milované ženy. Nemusí to byť len manželka, či priateľka. Ale aj ďalšie dôležité ženy v našom živote, každú jednu poteší maličkosť alebo úsmev. Aj mamu, aj starú mamu, aj spolužiačku zo základnej školy, aj dobrú susedku, či najlepšiu v kolegyňu v práci. Lebo aj keď si často myslíme, aký sme silný a neohrozený druh, bez tých našich žien by sme len bezcieľne blúdili životom. A naša vďaka nežnému pohlaviu za to, čo pre nás robia, by sa nemala prejavovať len na komerčného Valentína alebo na MDŽ. Neexistuje správny čas na vyjadrenie vďaky. Ten čas je neustále, každú jednu minútu, každý všedný deň. Lebo každý z nás potrebuje svoju Mirku. A každá potrebuje muža, na ktorého sa môže spoľahnúť.

Všetkým ženám a dievčatám prajem krásne prežitý Medzinárodný deň žien.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Navaľnyj sa vrátil do Ruska, na letisku v Moskve ho zatkli

Ruský líder sa vrátil do vlasti po piatich mesiacoch.


Už ste čítali?